Постанова № 55320633, 17.03.2011, Іванківський районний суд Київської області

Дата ухвалення
17.03.2011
Номер справи
4-16/11
Номер документу
55320633
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 4-16

ПОСТАНОВА

м. Іванків «17» березня 2011 року

Суддя Іванківського районного суду Київської області Слободян Н.П., розглянувши подання Управління СБ України в Київській області №52/4-620 від 11.03.2011 року, щодо проведення з 28 березня по 15 квітня 2011 року позапланової перевірки чинного законодавства, про бюджетну систему України з боку Державного спеціалізованого підприємства «Центр переробки та захоронення техногенних відходів - науковий центр міжнародних досліджень «Техноцентр» (далі ДСП «Техноцентр»), СДРПОУ 23570533, Київська область, м.Чорнобиль, вул. Радянська, 41) Контрольно-ревізійним управлінням у Київській області -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні відділу по ЧАЕС Управління СБ України в Київській області знаходиться оперативно-розшукова справа № 224, яку заведено 04.02.2010 року з класифікацією «порушення законодавства про бюджетну систему України» (ч.2 ст.210 КК України) на підставі отриманих законним шляхом матеріалів щодо можливої протиправної діяльності керівництва Державного спеціалізованого підприємства Центр переробки та захоронения техногенних відходів «Техноцентр» (далі ДСП «Техноцентр»).

Зокрема, ДСП «Техноцентр» створене відповідно до наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС від 23.02.1996 №27. Фінансування підприємства здійснюється за рахунок бюджетного фінансування за КПКВ 3201510 «Підтримка екологічного безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення».

Крім цього, у період з 2007 по 2009 роки ДСП «Техноцентр» отримувало бюджетні кошти за КПКВ 3201190 в рамках бюджетної програми «Будівництво пускового комплексу «Вектор» та експлуатація його об'єктів», який є об'єктом капітального будівництва.

Відповідно до вимог п. 1.4.1. ДБН Д. 1.1-1-2000, затверджених наказом Держкомбудівнинтва та архітектури від 27.08.2000 р. №174, до переліку витрат при капітальному будівництву включаються витрати на утримання служби замовника - визначеного окремого підрозділу підприємства - замовника капітального будівництва.

Згідно з наказом МНС від 22.09.2001 № 223, відповідно до вимог ДБН Д.1.1-1-2000, у складі ДСП Техноцентр» створено підрозділ - Управління капітального будівництва (далі УКБ), утримання якого повинно було проводитися за рахунок коштів капітального будівництва першої черги комплексу «Вектор».

Утримання УКБ, як служби замовника, здійснювалась за рахунок КЕКВ 2410 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» КПКВ 3201190 та відповідно до п.2.8.13 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д.1.1-1-2000 складала 2,5 відсотки від затвердженого кошторисного розрахунку глав 1-9 п.2.8.13 зазначених Правил.

Згідно із роз'ясненням Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 28.09.2007 № 7 10-567 щодо витрат на утримання служби замовника будівництва першої черги комплексу виробництв «Вектор» наданого ДСП «Техноцентр» ліміт утримання служби замовника було збільшено з урахуванням додаткових витрат, пов'язаних із захистом від радіоактивного випромінювання та доплати за роботу в зоні радіоактивного забруднення.

Поряд з цим, отримані у ході роботи по справі матеріали свідчать, що керівництвом ДСП «Техноцентр» за рахунок коштів передбачених на утримання служби замовника здійснювались виплати заробітної плати та інших видатків працівникам підприємства, які не входили до служби замовника (штатного розпису УКБ) та не виконували функцій, пов'язаних із заходами бюджетної програми за КПКВ 3201190 «Будівництво пускового комплексу «Вектор» та експлуатація його об'єктів».

Згідно з отриманими Управлінням СБ України в Київській області роз'ясненням; Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарств.. України у разі залучення до виконання функцій замовника будівництва інших структурних підрозділів інвестора (розпорядника бюджетних коштів) або їх окремих фахівців, оплата виконання таких функцій здійснюється в межах видатків, передбачених на утримання таких структурних підрозділів за їх основним призначенням, а фахівців - за їх основним місцем роботи.

