Справа № 569/16790/15-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 січня 2016 року місто Рівне
Суддя Рівненського міського суду Музичук Н.Ю., представника Рівненської митниці Міндоходів ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Рівненської митниці Міндоходів, за протоколом про порушення митних правил № 0529/20400/15 та № 0528/20400/15 від 04 грудня 2015 року про притягнення до адміністративної відповідальності гр. України
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ Укрзовнішоператор (Київська обл. с.Петрівське, вул. Б.Хмельницького,9 прим.1, корд ЄДРПОРУ 39063089), проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ТТ № 037498, виданий Дніпровським РУ ГУ МВС України в м. Києві 29.12.2010 року, ІПН НОМЕР_1.
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -
встановив:
Згідно протоколу про порушення митних правил № 0529/20400/15 від 04 грудня 2015 року вбачається, що 17.06.2015 року директором ТОВ Укрзовнішоператор ОСОБА_2 на підставі «Договора № 01/06/2015 на оказание таможенно- брокерських услуг от 01.06.2015г.», укладеного з ТОВ «СКІПЕР ПЛЮС» (м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 150А) на митний пост Сарни Рівненської митниці ДФС подано митну декларацію № 204020000/2015/006007 з метою проведення митного оформлення та випуску за межі митної території України (експорту) товару кріп свіжий, петрушка свіжа, щавель свіжий вагою 9260 кг. Митна, вартість товару становить 123 052,85 грн.
Митне оформлення товару проведено на підставі поданих директором ТОВ Укрзовнішоператор» ОСОБА_2 документів: контракту № 16/06/15 від 16.06.2015 року укладеного ТОВ «СКІПЕР ПЛЮС» з ФОП «Ким Денис Аликеевич» (Республіка Білорусь); СМR № 39541 від 17.06.2015р.; рахунок- фактури № 1 від 17.06.2015р.; фітосанітарного сертифікату № 75/07-011/ВХ- 366506 від 17.06.2015р.
13 Липня 2015 року в Рівненську митницю ДФС надійшов лист ГУ ДФС у м. Києві від 10.07.2015 року № 4442-26-50-07-04 з інформацією та копією протоколу допиту директора ТОВ «СКІПЕР ПЛЮС» ОСОБА_3. Громадянка ОСОБА_3 повідомила, що вона не реєструвала ТОВ «СКІПЕР ПЛЮС» та ніколи на даному підприємстві не працювала і не вела фінансово - господарської діяльності, не підписувала ніяких документів, що стосуються ведення його фінансово- господарської діяльності. На посаді директора чи головного бухгалтера підприємства не працювала, сторонніх осіб на зазначені посади на ТОВ «СКІПЕР ПЛЮС» не призначала. Стосовно проведення експортних операцій товару «кріп свіжий, щавель, петрушка» ТОВ «СКІПЕР ПЛЮС» їй нічого не відомо.
18 Червня 2015 року товар вивезено з митної території України через митний пост Виступовичі Житомирської митниці ДФС. Підставою для пропуску товару через митний кордон України були наступні документи: контракт № 16/06/15 від 16.06.2015 року укладений ТОВ СКІПЕР ПЛЮС з ФОП Ким Денис Аликсеевич (Республіка Білорусь); CMR № 039541 від 17.06.2015 р.; рахунок-фактура №1 від 17.06.2015 р.; фітосанітарний сертифікат № 75/07-011/ВХ-366506 від 17.06.2015 р.
Статтею 82 Митного кодексу України визначено, що експорт (остаточне вивезення) це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобовязань щодо їх зворотнього ввезення.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 83 Митного кодексу України для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладаються дотримання вимог митного режиму, повинна подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів у митному режимі експорту, документи на такі товари.
У відповідності до п.1 та п. 3 ч. 1 ст. 266 Митного кодексу України декларант зобовязаний: здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.
