ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
03 червня 2015 року ЖитомирСправа № 806/1871/15
Категорія 6.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Черноліхова С.В.,
суддів - Капинос О.В., Сичової О.П.,
розглянувши у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Державного агенства земельних ресурсів України, Кваліфікаційної комісії Державного агенства земельних ресурсів України про визнання протиправними та скасування рішення, подання і наказу,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 подав до суду заяву, у якій просив забезпечити позов шляхом зупинення дії наказу Державного агентства земельних ресурсів України № 84 від 02 квітня 2015 року.
Позивач просив розглядати клопотання про забезпечення позову у письмовому провадженні.
Представники сторін до суду не прибули, хоча про час і місце розгляду питання про забезпечення позову були повідомлені належним чином.
Представник Державного агентства земельних ресурсів України надала заперечення проти заяви щодо забезпечення позову, у яких просила у її задоволенні відмовити, оскільки позивачем належним чином не обгрунтовано наявність підстав для зупинення дії наказу Державного агентства земельних ресурсів України № 84 від 02 квітня 2015 року, передбачених статтею 117 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд вважає за можливе здійснити розгляд заяви позивача у письмовому провадженні, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.
Розглянувши клопотання про вжиття заходів забезпечення позову, суд дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно з частиною 3 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
З матеріалів справи вбачається, що 02 квітня 2015 року Державним агентством земельних ресурсів України прийнято наказ № 84 про анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників, у тому числі, і ОСОБА_1
Реалізація вказаного наказу до вирішення питання щодо його правомірності призведене до порушення ОСОБА_1 умов договорів, укладених із громадянами - Замовниками робіт по виготовленню проектів землеустрою, тобто, спірний наказ має очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам та інтересам позивача, для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль і витрат.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи все викладене вище, суд дійшов висновку, що дія наказу Державного агентства земельних ресурсів України від 02 квітня 2015 року № 84 у частині анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_1 підлягає зупиненню.
Керуючись ст. ст. 117, 118, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити.
Зупинити дію наказу Державного агенства земельних ресурсів України від 02 квітня 2015 року № 84 у частині анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_1 до ухвалення рішення у даній справі.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя С.В. Черноліхов
Судді О.В. Капинос
ОСОБА_2