Постанова № 55126807, 19.01.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.01.2016
Номер справи
808/6302/15
Номер документу
55126807
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2016 року ( 11 год. 43 хв. )Справа № 808/6302/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Садового І.В.,

за участю секретаря судового засідання - Сірик К.Л.,

представника позивача: Гордєєва М.С.,

представника відповідача: Шила І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Державної фінансової інспекції в Запорізькій області

до: Комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня

про: стягнення 78 256 грн. 58 коп.,

ВСТАНОВИВ:

01.09.2015 Державна фінансова інспекція в Запорізькій області (далі - позивач) звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня (далі - відповідач, КУ Токмацька ЦРЛ) про стягнення в дохід бюджету м. Токмака 78256, 58 грн. за кодом доходів 21080500.

Ухвалою суду від 02.09.2015 відкрито провадження в адміністративній справі №808/6302/15, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд справи на 16.09.2015.

Провадження у справі неодноразово зупинялось за клопотаннями сторін для надання додаткових доказів.

Відповідно до ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), у судовому засіданні здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: звукозаписуючого пристрою "Камертон".

У судовому засіданні 19.01.2016 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Позивач підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позові. У судовому засіданні зазначив, що внаслідок проведеної планової ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача встановлено порушення, які полягали у не перерахуванні відповідачем отриманих коштів від винної особи за стаціонарне лікування хворої, що потерпіла від злочинних діянь до бюджету м. Токмака у сумі 78 256,58 грн., що призвело до недоотримання місцевим бюджетом доходів в зазначеній сумі. Враховуючи, що Державна фінансова інспекція в Запорізькій області є органом державного фінансового контролю, уповноваженого здійснювати контроль за використанням коштів державного і місцевого бюджетів та у разі виявлення порушень законодавства має право пред'являти до виконання вимоги щодо усунення таких правопорушень, звертатись до суду в інтересах держави щодо стягнення коштів, отриманих з порушенням вимог законодавства, просить задовольнити позов у повному обсязі та стягнути з відповідача в дохід бюджету м. Токмака 78 256, 58 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні з позовними вимогами не погодився з підстав, зазначених у наданих запереченнях. Зазначає, що у КУ Токмацькій ЦРЛ при надходженні коштів за стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння упродовж року вносяться зміни до спеціального фонду кошторису за власними надходженнями, на підставі довідки про внесення змін до кошторису, яка затверджується керівником установи та головним розпорядником коштів - виконавчим комітетом Токмацької міської ради. Таким чином, головний розпорядник коштів при затвердженні довідки про внесення змін до кошторису надавав дозвіл на використання коштів за стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння, що повторно вказано у рішенні сесії Токмацької міської ради від 21.05.2015 № 8 «Про використання коштів КУ Токмацькою ЦРЛ за стаціонарне лікування потерпілих від злочинного діяння». Просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до п. 5.3.2.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції в Запорізькій області на І квартал 2015 року, на підставі направлень на проведення ревізії, виданих заступником начальника Токмацької об'єднаної Державної фінансової інспекції Мішиним В.В., ревізійною групою, яку очолив заступник начальника Токмацької об'єднаної Державної фінансової інспекції Мішин В.В. (направлення № 1 від 30.03.2015) проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня за період з 01.02.2011 по 31.03.2015.

Результати ревізії оформлено актом ревізії фінансово-господарської діяльності КУ Токмацька ЦРЛ за період з 01.02.2011 по 31.03.2015 від 12.06.2015 №004-21/2 (далі - Акт).

Ревізією повноти перерахування до бюджету належних відповідачу коштів, проведеною суцільним порядком шляхом дослідження даних меморіальних ордерів №2 «Накопичувальна відомість руху грошових коштів загального фонду в органах Державного казначейства України (установах банків), меморіальних ордерів № 3 «Накопичувальна відомість руху грошових коштів спеціального фонду в органах Державного казначейства України (установах банків)», розробіткових відомостей до виписок з особових рахунків, казначейських виписок за лютий-грудень 2011 року, 2012-2014 роки та січень-березень 2015 року встановлено, що до КУ Токмацька ЦРЛ на загальний реєстраційний рахунок №35421301028899 протягом ревізуємого періоду надійшло коштів за стаціонарне лікування хворих, які потерпіли від злочинних діянь, в загальній сумі 78 256,58 грн, з якої: у лютому-грудні 2011 року - 8 299,65 грн., у 2012 році - 15 340,92 грн., у 2013 році - 21 139,54 грн., у 2014 році - 31 908,86 грн., у січні- березні 2015 року - 1 567,61 грн.

