Провадження № 2а/760/190/16
В справі № 760/1110/16а
У Х В А Л А
/про залишення адміністративного позову без руху/
22 січня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Солом»янському р-ні м. Києва про скасування рішення та визнання його недійсним, суддя
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить скасувати рішення Управління ПФУ в Солом»янському р-ні м. Києва від 19.01.2013 року та притягнути Бугай та Папіленкову до відповідальності за умисно завдану йому моральну та матеріальну шкоду.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислювався з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України в позовній заяві в разі необхідності зазначається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Вказана правова норма зобов'язує осіб, які звернулися до суду з адміністративним позовом після закінчення строку, встановленого ст. 99 КАС України, заявляти клопотання про його поновлення.
Вимоги до форми та змісту адміністративного позову зазначені в ч.1 ст.106 КАС України.
Адмінінстративний позов не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Так, позивач просить скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Солом»янському р-ні м. Києва від 19.01.2013 року про переведення його з одного виду пенсії на іншу.
Тобто, з точки зору ст.99 КАС України строк для звернення до суду пропущений і заяви про його поновлення позивач при зверненні до суду не подав.
За таких обставин, позивачу необхідно визначитися:
-чи пропустив він, з його точки зору, строк для звернення до суду і якщо так, чи буде клопотати перед судом про його поновлення.
Крім того, види постанов, які може прийняти суд в разі задоволення адміністративного позову, визначено ч.2 ст.162 КАС України.
Виходячи з цього,
-яким із способів, визначених ч.2 ст.162 КАС України, позивач просить захистити його порушене право;
-чи передбачено законом при розгляді справ даної категорії притягнення посадових осіб до відповідальності;
-в якому розмірі позивачу діями посадових осіб відповідача завдана матеріальна та моральна шкода;
-якими доказами підтверджується завдання позивачу матеріальної та моральної шкоди;
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до адміністративного позову подається документ про сплату судового збору.
Позивач при зверненні до суду такий докум-+-ент до позову не додав.
З 01.09.2015 року набув чинності Закону України № 484-VIII від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» щодо об'єктів справляння судового збору.
У ч.1 ст.3 Закону зазначено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В частині 2 даної статті визначено перелік позовних заяв та інших заяв, за подання яких судовий збір не справляється.
Пільги щодо сплати судового збору визначені ст.5 Закону.
Тобто, діючим Законом України « Про судовий збір» не передбачено звільнення особи від сплати судового збору при зверненні до суду з адміністративним позовом до органів Пенсійного фонду з питань, пов»язаних з виплатою пенсій.
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно п.1 ч.2 ст.4 Закону / в редакції від 01.09.2015 року/, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2016 року 1378, 00гр., за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 551, 20 гр.
Виходячи з цього, позивач має сплатити судовий збір у розмірі 551, 20 гр. на:
-р/р №31212206700010, утримувач коштів УДК у Солом`янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26077951, банк отримувача ГУДКУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: 22030001; 050, «судовий збір», Солом`янський р/с., 02896762.
При таких обставинах, керуючись ст.109 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Солом»янському р-ні м. Києва про скасування рішення та визнання його недійсним залишити без руху, надавши йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п»яти днів з дня отримання ухвали.
Недоліки заяви мають бути усунуті шляхом подання окремого вмотивованого позову з врахуванням викладених в даній ухвалі недоліків.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п»яти днів з дня її отримання до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя: