Ухвала суду № 55215294, 25.01.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.01.2016
Номер справи
808/311/16
Номер документу
55215294
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

25 січня 2016 року Справа № 808/311/16 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М., перевіривши матеріали

за позовом: ОСОБА_1 Леонтієвої

до: Міністра соціальної політики України ОСОБА_2

про: визнання бездіяльності незаконною та зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 Леонтієва звернулась з адміністративним позовом до Міністра соціальної політики України ОСОБА_2 про визнання незаконною бездіяльності Міністерства соціальної політики України щодо не розгляду звернення від 26.05.2015, зобовязання Міністерства в особі міністра ОСОБА_2 розглянути вказане звернення в законний спосіб та порядок, та вказати Кабінету Міністрів України в особі Премєр-міністра ОСОБА_3 на відсутність контролю з боку його Секретаріату за виконанням прийнятих ним рішень.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у звязку з чим підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Як вбачається із поданого адміністративного позову, позивачем зазначено ОСОБА_1 Леонтієву, в той час як до позову подано копію паспорту з якого вбачається, що правильним імям позивача є ОСОБА_1.

Зазначена обставина перешкоджає встановити позивача у справі та належним чином повідомити його про дату, час і місце розгляду адміністративної справи.

Згідно пунктів 3, 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві також зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Позивачем вказано як відповідача по справі міністра соціальної політики України ОСОБА_2. В той же час, як вбачається із позовних вимог, ОСОБА_1 просить визнати незаконною бездіяльність Міністерства соціальної політики України щодо не розгляду звернення від 26.05.2015 та вказати Кабінету Міністрів України в особі Премєр-міністра ОСОБА_3 на відсутність контролю з боку його Секретаріату за виконанням прийнятих ним рішень.

Вказані особи є самостійним субєктами владних повноважень, та в порушення вимог пунктів 3, 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, Міністерство соціальної політики України та Кабінет Міністрів України в особі Премєр-міністра ОСОБА_3 не є відповідачами за позовом ОСОБА_1

Крім того, пункт 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України вказує на те, що зміст позовних вимог повинен відповідати вимогам частин четвертої і п'ятої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач в адміністративному позові просить вказати Кабінету Міністрів України в особі Премєр-міністра ОСОБА_3 на відсутність контролю з боку його Секретаріату за виконанням прийнятих ним рішень, однак, за вимогами частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Таким чином, такі вимоги як вказати Кабінету Міністрів України в особі Премєр-міністра ОСОБА_3 на відсутність контролю з боку його Секретаріату за виконанням прийнятих ним рішень, не відповідають вимогам частини 4 статті 105 та пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Також відповідно до частини 3 статті 6 вищевказаного закону, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» встановлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 2016 року 1378 грн.

Враховуючи, що позивачем в адміністративному позові заявлено 2 немайнові вимоги, суддя приходить до висновку, що судовий збір, який позивач повинна була сплатити при зверненні до суду за вимогами немайнового характеру, становить 1102 грн. 40 коп.

В порушення вказаних вимог, до позовної заяви доказів сплати судового збору позивачем не надано.

В той же час, позивач просить звільнити її від сплати судового збору у звязку з тяжким матеріально-фінансовим становищем, оскільки на її утриманні перебувають двоє неповнолітніх дітей, але будь-яких доказів які б підтверджували вказані обставини, як-то свідоцтво про народження, до адміністративного позову не подані.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позивачем до адміністративного позову не надано доказів сплати судового збору, що є порушенням вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подачі позовної заяви з додержанням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, з зазначенням належного позивача та відповідачів, із зазначенням змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу щодо кожного з відповідачів, із наданням копій адміністративного позову та всіх документів, що приєднуються до нього, відповідно до кількості відповідачів, а також шляхом надання доказів сплати судового збору у сумі 1102 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: р/р 31215206784006, одержувач коштів ДКСУ у Ленінському районі м. Запоріжжя, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38025423, банк одержувача ГУДКCУ у Запорізькій області, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, код 35450335, найменування платника, або шляхом надання довідки про склад сімї ОСОБА_1 або інших доказів, що підтверджували б перебування на її утриманні двох неповнолітніх дітей.

Керуючись статтями 106, 108, 160, 164 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 Леонтієвої до Міністра соціальної політики України ОСОБА_2 про визнання бездіяльності незаконною та зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 22 лютого 2016 року .

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подачі позовної заяви з додержанням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, з зазначенням належного позивача та відповідачів, з зазначенням змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу щодо кожного з відповідачів, із наданням копій адміністративного позову та всіх документів, що приєднуються до нього, відповідно до кількості відповідачів, а також шляхом надання доказів сплати судового збору у сумі 1102 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: р/р 31215206784006, одержувач коштів ДКСУ у Ленінському районі м. Запоріжжя, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38025423, банк одержувача ГУДКCУ у Запорізькій області, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, код 35450335, найменування платника, або шляхом надання довідки про склад сімї ОСОБА_1 або інших доказів, що підтверджували б перебування на її утриманні двох неповнолітніх дітей.

Розяснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Каракуша