Ухвала суду № 55186923, 21.01.2016, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
21.01.2016
Номер справи
9/906/5-б/13-г
Номер документу
55186923
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

______________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "21" січня 2016 р. Справа № 9/906/5-Б/13-Г

Господарський суд Житомирської області у складі судді Омельяна О.С., за участі секретаря судового засідання Зарудяного А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 9/906/5-Б/13-Г

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Укреколайн" ідентифікаційний код 35825128, місцезнаходження: 11740, Житомирська обл., Новоград-Волинський район, с. Майстрів, вул. Ватутіна, буд. 1-А (далі - ініціюючий кредитор - 1, кредитор - 1, ТОВ "Укреколайн")

до боржника ОСОБА_1 підприємства "Звягельпромсервіс", ідентифікаційний код 20420796, місцезнаходження: 11700, Житомирська обл., місто Новоград-Волинський, вул. Пархоменка, буд. 112 (далі - боржник, банкрут, ПП "Звягельпромсервіс")

про банкрутство,

інші учасники провадження у справі про банкрутство:

кредитор 2 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Трансметалпродукт", ідентифікаційний код 32579086, місцезнаходження: 11700, Житомирська обл., місто Новоград-Волинський, вул. Пархоменка, буд. 130;

кредитор 3 - Публічне акціонерне товариство "БМ Банк", ідентифікаційний код 33881201, місцезнаходження: 01032, м. Київ, Шевченківський район, бульвар Т.Шевченка, буд. 37/122;

кредитор 4 - Публічне акціонерне товариство "Перехідний банк "РВС банк", ідентифікаційний код 39849797, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Введенська, 29/58;

кредитор 5 - ОСОБА_2 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області, ідентифікаційний код 38613415, місцезнаходження: 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Ушакова, 3;

ліквідатор банкрута - арбітражний керуючий ОСОБА_3, який діє на підставі свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1252, виданого 17.07.2013, місцезнаходження: 10029, м. Житомир, вул. Східна, 80;

за участі представників учасників у справі:

- від кредитора ОСОБА_4 - керівник;

- від боржника: не з'явився;

- від кредитора 2: не з'явився;

- від кредитора 3: не з'явився;

- від кредитора 4: не з'явився;

- від кредитора 5: не з'явився;

встановив:

у провадженні господарського суду Житомирської області знаходиться справа про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Звягельпромсервіс".

Постановою господарського суду від 03.10.2013, серед іншого, визнано банкрутом ПП "Звягельпромсервіс".

Ухвалою господарського суду від 03.11.2015, зокрема, продовжено термін ліквідаційної процедури ОСОБА_1 підприємства "Звягельпромсервіс" та строк повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 на три місяці; замінено кредитора у справі Публічне акціонерне товариство "Омега Банк" його правонаступником Публічним акціонерним товариством "Перехідний банк "РВС банк"; відкладено розгляд заяви ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Житомирській області від 19.10.2015 №3539 про заміну кредитора у справі правонаступником; відкладено розгляд справи; призначено наступне судове засідання на "21" січня 2016 об 11:00 год.

Відповідно до абзацу 3 підпункту 3.9.1, абзацу 3 підпункту 3.9.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 № 18 доказом повідомлення про час та місце судового засідання в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучена до матеріалів справи та засвідчена самим судом копія реєстру поштових відправлень. Неявка учасника судового процесу в судове засідання не є підставою для скасування судового рішення, якщо ухвалу, в якій зазначено час і місце такого засідання, надіслано йому в порядку, зазначеному в підпункті 3.9.1 підпункту 3.9 цього пункту постанови.

Судом встановлено, що учасники провадження у справі про банкрутство, які не з'явились в судове засідання 21.01.2016, повідомлені про час і місце розгляду справи своєчасно та з дотриманням вимог ГПК України, що підтверджується реєстром на відправку рекомендованої кореспонденції від 06.11.2015.

Присутній в судовому засіданні представник ініціюючого кредитора зазначив про можливість розгляду справи за відсутності учасників провадження у справі про банкрутство, що повідомлені про розгляд справи належним чином.

В судовому засіданні судом було оголошено зміст документів, що надійшли до господарського суду до початку судового засідання (т.10, а.с. 82-119). Судом ухвалено долучити вказані документи до матеріалів справи.

У судовому засіданні здійснювалось фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Представник ініціюючого кредитора повідомила, що не підтримує власне клопотання від 20.01.2016 №б/н про технічну фіксацію судового процесу та зазначила про недоцільність подальшого здійснення фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу.

