Постанова № 55325849, 01.02.2016, Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
01.02.2016
Номер справи
628/3960/15-а
Номер документу
55325849
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 628/3960/15-а Провадження№ 2-а/628/9/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2016 року Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

в складі: головуючого - судді - Шиховцової А.О.,

за участю секретаря - Шевченко О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Куп'янську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Куп»янської міської ради Харківської області про доступ до публічної інформації, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області про доступ до публічної інформації, зазначивши, що в інформаційному запиті від 19 листопада 2015 року з посиланням на ст. 32 Конституції України, Закони України « Про звернення громадян» та « Про інформацію», просив відповідача надати інформацію, щодо того чи здійснювалося Управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради протягом періоду часу з 19.02.2014 року по 18.03.2014 року та з 05.04.2014 року по 19.03.2015 року відшкодування фактично понесених збитків від перевезення пільгових категорій громадян ФО-П ОСОБА_3 у зв'язку з перевезенням ним пасажирів автомобільним транспортом загального користування на маршруті № 6 « Промбуд-3»- м-н Ювілейний у м. Куп'янську. Також повідомити чи було укладено з ФО-П ОСОБА_3 протягом вказаних періодів часу та у зв'язку з повідомленими обставинами відповідні договори, а також чи підписувалися Управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради з ФО-П ОСОБА_3 які-небудь документи, якими фіксувалася кількість перевезених ним пасажирів пільгової категорії та суми збитків, які підлягають відшкодуванню у зв'язку з цим. Крім того, коефіцієнт пільгових пасажирів на вказаному маршруті за вказані періоди часу приймався до уваги при обрахуванні суми відшкодування, яку точну кількість пасажирів пільгового контингенту було перевезено у зазначені періоди часу на цьому маршруті перевізником ФО-П ОСОБА_3 (помісячно), а також які конкретно суми відшкодування збитків за наведених умов та періодів часу було сплачено ФО-П ОСОБА_3 Управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради. Листом від 23.11.2015 року № 6299-01/07 відповідач повідомив ,що згідно укладеного договору перевезення пасажирів на вказаному маршруті № 6 у 2014 році та 2015 році були укладені відповідні договори з виплатою відповідних сум компенсації збитків за рахунок субвенції з державного бюджету, в указані роки Управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради підписувалися з вказаним перевізником акти звірення розрахунків. Однак, як вказує позивач, всю інформацію відповідач орган місцевого самоврядування відмовився надати з посиланням на її «комерційний» характер та неможливість її надання без згоди ФО-П ОСОБА_3Тобто, вважає позивач,відповідач по справі Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради визнало, що вся запитана інформація в Управлінні наявна, що її зміст безпосередньо пов'язаний із бюджетними виплатами, однак надавати її відмовилися. Вказане, на думку позивача, прямо суперечить обов'язкам суб'єкта владних повноважень та гарантованому доступу до публічної інформації, є протиправним та має потягнути для особи, яка підписала відповідь від 23.11.2015 року № 6299-01/07, правову відповідальність. ОСОБА_1, обґрунтовуючи свої адміністративні позовні вимоги, посилається на ч. 2 ст. 19 Конституції України, де зазначено, що органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Також, позивач зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 34 Конституції України, якій кореспондує ст. 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. Відповідно до частин 1, 2 статті 7 Закону України « Про інформацію», право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом. Суб'єкт інформаційних відносин може вимагати усунення будь-яких порушень його права на інформацію. Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес визначається Законом України «Про доступ до публічної інформації». Відповідно до ч. 5 ст. 6 цього Закону не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно, а тому просить зобов'язати відповідача Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області надати повну та достовірну інформацію на поданий позивачем ОСОБА_1 інформаційний запит від 19 листопада 2015 року.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представники за довіреностями ОСОБА_4 та ОСОБА_5 адміністративний позов підтримали та просили суд задовольнити у повному обсязі. Представник позивача за довіреністю ОСОБА_4 27 січня 2016 року просила судові дебати проводити за відсутності позивача ОСОБА_1 та його представника за довіреністю ОСОБА_5 та задовольнити заявлені позовні вимоги.

Представник відповідача - начальник Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Козирєв О.В., що діє на підставі довіреності № 5-52-06 від 04.01.2016року, у судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, підтримавши надані до суду письмові заперечення, зазначив, що на заяву ФОП ОСОБА_1 від 19.11.2015року йому була надана інформація про укладення договору на здійснення перевезення пасажирів, в тому числі, пільгових категорій населення, перевізником ФОП ОСОБА_3 на маршруті № 6, управлінням праці та соцзахисту населення 26.02.2014 року було укладено договір на 2014 рік, а 11.02.2015 року договір на 2015 рік з ФОП ОСОБА_3 на здійснення компенсаційних виплат на відшкодування фактично понесених збитків від перевезень окремих категорій громадян, що мають відповідні пільги, за рахунок субвенції з Державного бюджету. Договір на 2015 рік на здійснення компенсаційних виплат на відшкодування фактично понесених збитків від перевезень окремих категорій громадян, що мають відповідні пільги, за рахунок субвенції з Державного бюджету з ФОП ОСОБА_3 розірваний з 30.03.2015 року відповідно до інформації управління економіки про припинення перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті №6.

