КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/16758/15
Суддя доповідач Губська Л.В.
У Х В А Л А
27 січня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська Л.В., розглянувши клопотання Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві про відстрочення оплати судового збору за подання апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 28 грудня 2015 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 28 грудня 2015 року адміністративний позов задоволено.
Відповідач, не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
До апеляційної скарги додано клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що кошти на рахунках ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м.Києві для сплати судового збору станом на 16.01.2016 р. відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Щоб мати можливість зменшити тягар судових витрат законодавцем передбачено, що суд зобов'язаний з'ясувати майновий стан особи. Особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідне клопотання і документи, які свідчили би про поганий майновий стан.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015р., зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Враховуючи викладене, клопотання Державної фінансової інспекції в місті Києві підлягає задоволенню.
Керуючись ч. 1 ст. 88, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Клопотання Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві задовольнити.
2. Відстрочити Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві сплату судового збору до прийняття Київським апеляційним адміністративним судом рішення у даній справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: Л.В. Губська