25.01.2016 Справа № 756/673/16-а
Унікальний № 756/1673/16-а
Справа № 2-а/756/80/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2016 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Васалатій К.А., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У січня 2016 р. позивач звернулась до суду з даним позовом. В обґрунтування позову зазначила, що є пенсіонером та отримує пенсію у відповідача з 06.05.2011 р.
У 2015 р. позивач з'ясувала, що у 2012 р. Державна митна служба своїм листом від 08.-08.2012 р. звернулась до Мінсоцполітики з питань роз'яснення щодо включення в заробіток для обчислення пенсії державним службовцям допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які визначені КМУ. Тому 25.12.2015 р. позивач звернувся до відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва із проханням провести надати роз'яснення щодо правильності нарахування її пенсії та проханням про включення в розрахунок призначеної пенсії сум виплаченої матеріальної допомоги.
Як вказує позивач, листом від 29.12.2015 р. відповідачем позивачу було повідомлено про відмову в веденні перерахунку пенсії з урахуванням вищезазначених виплат та рекомендовано для вирішення піднятого мною питання звернутися до суду.
Посилаючись на зазначене просить суд зобов'язати відповідача на підставі довідки про складові зарплати та премії № 25/4-4/913 від 04.05.2011 р. виданою Державною митною службою України та починаючи з 25.12.2015 р. включити в розрахунок пенсії позивача складові оплати праці: матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і допомогу на оздоровлення, які були нараховані та сплачені у 2009-2011 р.р. та на які були нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 р. - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зобов'язати відповідача з 25.12.2015 р. обчислювати та виплачувати пенсію позивачу у первинно встановленому розмірі 90% річних від суми зарплати з урахуванням сум матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення.
Ухвалою суду від 18.01.2016 р. відкрито скорочене провадження по розгляду даної справи.
Від відповідача на адресу суду надійшли заперечення щодо залишення позову без задоволення.
За результатами розгляду справи у скороченому провадженні, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, враховуючи достатність наявних матеріалів, суд вважає можливим ухвалити судове рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, та вважаю правильним прийняти рішення про відмову у задоволенні позову з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач перебуває на обліку у відповідача з 06.05.2011 р.
Ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 01.01.2015 р. викладена в наступній редакції: пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування.
У відповідності до ст. 33 Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Як з'ясовано судом, п. 1 Постанови КМ України „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" № 865 від 31.05.2000 р. (редакція від 24.04.2014 р.) установлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних міс. роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних міс. визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. До виплат, які включаються в заробіток для обчислення пенсії державного службовця, як це передбачено п. 3 та п. 4 вказаної постанови, відноситься: посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років (враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії), надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання „заслужений", за роботу з таємними документами, доплати за науковий ступінь, премії та інші надбавки, премії до державних свят.
Як з'ясував суд, із 01.05.2009 р. позивач отримує пенсію, обраховану згідно довідки від 04.05.2011 р. № 25/4-4/913№ 251 відповідно до Закону України «Про державну службу».
До виплат, які включаються в заробіток для обчислення пенсії державного службовця відносяться: посадовий оклад (1423 грн.), надбавка за ранг (80 грн.), надбавка за вислугу років (300,60 грн.) середній розмір надбавки за високі досягнення в праці по даній посаді (901,80 грн.) середній розмір премії по установі по відповідній посаді (1664,91 грн.), тобто основний розмір пенсії позивача, як державного службовця з 01.02.2008 р. складає - 4370,31 грн. х 80% та дорівнює 3496, 23 грн. Тобто для обчислення пенсії входить: сума матеріальної допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань, тобто індексації пенсії немає підстав, а оскільки ці доплати не передбачені ст. 33 Закону України «Про державну службу» та вищезазначеною постановою як складові заробітної плати державного службовця.
Таким чином суд вважає, що підстав задовольняти позов ОСОБА_1 при обчислення пенсії відповідно до ст. 37 Закону (на яку посилається позивач) не має, а тому відмовляє у задоволенні її позову.
На підставі викладеного та керуючись ст. 28, 37 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 6, 10, 15, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, ст. 104, 105, 111, 112, 114, 121, ст. 158-163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд міста Києва шляхом подання в десятиденний строк з дня отримання копії цієї постанови апеляційної скарги.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя К.А. Васалатій