Ревізією встановлено, що в порушення п.4 Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.1993 №545 (далі- Порядок №545) та ч. 3 ст.1206 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435- IV (далі - ЦК України), кошти отримані від винної особи за стаціонарне лікування хворої, що потерпіла від злочинних діянь, КУ Токмацька ЦРЛ не перераховувались до бюджету або на користь юридичної особи (відомства), якій належить заклад охорони здоров'я, а використовувались відповідно до затверджених кошторисами видатків, що призвело до недоотримання місцевим бюджетом доходів у сумі 78 256,58 грн.

Вищезазначене призвело до завищення надходжень у Звітах форми № 4-2м «Звіт про надходження і виконання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень» по КТКВК 080101 «Лікарні» по коду рядка 010 на загальну суму 78 256,58 грн., з якої у 2011 році - 8 299,65 грн., у 2012 році - 15 340,92 грн., у . 2013 році - 21 139,54 грн., у 2014 році - 31 308,86 грн., у січні-березні 2015 року - 1 567,61 грн, чим порушено розділ 1 п.п.2, 4 п.1.2 Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого Наказом Державного казначейства України від 05.01.2011 №2, п.1.2 Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44 та п.1 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV в частині того, що фінансова звітність повинна бути достовірною, тобто не містити помилок та перекручень.

Відповідачем було подано заперечення №02/1434 від 17.06.2015 до Акту ревізії.

Висновком від 25.06.2015 заперечення відповідача до акту ревізії від 12.06.2015 №004-21/2 не прийняті із обґрунтуваннями позиції відмови.

Листом Токмацької об'єднаної Державної фінансової інспекції в Запорізькій області від 26.06.2015 №004-14/180 головному лікарю КУ Токмацька ЦРЛ надіслано обов'язкові вимоги щодо усунення порушень, виявлених ревізією. Для усунення порушень, встановлених актом ревізії від 12.06.2015 №004-21/2, було запропоновано відповідачу отримані від винних осіб за стаціонарне лікування хворої, що потерпіла від злочинних діянь кошти в сумі 78 256,58 грн., перерахувати до загального фонду місцевого бюджету за кодом доходів 21080500.

Терміном до 27.07.2015 позивачем встановлено вимогу усунути порушення, встановлене ревізією, з одночасним інформуванням Токмацької об'єднаної державної фінансової інспекції про вжиті заходи з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень.

10.07.2015 на вимогу щодо усунення порушень, виявлених при ревізії, листом відповідача №03/1690 повідомлено про винесення наказу від 09.07.2015 №233 «Про усунення порушень за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності», згідно із яким було розроблено план заходів щодо усунення виявлених порушень. Зазначено, що на підставі наказу від 09.07.2015 №233 винних працівників лікарні притягнуто до дисциплінарної відповідальності та вказано на недоліки. Разом з тим, відповідач повідомив про подання позову до Запорізького окружного адміністративного суду на визнання дій Державної фінансової інспекції в Запорізькій області неправомірними, визнання протиправними та скасування вимоги, якою передбачено порушень на загальну суму 66 1757,52 грн.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 04.09.2015 по справі 808/3771/15 за позовом Комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня до Державної фінансової інспекції в Запорізькій області; заступника начальника Токмацької об'єднаної Державної фінансової інспекції в Запорізькій області Мішина Віталія Валерійовича про визнання протиправними та скасування рішень суб'єкта владних повноважень, позовна заява повернута.

Враховуючи, що збитки, завдані порушеннями відповідача не були відшкодовані в добровільному порядку, позивач скористався своїм правом на звернення до суду для захисту інтересів держави.

Згідно до ч. 1 ст. 2 Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 №2939 (далі - Закон №2939-ХІІ), головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримувані у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Відповідно до ч.2 вказаної норми державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Частиною 1 ст. 4 Закону №2939-ХІІ передбачено, що інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону №2939-ХІІ органу державного фінансового контролю надається право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 10 Закону №2939-ХІІ органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Згідно з Положенням про Державну фінансову інспекцію в Запорізькій області від 07.12.2011 (далі - Положення) Інспекція підпорядковується Державній фінансовій інспекції України та є її територіальним органом. Основним завданням інспекції є реалізація повноважень Держфінінспекції на території Запорізької області.