Управлінням праці та соцзахисту населення Куп'янської міської ради у 2014 році та у 2015 році до розірвання договору з ФОП ОСОБА_3 були підписані акти звіряння розрахунків за надані населенню послуги та акти виконаних робіт з перевезення пільгових категорій населення автоперевізником на автобусних маршрутах загального користування на відшкодування фактично понесених збитків.

Щодо надання інформації з питання, який коефіцієнт пільгових пасажирів на маршруті № 6 «Промбуд 3 - м-н Ювілейний» у м. Куп'янську повідомлено, що коефіцієнти співвідношення безоплатних пасажирів до платних по міським автобусним маршрутам загального користування затверджує виконавчий комітет Куп'янської міської ради своїм рішенням, а не управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради, тому згідно ст. 3,13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядником цієї інформації є виконавчий комітет Куп'янської міської ради.

Щодо надання інформації, яку точно кількість пасажирів пільгового контингенту було перевезено перевізником ФОП ОСОБА_3 (помісячно), а також які конкретно суми відшкодування збитків було сплачено ФОП ОСОБА_3, повідомлено, що згідно ст. 10 закону України «Про доступ до публічної інформації», кожна особа має право знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються. У зв'язку з чим ОСОБА_3 був ознайомлений із запитом ОСОБА_1 та надав письмову заяву про незгоду із повідомленням інформації іншим особам.

Крім того, відповідач вважає, що оскільки ОСОБА_1 у позовній заяві посилається на порушення Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради Закону України «Про доступ до публічної інформації», але лист, який він надав до управління 19.11.2015 р. ніякого відношення до цього Закону не має, а саме в ньому не вказано, що це запит на надання публічної інформації, та в самому листі немає посилання на Закон «Про доступ до публічної інформації», але є посилання на Закони України «Про звернення громадян» та «Про інформацію», то відповідь ОСОБА_1 була надана з урахуванням норм цих законів, а саме терміни розгляду звернення позивача порушені не були.

Просить суд врахувати, що у Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 30.09.2013 р. № 11 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» вказано, що якщо запитуваний запит про надання публічної інформації є фактично зверненням про надання інформації згідно із Законом України «Про звернення громадян», то в такому разі судам необхідно відмовляти в задоволенні позову щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників публічної інформації.

Згідно ст. 9 Закону «Про інформацію» реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні та інші права і законні інтереси осіб.

Згідно ст. 46 цього Закону не підлягають розголошенню відомості, що стосуються прибутків від підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація - це відображена та задокументована інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків.

Просить врахувати, що ОСОБА_1 вимагає від Управління праці та соціального захисту населення надання інформації про те, яку точно кількість пасажирів пільгового контингенту було перевезено в період часу з 19.02.2014 р. по 18.03.2014 р. та з 05.04.2014 р. по 19.03.2015 р. на автобусному маршруті № 6 «Промбуд 3 - м-н Ювілейний» у м. Куп'янську та інформацію, які конкретно суми відшкодування збитків сплачені ФОП ОСОБА_3 за період з 19.02.2014 р. по 18.03.2014 р. таз 05.04.2014 р. по 19.03.2015 р., а управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради таку інформацію за ці періоди часу не створювало і не володіє нею.

Для розрахунків підприємці-перевізники надають до Управління щомісяця акти виконаних робіт за попередній повний календарний місяць, а не за окремі частини місяця. Кошти перевізникам також перераховуються не за кожний день, а за календарний місяць, згідно актів виконаних робіт.

В своєму запиті ОСОБА_1 вимагає надання інформації стосовно конкретної особи ОСОБА_3 та його підприємницької діяльності, а оскільки і ОСОБА_3, і ОСОБА_1 є приватними підприємцями, обидва надають послуги з перевезення пасажирів міським автомобільним транспортом, тому вважає, що при розгляді цієї справи необхідно враховувати норми Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», відповідно до якого недобросовісною конкуренцією визначено незаконний збір, розголошення та використання комерційної таємниці.

Суд, заслухавши позивача ОСОБА_1, представників позивача за довіреностями ОСОБА_4 та ОСОБА_5, представника відповідача Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради за дорученням Козирєва О.В., дослідивши письмові докази по справі та оцінивши їх у сукупності, встановив наступне.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Стаття 19 Конституції України передбачає,що правовий порядок в Україні ґрунтується на принципах, згідно яких ніхто не може бути вимушений робити те, що не передбачено законодавством.

