ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань передачі справи за підсудністю
15 січня 2016 року № 813/6181/15
12 год. 30 хв. м.Львів, вул.Чоловського, 2
Зал судових засідань № 5
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Тертичного В.Г.
за участю секретаря судового засідання Олійника Ю.В.
за участю представників сторін:
від представника позивача - ОСОБА_1
від представника відповідача - Лешик І.П.
від 3ї особи, яка
не заявляє самостійних вимог
на предмет спору на стороні
відповідача - не з'явився
розглянувши в судовому засіданні клопотання представника відповідача про передачу справи за підсудністю у адміністративній справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України, за участю третьої особи, як не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Територіальна громада Трускавецької міської ради в особі комунального підприємства «Трускавецьжитло» про визнання протиправними дій та скасування рішення,-
в с т а н о в и в :
Позивачі ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звернулися із адміністративним позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, яку в порядку ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України замінено правонаступником - Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, за участю третьої особи, як не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Територіальна громада Трускавецької міської ради в особі комунального підприємства «Трускавецьжитло», в якому просять:
- визнати протиправними дії відповідача щодо реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт на реконструкцію між будинкового наскрізного пішохідного проходу між багатоквартирними будинками по АДРЕСА_1;
- визнати протиправною Декларацію про початок виконання будівельних робіт на реконструкцію між будинкового наскрізного пішохідного проходу між багатоквартирними будинками по АДРЕСА_1;
- витребувати у відповідача усі матеріали (документи), що були або мали бути взяті ним до уваги при вчиненні дій, з приводу яких подано позов, а саме з приводу реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт на реконструкцію між будинкового наскрізного пішохідного проходу між багатоквартирними будинками по АДРЕСА_1.
15 січня 2016 року в судовому засіданні представником відповідача подано письмове клопотання про передачу справи за підсудністю. В обґрунтування якого зазначив, що згідно ч.1 ст.19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. В даному випадку позивач оспорює рішення відповідача, яке є правовим актом індивідуальної дії, який визначає права не позивачів, а іншої особи Територіальної громади Трускавецької міської ради в особі комунального підприємства «Трускавецьжитло», а тому в даному випадку, положення ч.2 ст.19 КАС України щодо альтернативної підсудності не можуть бути застосовані, оскільки, ч.2 ст.19 КАС України визначає можливість звернення до суду за вибором позивача лише в разі оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань) позивача. Просить задоволити клопотання в повному обсязі та передати дану справу на розгляд до окружного адміністративного суду м.Києва.
В судовому засіданні представник позивачів заперечував стосовно заявленого клопотання представника відповідача про передачу справи за підсудністю, оскільки позивачі скористалися своїм правом та звернулися за захистом своїх прав до Львівського окружного адміністративного суду.
Заслухавши думки представників сторін, оцінивши та вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що дане клопотання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
З матеріалів справи вбачається, що місцезнаходження позивачів є Львівська область, а саме м.Трускавець,
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що позивачі скористалися на свій розсуд наданим їм правом звернення до суду, а у Львівського окружного адміністративного суду відсутні підстави для передачі адміністративної справи № 813/6181/15 на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись ст.ст. 19, 22, ст.ст. 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в :
В задоволенні клопотання представника відповідача про передачу справи за підсудністю у адміністративній справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України, за участю третьої особи, як не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Територіальна громада Трускавецької міської ради в особі комунального підприємства «Трускавецьжитло» про визнання протиправними дій та скасування рішення - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання повного тексту ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст ухвали виготовлений 18 січня 2016 року.
Суддя Тертичний В.Г.