Держфінінспекція відповідно до покладених на неї завдань вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: вимагає від керівників та інших підконтрольних установ усунення виявлених порушень законодавства; звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів (підпункт 4.3 пункту 4 Положення).

Відповідно до п. 6 Положення інспекція для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку, зокрема, пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства; при виявленні збитків, завданих державі чи об'єкту контролю, визначати їх розмір згідно з методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Положенням також установлено, право Інспекції вилучати у судовому порядку до бюджету виявлені під час проведення ревізій приховані, занижені валютні та інші платежі.

Зазначені норми кореспондуються з положеннями п. 7 ч. 1 ст. 10 Закону №2939-ХІІ, зміст яких наведено вище.

У постанові Верховного Суду України від 20.01.2015 року по справі №21-601а14 (реєстраційний номер 42665520), висновки якого суд повинен враховувати при виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, з цього приводу зазначено таке.

Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що органу державного фінансового контролю надано можливість здійснювати контроль за використанням коштів державного і місцевого бюджетів та у разі виявлення порушень законодавства пред'являти обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення таких правопорушень. При виявленні збитків, завданих державі чи об'єкту контролю, орган державного фінансового контролю має право визначати їх розмір згідно з методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, та звернутися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Вимога органу державного фінансового контролю спрямована на корегування роботи підконтрольної організації та приведення її у відповідність із вимогами законодавства і у цій частині вона є обов'язковою до виконання. Що стосується відшкодування виявлених збитків, завданих державі чи об'єкту контролю, то про їх наявність може бути зазначено у вимозі, але вони не можуть бути примусово стягнуті шляхом вимоги. Такі збитки відшкодовуються у добровільному порядку або шляхом звернення до суду з відповідним позовом.

На підставі наведеного колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про наявність у органу державного фінансового контролю права заявляти вимогу про усунення порушень, виявлених у ході перевірки підконтрольних установ, яка обов'язкова до виконання лише в частині усунення допущених порушень законодавства і за допомогою якої неможливо примусово стягнути виявлені в ході перевірки збитки.

Зважаючи на те, що збитки стягуються у судовому порядку за позовом органу державного фінансового контролю, правильність їх обчислення перевіряє суд, який розглядає цей позов.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права вже була висловлена колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у постановах від 15 квітня, 13 травня та 18 вересня 2014 року (справи №№ 21-40а14, 21-89а14, 21-332а14 відповідно).

Позивач наголошує, що внаслідок порушення щодо не перерахування суми відшкодування вартості лікування потерпілих від злочинних діянь бюджету м. Токмака завдано шкоди (збитки) у сумі 78 256,58 грн.

Судом встановлено, що Комунальна установа Токмацька центральна районна лікарня зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 № 538358 та виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АБ №380347. Комунальна установа Токмацька центральна районна лікарня діє на підставі Статуту (нова редакція) від 24.03.2015 року, затвердженого рішенням Токмацької міської ради від 19.03.2015 року №15.

Так, відповідно до п. 8.1 Статуту, лікарня утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.

Матеріалами справи встановлено, що у лікарні при надходженні коштів за стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння упродовж року вносились зміни до спеціальною кошторису за власними надходженнями, на підставі довідки про зміни до кошторису, яка затверджувалась керівником установи та головним розпорядником коштів - виконавчим комітетом Токмацької міської ради.

У Положенні про порядок надходження та використання коштів спеціального фонду КУ Токмацької ЦРЛ, яке затверджене наказом КУ Токмацької ЦРЛ від 01.12.2011 №440 «Про затвердження Положення про порядок надходження та використання коштів спеціального фонду» (далі - Положення №440) в Розділі 4 передбачено, що на рахунок «сум за дорученнями» зараховуються кошти за лікування потерпілих від злочинного діяння та використовуються на придбання медичних препаратів та матеріалів для потреб відділень установи.

Фінансування КУ Токмацької ЦРЛ здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, лікарські засоби закуповуються за рахунок коштів місцевого бюджету, у зв'язку з чим, на думку відповідача, фактично відсутня необхідність у перерахуванні коштів за стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та подальшого перерахування до КУ Токмацької ЦРЛ, що може викликати тяганину та погіршенням стану здоров'я хворих, які потребують негайної медичної допомоги.

