Ухвала суду № 55047712, 12.01.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2016
Номер справи
813/4596/15
Номер документу
55047712
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

12 січня 2016 року 10 год. 58 хв. Справа № 813/4596/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Козак О.О.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Юрків Р.Р.,

розглянувши у м. Львові у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача Головного управління Держземагенства у Львівській області про залишення позовної заяви без розгляду у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Держземагенства у Львівській області про визнання незаконним та скасування рішення , -

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 до Головного управління Держземагенства у Львівській області про визнання протиправною та скасування відмови Головного управління Держземагенства у Львівській області щодо надання дозволу ОСОБА_4 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовно площею 1,2000 га у власність для ведення особистого селянського господарства на території Вовківської сільської ради, та зобов'язання Головного управління Держземагенства у Львівській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_4 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовно площею 1,2000 га у власність для ведення особистого селянського господарства на території Вовківської сільської ради.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 12.10.2015 року відкрито провадження у справі. У відповідності до ч. 3 ст. 15-1 КАС України та розпорядження №164-Р від 14.12.2015 року «Про призначення повторного автоматичного розподілу судових справ», автоматизованою системою документообігу суду для розгляду даної справи визначено суддю Сакалоша В.М.

Представник відповідача подав до суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, оскільки позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду.

При розгляді вказаного питання і постановленні ухвали, суд враховує наступне.

Згідно з ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Судом встановлено, що 28 травня 2014 року Головне управління Держземагенства у Львівській області листом за вихідним номером 31-13-0.5-4867/2-14 повідомило ОСОБА_4 про результати розгляду його клопотання від 16 квітня 2014 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 1.2 га.

Керуючись п.7 ст. 118 Земельного кодексу України агентство відмовило у наданні такого дозволу, поінформував, що відмова може бути оскаржена до суду у встановленому законом порядку.

Більше ніж через рік, 25 серпня 2015 року, ОСОБА_4 звернувся до суду про вимогою визнати протиправною вказану відмову, з посиланням на те, що дізнався про неї лише за допомогою укладення договору укладення правової допомоги з адвокатом ОСОБА_1, з відповіді на її адвокатській запит листом Головного управління Держземагенства у Львівській області від 15.07.2015 року № ДС-28-29-777.51-2376/19-15. З вказаним листом, про надання інформації на адвокатській запит, Головне управління Держземагенства у Львівській області надіслало копію рішення про відмову у наданні дозволу від 28 травня 2014 року за вих. № 31-13-0.5-4867/2-14.

Судом також встановлено, що в журналі реєстрації поштових відправлень відповідача за 2014 рік є запис про поштове відправлення ОСОБА_4 28.05.2014 року за номером 4867.

Судом взята до уваги відповідь Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» від 09.12.2015 року № 05-22-1813 на запит Головного управління Держземагенства у Львівській області від 13.11.2015 року № ДС - 8-13-0.7-9621/19-15. У відповіді зазначено, що вся письмова кореспонденція, яка надходить до відділень Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» доставляються адресатам в день її поступлення відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку затверджених Постановою КМУ № 270 від 05.03.2009 року.

Крім цього, суд критично оцінює твердження позивача про те що про відмову він зміг дізнатися лише за допомогою адвоката з листа - відповіді на адвокатській запит Головного управління Держземагенства у Львівській області від 15.07.2015 року № ДС-28-29-777.51-2376/19-15. Тобто, через рік і 2 місяці спливу часу від встановленого законом строку отримання відповіді на своє звернення.

Відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України громадянин, зацікавлений у відведенні земельної ділянки у власність, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо відведення земельних ділянок приймається у місячний строк.

Таким чином, позивач, як громадянин який зацікавлений у відведенні земельної ділянки і подав заяву про це до відповідного органу виконавчої влади, безпосередньо не звернувся до відповідача для з'ясування і отримання його рішення щодо своєї заяви, за спливом місячного строку встановленому законом для її розгляду, про який читко зазначено у нормі Земельного кодексу України, на яку позивач і посилався у зверненні до органу виконавчої влади. Тобто, позивач скориставшись правом реалізувати вирішення питання щодо відведення земельної ділянки не довів його до кінця у межах розумного строку, а повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, за закінченням наданого законом строку розгляду своєї заяви.

Також позивач не звертався з цього приводу і до відділення Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта».

Відповідно до частини 2 статті 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

З урахуванням наведених вище обставин справи та вимог закону суд дійшов висновку, що в даному випадку немає достатніх і обґрунтованих підстав для визнання поважними причин пропуску строку на звернення до суду з даним позовом. З огляду на це клопотання представника відповідача є обґрунтованим, а тому позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 133, 158, 160, 165 КАС України, суд -

у х в а л и в :

1.Клопотання представника відповідача Головного управління Держземагенства у Львівській області про залишення позовної заяви без розгляду задовольнити.

2.Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_4 до Головного управління Держземагенства у Львівській області про визнання незаконним та скасування рішення.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Повний текст ухвали виготовлено 18 січня 2016 року.

Суддя Сакалош В.М.