З огляду на викладене, суд ухвалив припинити фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу.

В поданому ліквідатором проміжному звіті станом на 19.01.2016 повідомлено про наступні дії, вчинені ним в ході ліквідаційної процедури: одержано відповідь ПАТ "Перехідний банк" РВС" щодо питання надання згоди на продаж нерухомого майна, що є предметом іпотеки, в якій зазначено, що надання згоди на продаж вказаного майна може бути вирішено лише після скасування запису про реєстрацію права власності на нерухоме майно за ТОВ "Паритет-Н"; одержано відповідь відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Новоград-Волинського міськрайонного управління юстиції, в якій повідомлено, що для скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно необхідно подати відповідне рішення суду про скасування рішення державного реєстратора.

19.01.2016 приватним нотаріусом Новоград-Волинського міського нотаріального округу Житомирської області ОСОБА_5 посвідчено договір реституції, укладений між ліквідатором банкрута та ТОВ "Паритет-Н", предметом якого є передача ТОВ "Паритет-Н" у власність банкрута вказаного нерухомого майна, що є предметом іпотеки.

Разом з тим, 19.01.2016 скасовано запис про право власності на зазначені будівлі за ТОВ "Паритет-Н" у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, в зв'язку з чим ліквідатор повторно звернувся до ПАТ "РВС ОСОБА_5" щодо одержання згоди на продаж заставного майна.

Господарський суд прийшов до висновку інформацію зазначену у проміжному звіті ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 про проведену роботу станом на 19.01.2016 взяти до відома.

Розглянувши заяву ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області від 19.10.2015 №3539 про заміну сторони по справі, господарський суд встановив наступне.

Представником ініціюючого кредитора в судовому засіданні зазначено про необхідність задоволення вказаної заяви та заміни кредитора по справі.

Статтями 13 та 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" виключно Кабінет Міністрів України наділено повноваженнями з утворення, реорганізації та ліквідації територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади як юридичних осіб публічного права.

Частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Частиною другою статті 107 ЦК України визначено, що після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення), який має містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється.

Частиною дев'ятою статті 5 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" встановлено, що порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, визначається Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

Відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" територіальні органи центрального органу виконавчої влади набувають статусу юридичної особи з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про державну реєстрацію як юридичної особи.

Частиною тринадцятою статті 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" визначено, що зміни до установчих документів юридичної особи, що не припиняється в результаті приєднання, підлягають державній реєстрації після державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті приєднання у порядку, встановленому статтею 29 цього Закону. Приєднання вважається завершеним з моменту державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються в результаті приєднання, та державної реєстрації відповідних змін до установчих документів.

Згідно з додатком № 1 до постанови Кабінету Міністрів України № 311 від 06.08.2014, утворено ОСОБА_2 об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області. Відповідно до додатку № 2 вказаної постанови реорганізовано шляхом приєднання ОСОБА_2 об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирської області до територіального органу Державної фіскальної служби - ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.

25.06.2015 внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис про проведення державної реєстрації ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.

31.08.2015 було складено передавальний акт ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області у зв'язку із припиненням шляхом приєднання до ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області.

29.09.2015 внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області.

Наказом Державної фіскальної служби України від 06.10.2015 № 757 затверджено зміни до положення про ОСОБА_2 об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області та викладено пункт 1 положення про ОСОБА_2 об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області у наступній редакції: ОСОБА_2 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області з центром у м. Новоград-Волинському з Баранівським, Ємільчинським та Романівським відділеннями є територіальним органом Державної фіскальної служби України (далі - ДФС), який підпорядковується ДФС та Головному управлінню ДФС у Житомирській області. ОСОБА_2 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області є органом доходів і зборів. ОСОБА_2 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області забезпечує реалізацію повноважень ДФС на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць. ОСОБА_2 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області є правонаступником усіх прав та обов'язків ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області.

Статтею 4-1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ст. 25 ГПК України у разі припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд вбачає клопотання ОСОБА_2 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області підставним і обґрунтованим у зв'язку із чим вважає за необхідне задовольнити його та замінити кредитора ОСОБА_2 об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області (ідентифікаційний код 38613415, місцезнаходження: 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Ушакова, 3) її правонаступником ОСОБА_2 об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирської області (ідентифікаційний код 39859915, місцезнаходження: 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Ушакова, 3).