Таким чином, директором ТОВ Укрзовнішоператор ОСОБА_2 вчинено дії спрямовані на переміщення товару кріп свіжий, петрушка свіжа, щавель свіжий вагою 9260 кг. вартістю 123052,85 грн. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів (контракт № 16/06/15 від 16.06.2015 року укладений ТОВ СКІПЕР ПЛЮС з ФОП Ким Денис Аликсеевич, рахунок-фактура №1 від 17.06.2015 р., фіто санітарний сертифікат №75/07-011/ВХ-366506 від 17.06.2015р) чи документів, одержаних незаконним шляхом та таких, що містять неправдиві відомості щодо відправника товарів.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Згідно протоколу про порушення митних правил № 0528/20400/15 від 04 грудня 2015 року вбачається, що 23.06.2015 року директором ТОВ Укрзовнішоператор ОСОБА_2 на підставі Договора №01/06.2015 на оказание таможенно-брокерских услуг от 01.06.2015 г., укладеного з ТОВ СКІПЕР ПЛЮС (м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 150А) на митний пост Сарни Рівненської митниці ДФС подано митну декларацію № 204020000/2015/006319 з метою проведення митного оформлення та випуску за межі митної території України (експорту) товару петрушка свіжа вагою 11220 кг. Митна вартість товару становить 146546,89 грн.
Митне оформлення товару проведено на підставі поданих директором ТОВ Укрзовнішоператор ОСОБА_2 документів: контракту № 16/06/15 від 16.06.2015 року укладеного ТОВ СКІПЕР ПЛЮС з ФОП Ким Денис Аликсеевич (Республіка Білорусь); CMR № 025869 від 22.06.2015 р.; рахунок-фактури № 2 від 22.06.2015 р.; фіто санітарного сертифікату № 75/07-011/ВХ-366582 від 22.06.2015 р.
13 Липня 2015 року в Рівненську митницю ДФМ надійшов лист ГУ ДФС у м. Києві від 10.07.2015 року № 4442-26-50-07-04 з інформацією та копією протоколу допиту директора ТОВ СКІПЕР ПЛЮС ОСОБА_3. Громадянка ОСОБА_3 повідомила, не реєструвала ТОВ СКІПЕР ПЛЮС та ніколи на даному підприємстві не працювала і не вела фінансово-господарської діяльності. На посаді директора чи головного бухгалтера підприємства не працювала, сторонніх осіб на зазначені посади на ТОВ СКІПЕР ПЛЮС не призначала. Стосовно проведення експортних операцій товару кріп свіжий, щавель, петрушка ТОВ СКІПЕР ПЛЮС їй не відомо.
23 Червня 2015 року товар вивезено з митної території України через митний пост Виступовичі Житомирської митниці ДФС. Підставою для пропуску товару через митний кордон України були наступні документи: контракт № 16/06/15 від 16.06.2015 року укладений ТОВ СКІПЕР ПЛЮС з ФОП Ким Денис Аликсеевич (Республіка Білорусь); CMR № 025869 від 22.06.2015 р.; рахунок-фактура № 2 від 22.06.2015 р.; фітосанітарний сертифікату № 75/07-011/ВХ-366582 від 22.06.2015 р.
Статтею 82 Митного кодексу України визначено, що експорт (остаточне вивезення) це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобовязань щодо їх зворотнього ввезення.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 83 Митного кодексу України для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладаються дотримання вимог митного режиму, повинна подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів у митному режимі експорту, документи на такі товари.
У відповідності до п.1 та п. 3 ч. 1 ст. 266 Митного кодексу України декларант зобовязаний: здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.
Таким чином, директором ТОВ Укрзовнішоператор ОСОБА_2 вчинено дії спрямовані на переміщення товару петрушка свіжа вагою 11 220 кг. вартістю 146 546,89 грн. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів (контракт № 16/06/15 від 16.06.2015 року укладений ТОВ СКІПЕР ПЛЮС з ФОП Ким Денис Аликсеевич, рахунок-фактура №2 від 22.06.2015 р., фіто санітарний сертифікат №75/07-011/ВХ-366506 від 22.06.2015р) чи документів, одержаних незаконним шляхом та таких, що містять неправдиві відомості щодо відправника товарів.
Своїми діями, які виразились в переміщенні товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо товарів загальною вагою /9260 кг. 11 220 кг./ 20480 кг. на загальну суму /123 052,85 + 146546,89 грн./ 269 599 (двісті шістдесят девять тисяч пятсот девяносто девять) грн. 74 коп. ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
В порядку ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення вищезазначені адміністративні справи № 569/16790/15-п та № 569/16791/15-п обєднуються в одне провадження під № 569/16790/15-п із накладенням стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, та призначені в судове засідання.
Порушник ОСОБА_2 в судове засідання, будучи повідомленим про час і місце розгляду справи належним чином, направленою рекомендованим листом судовою повісткою, не зявився, причину неявки суду не повідомив.