Згідно із ч.3 ст.2 ,ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого ч. 2 статті 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадовці зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), добросовісно; розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюються на правовідносини,що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

Відповідно до ст. 86 КАС України, суд, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Судом встановлено, що 19 листопада 2015 року до Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради письмово звернувся позивач, посилаючись на ст. 32 Конституції України, Закони України «Про звернення громадян» та « Про інформацію» просив повідомити, чи здійснювалося Управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради протягом періоду часу з 19.02.2014 року по 18.03.2014 року та з 05.04.2014 року по 19.03.2015 року відшкодування фактично понесених збитків від перевезення пільгових категорій громадян ФО-П ОСОБА_3, у зв'язку з перевезенням ним пасажирів автомобільним транспортом загального користування на маршруті № 6 « Промбуд-3»- м-н Ювілейний у м. Куп»янську.

Повідомити чи було укладено з ФО-П ОСОБА_3 протягом вказаних періодів часу та у зв'язку з повідомленими обставинами відповідні договори, а також чи підписувалися Управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради з ФО-П ОСОБА_3 які-небудь документи, якими фіксувалася кількість перевезених ним пасажирів пільгової категорії та суми збитків, які підлягають відшкодуванню у зв'язку з цим.

Крім того, просив повідомити, який коефіцієнт пільгових пасажирів на вказаному маршруті за вказані періоди часу приймався до уваги при обрахуванні суми відшкодування,яку точну кількість пасажирів пільгового контингенту було перевезено у зазначені періоди часу на цьому маршруті перевізником ФО-П ОСОБА_3 ( помісячно), а також які конкретно суми відшкодування збитків за наведених умов та періодів часу було сплачено ФО-П ОСОБА_3 Управлінням праці та соціального захисту населення Куп»янської міської ради ( а. с. 4).

Листом від 23.11.2015 року № 6299-01/07 Управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради позивачу ФОП ОСОБА_1 надано відповідь, в якій вказано, що на звернення від 19.11.2015 року повідомляють, відповідно до наданої інформації управління економіки Куп'янської міської ради про укладення договору на здійснення перевезення пасажирів, в тому числі пільгових категорій населення,перевізником ФО-П ОСОБА_3 на маршруті № 6 у 2014 році,управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради 26.02.2014 року було укладено договір на 2014 рік, а 11.02.2015 року договір на 2015 рік з ФО-П ОСОБА_3 на здійснення компенсаційних виплат на відшкодування фактично понесених збитків від перевезень окремих категорій громадян,що мають відповідні пільги,за рахунок субвенції з Державного бюджету. Договір на 2015 рік на здійснення компенсаційних виплат на відшкодування фактично понесених збитків від перевезень окремих категорій громадян, що мають відповідні пільги за рахунок субвенції з Державного бюджету з ФО-П ОСОБА_3 розірваний з 30.03.2015 року відповідно до інформації управління економіки про припинення перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті № 6. Управлінням праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради у 2014 році та у 2015 році до розірвання договору з ФОП ОСОБА_3 були підписані акти звіряння розрахунків за надані населенню послуги та акти звіряння розрахунків за надані населенню послуги та акти виконаних робіт з перевезення пільгових категорій населення автоперевізником на автобусних маршрутах загального користування на відшкодування фактично понесених збитків. Вся інша інформація відноситься до « комерційної», тому надати таку інформацію без згоди ФО-П ОСОБА_3 Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області не має право( а. с. 5).

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України "Про інформацію" ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.

Частиною 2 ст. 6 Закону України "Про інформацію" передбачено, що право на інформацію може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України "Про доступ до публічної інформації". Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості розпорядників публічної інформації і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Відповідно до ст. 1 та ст. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації», визначені гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації, відповідно до якої право на доступ до публічної інформації гарантується: обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

При цьому, доступ до публічної інформації відповідно до статті 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації», здійснюється на принципах: прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом; рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

І до пункту 2 частини першої статті 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію.

Порядок оформлення запитів на інформацію визначено статтею 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Запит на інформацію, згідно з частиною першою статті 19 вказаного Закону, - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі на вибір запитувача.

Згідно ч. 4 та ч. 5 ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» зазначається, що письмовий запит подається в довільній формі. Запит на інформацію має містити: 1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Щодо Закону України «Про звернення громадян», то слід зазначити наступне, що цей Закон регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Стаття 1 вказаного Закону, передбачає, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

В статті 3 Основні терміни, що вживаються в цьому Законі зазначається, що під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Пропозиція (зауваження) - це звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, посадових осіб.