Розглянувши клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 від 21.01.2016 №5 про продовження строку ліквідаційної процедури ОСОБА_1 підприємства "Звягельпромсервіс" та повноважень ліквідатора банкрута з 15.02.2016 по 15.04.2016, господарський суд прийшов до висновку про його задоволення з наступних встановлених судом підстав.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Згідно з ч. 3 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 6 ст. 45 цього Закону, у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.

Згідно зі ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Ухвалою господарського суду від 03.11.2015, зокрема, продовжено термін ліквідаційної процедури ПП "Звягельпромсервіс" до 14.02.2016.

19.01.2016 комітетом кредиторів банкрута прийнято рішення про звернення до господарського суду із клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 з 15.02.2016 по 15.04.2016 та доручення ліквідатору банкрута звернутись із відповідним клопотанням до суду.

Присутнім у судовому засіданні представником ініціюючого кредитора зазначено про необхідність задоволення вказаного клопотання ліквідатора банкрута.

З підстав наведеного та для забезпечення реалізації майна банкрута, оплати вимог кредиторів та належного завершення ліквідації банкрута і усунення невизначеності правового статусу учасників провадження у справі господарський суд прийшов до висновку задовольнити клопотання ліквідатора банкрута та продовжити термін ліквідаційної процедури ПП "Звягельпромсервіс" та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 з 15.02.2016 по 15.04.2016.

Крім того, судом встановлено, що при складанні тексту ухвали господарського суду від 03.11.2015 було допущено описку, а саме: у п. 2 резолютивної частини ухвали було невірно зазначено дату по яку продовжено термін ліквідаційної процедури ПП "Звягельпромсервіс" та строк повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 - "14" лютого 2015 замість "14" лютого 2016.

Згідно ст. 89 ГПК України суддя за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки та арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.

У зв'язку з викладеним, суд за власною ініціативою вважає за необхідне виправити описку, допущену в ухвалі господарського суду Житомирської області від 03.11.2015.

Статтею 77 ГПК України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених ст. 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є неподання витребуваних доказів та/або необхідність витребування нових доказів.

Зважаючи на те, що доказів виконання в повному обсязі необхідних заходів, що є обов'язковими для здійснення в ліквідаційній процедурі банкрута в межах строку ліквідаційної процедури, ліквідатором банкрута не надано, господарський суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

Керуючись ст.ст. 25, 77, 86, 89 ГПК України, ст.ст. 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 19.01.2013, господарський суд Житомирської області, -

УХВАЛИВ:

1. Інформацію ліквідатора банкрута про хід здійснення ліквідаційної процедури взяти до відома.

2. У п. 2 резолютивної частини ухвали господарського суду Житомирської області від 03.11.2015 дату по яку продовжено термін ліквідаційної процедури ПП "Звягельпромсервіс" та строк повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 - "14" лютого 2015 виправити на "14" лютого 2016.

3. Продовжити термін ліквідаційної процедури ОСОБА_1 підприємства "Звягельпромсервіс" та строк повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3 з 15.02.2016 по 15.04.2016.

4. Замінити кредитора у справі ОСОБА_2 об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області (ідентифікаційний код 38613415, місцезнаходження: 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Ушакова, 3) її правонаступником ОСОБА_2 об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирської області (ідентифікаційний код 39859915, місцезнаходження: 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Ушакова, 3).

5. Розгляд справи відкласти.

6. Призначити наступне судове засідання на "05" квітня 2016 р. о 11:30 год., в приміщенні господарського суду Житомирської області, зал судових засідань №110.

7. Ліквідатору банкрута арбітражному керуючому ОСОБА_3 надати до суду у наступне судове засідання проміжний звіт про хід виконання обов'язків ліквідатора банкрута та докази, що такі обставини можуть підтвердити.

8. Викликати у засідання суду представників кредиторів та ліквідатора банкрута.

9. Копію ухвали направити відповідно до розрахунку розсилки.

Суддя Омельян О.С.

Розрахунок розсилки:

1 - Публічне акціонерне товариство "БМ Банк" (01032, м. Київ, Шевченківський район, бульвар Т.Шевченка, буд. 37/122) - рек.;

2 - Публічне акціонерне товариство "Перехідний банк "РВС банк" (04071, м. Київ, вул. Введенська, 29/58 - рек.;

3 - ОСОБА_2 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області (11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Ушакова, 3) - рек.;

4 - а/к ОСОБА_3 (10029, м. Житомир, вул. Східна, 80) - рек

5 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Трансметалпродукт" (11700, Житомирська обл., місто Новоград-Волинський, вул. Пархоменка, буд. 130) - рек.;