Проте, суд погоджується із висновком позивача, що не перерахування відповідачем коштів до місцевого бюджету за лікування потерпілих від злочинних діянь не відповідає вимогам ч. 3 ст. 1206 ЦК України, відповідно до якої, якщо лікування проводилося закладом охорони здоров'я, що є у власності зокрема територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету, а також п. 4 Порядку №545, відповідно до якого стягнені в установленому порядку кошти залежно від джерела фінансування закладу охорони здоров'я, у якому перебував на стаціонарному лікуванні потерпілий, зараховуються до відповідного державного бюджету (Республіки Крим, місцевого чи регіонального самоврядування).

Таким чином, в порушення вищезазначених норм чинного законодавства, кошти отримані від винної особи за стаціонарне лікування хворої, що потерпіла від злочинних діянь в 2011-2015 роках, відповідачем не перераховувались до бюджету, а використовувались відповідно до затверджених кошторисами видатків, що призвело до недоотримання місцевим бюджетом доходів у сумі 78256,58грн.

З метою вирішення питання залишення та використання коштів у КУ Токмацької ЦРЛ за стаціонарне лікування потерпілих від злочинного діяння, КУ Токмацькою ЦРЛ були направлені листи міському голові від 24.04.2015 №03/1027 та від 13.05.2015 №3/1143.

21.05.2015 року на листи КУ Токмацької ЦРЛ винесено рішення сесії Токмацької міської ради від 21.05.2015 року № 8 «Про використання коштів КУ Токмацькою ЦРЛ за стаціонарне лікування потерпілих від злочинного діяння», відповідно до якого надано дозвіл комунальній установі Токмацькій центральній районній лікарні в подальшому на залишення коштів за стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння в розпорядженні установи та дозволено не перераховувати до бюджету кошти отримані (та вже витрачені на придбання лікарських препаратів) за період з червня 2011р. по 01.03.2015р., в сумі 78256,58 гривень.

Таким чином, головний розпорядник коштів надав дозвіл на використання коштів за стаціонарне лікування потерпілих від злочинних діянь.

Позивач під час розгляду справи звернувся до Прокуратури Запорізької області з листом щодо вирішення питання про звернення прокуратури області до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Токмацької міської ради від 21.05.2015 № 8 «Про використання коштів КУ Токмацька ЦРЛ за стаціонарне лікування потерпілих від злочинного діяння».

За результатами опрацювання інформації, наведеної у листі позивача, та норм чинного законодавства Токмацькою міжрайонною прокуратурою листом від 14.12.2015 № 50-2354 повідомлено позивача про наступне.

Рішення Токмацької міської ради від 21.05.2015 № 8 «Про використання коштів КУ Токмацька ЦРЛ за стаціонарне лікування потерпілих від злочинного діяння» не відповідає вимогам ч. 3 ст. 1206 ЦК України та п. 4 Порядку №545 та формально містить порушення вимог законодавства в частині не зарахування коштів за лікування потерпілих до місцевого бюджету. Проте, враховуючи, що КУ Токмацька ЦРЛ фінансується за рахунок у тому числі місцевого бюджету м. Токмака, зокрема для забезпечення лікарні медичними засобами та препаратами, забезпечує жителів міста та району медичною допомогою, несе фактичні витрати, пов'язані із лікуванням потерпілих від злочинних діянь, тому надання Токмацькою міською радою дозволу на залишення вищевказаних коштів в розпорядженні лікарні не призводить до порушень інтересів держави чи територіальної громади чи загрози таких порушень.

Враховуючи, що фінансування КУ Токмацької ЦРЛ здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, лікарські засоби закуповуються за рахунок коштів місцевого бюджету, Токмацька міська рада прийняттям рішення від 21.05.2015 № 8 усунула формальну необхідність у перерахуванні коштів за стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння до місцевого бюджету та подальшого перерахування цих же коштів до КУ Токмацької ЦРЛ, що в свою чергу усуває тяганину, яка може призвести до несвоєчасного забезпечення лікарні необхідними лікарськими засобами.

Таким чином, опрацюванням наданих матеріалів факту порушень інтересів держави чи територіальної громади або їх загрози не встановлено, тому підстав для представництва прокурором інтересів держави та оскарження рішення Токмацької міської ради від 21.05.2015 № 8 відсутні.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що доводи позивача з приводу завдання відповідачем своїми діями шкоди (збитків) бюджету м. Токмака у сумі 78 256,58 грн. є безпідставними, а вимога стосовно стягнення зазначеної суми не підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Державної фінансової інспекції в Запорізькій області до Комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня про стягнення 78 256, 58 грн. відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В.Садовий