Тому, з огляду на викладене, ствердження представника відповідача про те, що запитуваний запит позивача про надання публічної інформації є фактично зверненням про надання інформації згідно із Законом України «Про звернення громадян», оскільки ОСОБА_1 в ньому посилався окрім ст. 32 Конституції України та Закону України « Про інформацію» на Закон України « Про звернення громадян» є не доречним з огляду на вказані вище норми законів .

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту (частина друга статті 19 Закону України № 2939-VI).

Строк розгляду запитів на інформацію врегульований статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно з частиною першою якої розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно з частиною першою статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Також, ч.3 ст.9 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено, що перелік відомостей, що становлять службову інформацію, який складається органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими суб'єктами владних повноважень, у тому числі на виконання делегованих повноважень, не може бути обмеженим у доступі.

Згідно ст.12 вказаного Закону, суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Згідно ч. 1, ч.2 статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, -стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них. До розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють:інформацією про стан довкілля; іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією). В ч. 3, та ч. 4 цього Закону зазначено, що на розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами.Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст.1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Згідно ст. 20 Закону України "Про інформацію" за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Статтею 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що інформацією з обмеженим доступом є: 1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація.

Стаття 7 вказаного Закону зазначає, що конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. І не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена в частині першій і другій статті 13вказаного вище Закону.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міськради Харківської області неправомірно відмовило позивачу у наданні запитуваної інформації, оскільки відповідно до п.3.1. Порядку відшкодування витрат надавачам послуг за пільгове перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом загального користування, затвердженого рішенням виконавчого комітету Куп'янської міськради за № 136 від 15.04.2014року джерелом відшкодування витрат надавачам послуг за пільговий проїзд окремих категорій громадян автобусними маршрутами загального користування є кошти державної субвенції місцевим бюджетам, розпорядником бюджетних коштів у даному випадку є Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради, а тому і розпорядником інформації в розумінні п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Отже, з огляду на положення діючого законодавства, у доступі до інформації щодо бюджетних виплат не можуть бути обмежені будь-якими державними органами запитувачі цих відомостей.

Відповідно до рішення Конституційного суду України від 20 січня 2012 року у справі 1-9/2012 інформація про особисте та сімейне життя особи (персональні дані про неї) - це будь-які відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, а саме: національність, освіта, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, матеріальний стан, адреса, дата і місце народження, місце проживання та перебування тощо, дані про особисті майнові та немайнові відносини цієї особи з іншими особами, зокрема членами сім'ї, а також відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються у побутовому, інтимному, товариському, професійному, діловому та інших сферах життя особи, за винятком даних стосовно виконання повноважень особою, яка займає посаду, пов'язану зі здійсненням функцій держави або органів місцевого самоврядування. Така інформація про фізичну особу та членів її сім'ї є конфіденційною і може бути поширена тільки за їх згодою, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Щодо ненадання інформації з питання, який коефіцієнт пільгових пасажирів на маршруті № 6 у м. Куп'янську, і стосовно якої представник відповідача в свої запереченнях зазначив, що коефіцієнти співвідношення безоплатних пасажирів до платних по міським автобусним маршрутам загального користування, затверджує виконавчий комітет Куп'янської міської ради своїм рішенням,а не управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради, тому згідно зі ст.ст. 3,13 Закону України « Про доступ до публічної інформації», розпорядником цієї інформації є виконавчий комітет Куп'янської міської ради

Слід зазначити,що відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

Крім того, до обов'язків розпорядників інформації, зокрема, віднесено обов'язок надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації (п.6 ч.1 ст.14 Закону України "Про доступ до публічної інформації").

Згідно ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що інформацію, яку позивач просив надати на його інформаційний запит, не може бути обмежено в силу вимог ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки вона належить до категорії інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, умови отримання цього майна, прізвища, імен по-батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали це майно.

Суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_7 підлягають задоволенню, оскільки Управляння праці та соціального захисту населення Куп'янської міськради використовує бюджетні кошти, є розпорядником інформації в розумінні п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а тому відмова у наданні інформації є незаконною.

Керуючись ст.ст.71, 99, 100, 122, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 19 Конституції України, ст.ст. 1-6,9,13,19,22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закон України « Про інформацію», Рішення Конституційного суду України від 20 січня 2012 року у справі 1-9/2012, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради Харківської області про доступ до публічної інформації-задовольнити.

Зобов»язати Управління праці та соціального захисту населення Куп'янської міської ради надати повну та достовірну інформацію на поданий ОСОБА_1 інформаційний запит від 19 листопада 2015 року.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Куп'янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання повного тексту постанови.

Повний текст постанови виготовлений 01.02.2016 року.

Суддя А.О.Шиховцова