ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 819/39/16
16 січня 2016 року, 12 год. 10 хв. м.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В. розглянувши матеріали подання Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Квартал 5" про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду 15 січня 2016 року надійшло подання Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків товариства з обмеженою відповідальністю "Квартал 5" в порядку ст.183-3 КАС України.
Ухвалою суду від 15 січня 2016 року подання залишено без руху та надано строк для усунення виявлених недоліків до 16 січня 2016 року до 12 години 00 хвилин.
Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI, з урахуванням змін та доповнень, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VIII, чинних з 01 вересня 2015 року (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Одночасно Закон № 3674-VI визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об'єктів справляння судового збору та встановлення пільг щодо сплати судового збору.
Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір, наведено у частині другій статті 3 Закону № 3674-VI, а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону.
Виходячи із змісту статті 183-3 КАС України, подання є підставою для здійснення провадження у справі за зверненням органів доходів і зборів за особливою процедурою, а тому, відповідно, вважається особливою формою позовної заяви, яка є об'єктом справляння судового збору.
При цьому, подання органу доходів і зборів не визначено у частині другій статті 3 Закону № 3674-VI, а органи доходів і зборів не мають пільг щодо сплати судового збору відповідно до статті 5 Закону № 3674-VI .
Заявником судовий збір не сплачено, отже, вимоги ухвали суду про залишення подання без руху від 15 січня 2016 року не виконані, доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому законом, суду не надано.
Відповідно до частини четвертої статті 183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Враховуючи, що недоліки подання, зазначені в ухвалі Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 січня 2016 року про залишення подання без руху, у встановлений строк заявником не усунуті, тому подання підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст.160, 165, 183-3 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Подання Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Квартал 5" про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків повернути заявнику разом з усіма доданими до нього матеріалами.
Роз'яснити заявнику, що повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Копію ухвали про повернення подання надіслати особі, яка його подала.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дерех Н.В.
копія вірна:
Суддя Дерех Н.В.