Таким чином, у разі залучення сторонніх працівників ДСП «Техноцентр » для виконання робіт, пов'язаних із заходами бюджетної програми за КПКВ 32011 «Будівництво пускового комплексу «Вектор» та експлуатація його об'єктів» оплата виконаних ними функцій повинна здійснюватись за рахунок коштів КПКВ 32015 «Підтримка екологічного безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення» в межах видатків, передбачених на їх утримання за основні місцем роботи.

З урахуванням викладеного, оплата роботи сторонніх працівників ДСП «Технопенті за рахунок коштів КПКВ 3201190 «Будівництво пускового комплексу «Вектор експлуатація його об'єктів» має ознаки нецільового використання, що є складом злочину передбаченого ч.2 ст. 210 КК України «порушення законодавства про бюджетну систему України», яка відноситься до компетенції органів СБ України.

Вивчивши матеріали справи, вважаю, що подання підлягає задоволенню, оскільки, наданих матеріалів вбачається, що необхідно провести позапланову перевірку дотримані чинного законодавства, про бюджетну систему України з боку ДСП «Техноцентр» СДРП О 23570533, Київська область, м.Чорнобиль, вул. Радянська, 41) Контрольно-ревізійним управлінням у Київській області за 2007 по 2009 p.p. з наступних питань:

створення та організації роботи служби замовника з капітального будівництво пускового комплексу «Вектор»;

дотримання чинного законодавства під час розрахунків та збільшення ліміту утримана служби замовника;

цільового використання бюджетних коштів за КПКВ 3201190 в рамках бюджетної програми «Будівництво пускового комплексу «Вектор» та експлуатація його об'єктів частині утримання служби замовника;

правомірності нарахування оплати праці стороннім працівникам підприємства, які відносяться до служби замовника за рахунок коштів КПКВ 3201190 в рамках бюджетної програми «Будівництво пускового комплексу «Вектор» та експлуатація його об'єктів»;

напрямку використання коштів КПКВ 3201510 «Підтримка екологічного безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення», які звільнила л внаслідок оплати праці стороннім працівникам за рахунок коштів КПКВ 3201190 і рамках бюджетної програми «Будівництво пускового комплексу «Вектор та експлуатація його об'єктів».

На підставі викладеного, керуючись вимогами керуючись п.4 ст.8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", ст.ст. 11, 14 Закону України "Про державу. контрольно-ревізійну службу в Україні" та ст. 14і КПК України

ПОСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійному управлінню у Київській області у період з 28 березня по 15 квітня 2011 року провести позапланову перевірку дотримання чинного законодавства про бюджетну систему України з боку ДСП «Техноцентр» СДРПОУ 23570533, Київська область. м.Чорнобиль, вул. Радянська, 41), з наступних питань:

створення та організації роботи служби замовника з капітального будівництві пускового комплексу «Вектор»;

дотримання чинного законодавства під час розрахунків та збільшення ліміту утриманню служби замовника;

- цільового використання бюджетних коштів за КПКВ 3201190 в рамках бюджетної програми «Будівництво пускового комплексу «Вектор» та експлуатація його об'єктів» у частині утримання служби замовника;

правомірності нарахування оплати праці стороннім працівникам підприємства, які не відносяться до служби замовника за рахунок коштів КПКВ 3201190 в рамках бюджетної програми «Будівництво пускового комплексу «Вектор» та експлуатація його об'єктів»;

напрямку використання коштів КПКВ 3201510 «Підтримка екологічного безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення», які звільнились внаслідок оплати праці стороннім працівникам за рахунок коштів КПКВ 3201190 в рамках бюджетної програми «Будівництво пускового комплексу «Вектор» та експлуатація його об'єктів».

Постанова є обов'язковою для виконання службовими особами Контрольно-ревізійного управління у Київській області.

Постанова оскарженню не підлягає, на неї не може бути внесено подання прокурором.

Суддя: