ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
26 січня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/7281/15
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Бойко А.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 30.12.2015 р. по справі № 815/7281/15
позивач Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області
відповідач Селянське (фермерське) господарство "ЕВРІКА"
про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна,
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 30.12.2015 р. подання Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області до Селянського (фермерського) господарства "ЕВРІКА" про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна залишено без розгляду.
На зазначену ухвалу суду Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області подала апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Так, слід зазначити, що згідно ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Ст. 4 Закону України "Про судовий збір" визначено розміри ставок судового збору. Ч. 1 зазначеної статті визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 5 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду розмір судового збору складає 1 розмір мінімальної заробітної плати
В свою чергу, відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2016 р. складала 1378 грн.
Зважаючи на зазначене, розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції складає 1378 грн.
Апелянтом не було сплачено зазначеної суми судового збору при подачі апеляційної скарги.
Слід зазначити, що посилання апелянта на те, що окільки декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року № 7-93 "Про державне мито" не передбачено розміру ставки мита, яке справляється при зверненні з поданням в порядку ст. 183-3 КАС України, то в даному випадку державне мито при зверненні податкових органів з поданням на підставі ст. 183-3 КАС України не сплачується є необгрунтованим та не прйимається до уваги суддею.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08 липня 2011 року.
Як вже зазначалось вище, положеннями цього Закону визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення та передбачено ставку судового збору, яка справляється за подання апеляційної скарги на ухвалу адміністративного суду.
Згідно з чинною на момент подання апеляційної скарги редакцією Закону України "Про судовий збір" органи Державної фіскальної служби України не звільнені від сплати судового збору.
З огляду на зазначене, законодавством України встановлений обов'язок, в тому числі, органів Державної фіскальної служби України, щодо сплати судового збору при зверненні з апеляційною скаргою на рішеня суду першої інстанції.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК у м. Одесі / Приморський р-н./ 2203000, код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011, Код ЄДРПОУ суду 34380461, код класифікації доходів бюджету 2203000.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Враховуючи все вищезазначене, суддя вважає, що подана апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 26.02.2016 р.
Роз'яснити Державній податковій інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Бойко А.В.