Правопорушення підтверджується долученими до матеріалів справи доказами, в тому числі протоколами про порушення митних правил № 0529/20400/15 та № 0528/20400/15 від 04 грудня 2015 року, копією листа Державної фіскальної служби України від 10.07.2015 року № 4442-26-50-07-04, копією протоколу допиту свідка ОСОБА_3 від 02.07.2015 року, копією контракту від 16.06.2015 року № 16.06.15, копією митної декларації АА № 204020000/2015/6319, копією договору від 01.06.2015 року № 01/06/2015.
Відповідно до ч. 2 ст. 334 Митного кодексу України особи, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України, зобовязані надавати митним органам документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю, в усній письмовій та/або електронній формі.
Досліджені судом вищенаведені докази дають підстави для висновку про доведеність зазначених протоколами № 0529/20400/15 та № 0528/20400/15 фактів порушення митних правил гр. ОСОБА_2, а саме вчинення дії, спрямованих на переміщення товару кріп свіжий, петрушка свіжа, щавель свіжий вагою 9260 кг. та петрушка свіжа вагою 11220 кг. вартістю 146546,89 грн. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника та одержувача товару, необхідні для визначення митної вартості товару, і зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Окрім того, у відповідності до вимог ч. 2 ст. 467 Митного кодексу України правопорушення, передбачене ст. 483 Митного кодексу України відноситься до триваючих правопорушень, а тому адміністративне стягнення накладається не пізніше шести місяців з дня виявлення правопорушення.
Відповідно до вище вказаних протоколів про порушення митних правил та досліджених документів, підтверджується, що виявлення передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України правопорушення в діях ОСОБА_2 митним органом, яким складені протоколи, Рівненською митницею ДФС, має місце з моменту одержання 13 липня 2015 року листа ГУ ДФС у м. Києві від 10.07.2015 року № 4442-26-50-07-04.
Дослідивши надані в матеріалах справи докази, суд прийшов до висновку, що склад і подія правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, відповідно ст. 9 КпАП України, в діях ОСОБА_2 наявні та підтверджуються зібраними в справі дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами.
При накладенні стягнення враховується характер, тяжкість, обставини та наслідки правопорушення, особа порушника, вважається доцільним застосування стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів та їх конфіскації, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 483 МК України.
У відповідності до абз. 3 п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03 червня 2005 року № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» при визначенні вартості предмета порушення митних правил можуть бути використані відомості, наявні у митних, товаросупровідних та інших документах.
Загальна вартість або 100 відсотків вартості товарів, переміщених через митний кордон України з приховуванням від митного контролю по наявних у митних, товаросупровідних та інших документах складає 269599,74 грн.
Встановлено, що безпосерені предмети правопорушення митницею не вилучались, оскільки до складання протоколу були випущені у вільний обіг.
Таким чином, на час судового розгляду справи щодо ОСОБА_2 про вчинені ним митні правопорушення, товари, переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, які підлягають конфіскації випущені у вільний обіг, тому виконання майбутньої постанови в частині конфіскації такого товару не представляється можливою.
Відповідно ч. 2 ст. 541 МК України, у разі неможливості конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, з осіб, які вчинили порушення митних правил, державним виконавцем за рішенням суду в установленому законом порядку може стягуватися вартість цих товарів, транспортних засобів.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання Рівненської митниці ДФС про стягнення вартості випущених в обіг товарів підлягає до задоволення.
Докази вартості зберігання митними органами предметів порушення митних правил, які відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення стягнення згідно ст.ст. 519, 520 Митного кодексу України та Порядку проведення розрахунків сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування, затвердженого наказом Державної митної служби України від 15.06.2009 року за № 552, в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст. ст. 461, 467, 522, 527, 528 Митного Кодексу України, 283, 284, 288, 289 КпАП України, -
постановив:
На ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, накласти адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 483 МК України у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, предмету порушення митних правил, що становить 269 599 (двісті шістдесят девять тисяч пятсот девяносто девять) грн. 74 коп. із конфіскацією цих товарів.
У звязку із неможливістю конфіскації товарів, стягнути із ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь держави вартість випущених в обіг товарів в розмірі 269 599 (двісті шістдесят девять тисяч пятсот девяносто девять) грн. 74 коп.
Стягнути із ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. на рахунок 31217206700002 в УДКСУ у м. Рівне, Код ЄДРПОУ 26406128, МФО 833017, код класифікації доходів бюджету 22030001, код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38012714.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку в десятиденний з дня винесення строк в апеляційний суд Рівненської області через місцевий суд.
Суддя Рівненського міського суду Музичук Н.Ю.