Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 січня 2016 року Справа № 805/172/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Крилова М.М., розглянувши адміністративний позов Головного управління Держпраці у Донецькій області до Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Держпраці у Донецькій області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення ведення зварювальних, газополумяних, наплавних робіт та робіт з використанням наступного обладнання: технологічні транспортні засоби навантажувач держ. № НОМЕР_1, трактор держ. № НОМЕР_2, посудини що працюють під тиском понад 0,05 МПа (компресорна станція), заточний верстат інв. № 040972 структурного підрозділу «Костянтинівське вагонне депо» регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця».
Відповідно до ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Статтею 106 цього Кодексу встановлені вимоги до позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачі і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову субєктом владних повноважень. Субєкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобовязаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадів, коли його не належить сплачувати.
У порушення зазначеної норми, позивач не додав до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, як вбачається зі змісту позовної заяви, Головне управління Держпраці у Донецькій області просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення ведення зварювальних, газополумяних, наплавних робіт та робіт з використанням наступного обладнання: технологічні транспортні засоби навантажувач держ. № НОМЕР_1, трактор держ. № НОМЕР_2, посудини що працюють під тиском понад 0,05 МПа (компресорна станція), заточний верстат інв. № 040972 структурного підрозділу «Костянтинівське вагонне депо» регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця», що є адміністративним позовом немайнового характеру.
Разом з позовною заявою, Головне управління Держпраці у Донецькій області надало клопотання про відстрочку сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, в обґрунтування якої зазначено, що рішенням Красноармійського ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області № 15/15-02 від 02.06.2015 позивача внесено до реєстру неприбуткових організацій. На даний час не затверджено кошторис видатків Державного бюджету на 2016 рік та не відкриті асигнування по КВЕКВ 2800, з якого здійснюється сплата судового збору. Позивач просить відстрочити сплату судового збору оскільки Управління Держпраці є бюджетною установою, фінансування якої здійснюється з Державного бюджету.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 № 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» доведено до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України «Про судовий збір», з якої вбачається, якщо бюджетні установи діють як субєкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
На підставі вищевикладеного, суд вважає клопотання Головного управління Держпраці у Донецькій області необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставку судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» установлено з 1 січня мінімальну заробітну плату - 1378 гривень.
Таким чином, Головному управлінню Держпраці у Донецькій області необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1378 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, позовна заява вважається поданою без дотримання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру в розмірі 1378 грн. на реквізити суду:
Отримувач коштів: Словянське УК/м. Словянськ/22030001
Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37803368
Банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області
МФО: 834016
Рахунок отримувача: 31214206784075
Код класифікації доходів бюджету: 22030001
Призначення платежу: судовий збір за подання позову
(найменування позивача) до ДОАС
(код ЄДРПОУ 35099148)
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 106, ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Головного управління Держпраці у Донецькій області про відстрочення сплати судового збору за подання адміністративного позову відмовити.
Позовну заяву Головного управління Держпраці у Донецькій області - залишити без руху.
Встановити термін для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали.
В разі невиконання ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання особою копії ухвали.
Суддя Крилова М.М.