Справа № 755/22226/14-а
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" січня 2016 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого-судді БАРТАЩУК Л.П.
при секретарі Ізвольській С.С.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення (постанови) у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про зобов'язання провести перерахунок пенсії державному службовцю, -
в с т а н о в и в:
14 грудня 2015 р. до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення (постанови суду), в якій заявник просить роз'яснити, у якій саме редакції Закону України "Про державну службу" слід керуватися Управлінню Пенсійного фонду Україниу Дніпровського району при здійсненні перерахунку її пенсії з урахуванням матеріальної та індексації заробітної плати згідно постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 10 вересня 2014 року.
Підтримавши заяву, позивач зазначила, що з 25.02.2010 року вона є пенсіонером і на підставі ст. 37 в редакції Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року, який діяв на момент її виходу на пенсію, їй була призначена пенсія у розмірі 84 % заробітної плати.
21.08.2014 року вона звернулась до суду з позовом про перерахунок пенсії.
31.10.2014 року постановою Київського апеляційного адміністративного суду було ухвалено остаточне судове рішення у даній справі.
Надавши вказане рішення до УПФУ у Дніпровському районі м. Києва, листом від 08.01.2015 за №9/09/Л-762 УПФУ у Дніпровському районі м. Києва її було повідомлено, що перерахунок має бути здійснено в іншій редакції Закону України «Про державну службу», - після 01.10.2011 року та від 27.03.2014 року.
В результаті це призвело до того, що при здійсненні перерахунку пенсії застосовано 70 % заробітної плати замість 84%.
Представник УПФУ у Дніпровському районі м. Києва в судовому засіданні підтримав надані ним письмові заперечення, просив відмовити у задоволенні заяви з тих підстав, що постанова суду є зрозумілою, крім того, виконана боржником, що унеможливлює її задоволення відповідно до положень ст. 170 КАС України.
Вивчивши заяву, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 10 вересня 2014 року по справі №755/22226/14-а зобов'язано Управління Пенсійного фонду у Дніпровському районі м. Києва здійснити перерахунок та провести виплату пенсії ОСОБА_1 з 18 січня 2014 року з урахуванням інших виплат - матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, зазначених у графі «інші виплати» - згідно довідки Міністерства промислової політики України від 15.07.2014 року №01/3-5-46 «Про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи», що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 31 жовтня 2014 року постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 10 вересня 2014 року було скасовано в частині задоволення вимог адміністративного позову до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 починаючи з 18.01.2014 по 31.07.2014 року, в цій частині прийнято нову постанову - у задоволенні вимог ОСОБА_1 про перерахунок та виплату пенсії за період з 18.01.2014 по 31.07.2014 було відмовлено. В іншій частині - постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 10 вересня 2014 року залишено без змін.
УПФУ у Дніпровському районі м. Києва і листі від 24.12.2014 року, адресованому позивачці, було зазначено, що, оскільки суд постановив провести перерахунок пенсії після внесення змін до Закону України «Про державну службу», тобто, після 01.10.2011 року та із змінами, внесеними Законом України від 27.03.2014 року №1166-VІІ, при розрахунку розміру пенсії застосовується ст. 37 Закону України «Про державну службу» в наступній редакції:
«Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 % заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Натомість, як зазначено в мотивувальній частині ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 01.10.2015 року : «оскільки пенсія позивачу призначена до 01.10.2011 року (до набрання чинності Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи») то саме відсотковий розмір, з якого призначено пенсію, необхідно врахувати при перерахунку вище зазначеної пенсії».
Оскільки в резолютивній частині постанови не зазначена редакція Закону, якою слід керуватися Управлінню Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва при виконанні судового рішення, постанову слід в цій частині роз'яснити.
Доводи представника УПФУ у Дніпровському районі м. Києва про те, що постанова виконана і тому не може бути роз'яснена, суд оцінює критично через те, що здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 у розмірі, встановленому Законом в редакції, яку не слід було застосовувати, не може вважатися належним виконанням судового рішення.
Отже, заява ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення підлягає задоволенню.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 170 КАС України, -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення - задовольнити.
Роз'яснити, що постанова Дніпровського районного суду м. Києва від 10 вересня 2014 року якою Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва зобов'язано здійснити перерахунок та провести виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.08.2014 року з урахуванням інших виплат - матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, зазначених у графі "інші виплати" - згідно довідки Міністерства промислової політики України від 15.07.2014 року № 01/3-5-46 "Про складові заробітної плати ( надбавки та премії за останні 24 календарні місяці (роботи)", що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", в частині, яка набрала законної сили на підставі постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 31 жовтня 2014 року, передбачає, що перерахунок пенсії має бути здійснено в редакції Закону країни «Про державну службу», який діяв на момент призначення пенсії та передбачав відсотковий розмір, з якого призначено пенсію - 84 % заробітної плати з іншими виплатами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: