ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 січня 2016 р. м. Чернівці справа № 824/16/16-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу Держземагенства у Кельменецькому районі Чернівецької області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом, в якому просить:
- визнати протиправним і скасувати рішення відділу Держземагенства у Кельменецькому районі Чернівецької області, оформленого висновком про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 06.07.2015 р. за №797, яким відмовлено в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність їй для індивідуального садівництва на території Дністровської сільської ради урочище Атаки Кельменецького району, Чернівецької області в частині відмови з підстав: відсутності підписів суміжних землекористувачів в Акті прийому-передачі межових знаків на зберігання; накладання земельної ділянки на обєкти нерухомості; невідповідності положень проекту п. 26 рішення V сесії V скликання Кельменецької районної ради №114.5-5/07 від 28.02.2015 р. та ст. 61 Земельного кодексу України; невідповідності положень проекту технічній документації по розробці схеми організації території (проекту землеустрою) масиву садівничих ділянок та обєктів оздоровчого та рекреаційного і соціально-побутового призначення на території Дністрівської сільської ради, в урочищі Атаки, Кельменецького району, Чернівецької області затвердженої розпорядженням районної державної адміністрації від 13.04.2007 р. №175 та погодженої відповідними службами;
- визнати протиправним і скасувати рішення відділу Держземагенства у Кельменецькому районі Чернівецької області, оформленого висновком про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 15.09.2015 р. за №931, яким відмовлено в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність їй для індивідуального садівництва на території Дністровської сільської ради урочище Атаки Кельменецького району, Чернівецької області повністю;
- зобовязати відділ Держземагенства у Кельменецькому районі Чернівецької області повторно розглянути проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 06.07.2015 р. за №797, яким відмовлено в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність їй для індивідуального садівництва на території Дністровської сільської ради урочище Атаки Кельменецького району, Чернівецької області із наданням проекту землеустрою висновку згідно вимог Закону.
Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Частиною 3 ст. 106 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Частиною 2 ст. 9 цього Закону передбачено, що суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ст. 1 Закону № 3674-VI судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ч. 1 ст. 2 Закону № 3674-VI).
Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 цього Закону. Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (0,4 х 1378,00 грн. = 551,20 грн.). За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (0,4 х 1378,00 грн. = 551,20 грн.) та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати (5 х 1378,00 грн. = 6890,00 грн.)
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2016 р." з 1 січня 2016 р. розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.
Частиною 3 ст. 6 Закону 3674-VI передбачено, що у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, зміст та характер заявлених вимог немайновий. Оскільки позовна заява містить три вимоги немайнового характеру, то судовий збір сплачується за кожну окремо.
Отже, для подачі позову до суду позивачу необхідно було сплатити судовий збір за три вимоги немайнового характеру по 551,20 грн. за кожну вимогу. Натомість, доказів сплати судового збору позивачем до суду не надано.
Суд розяснює позивачу, що за подання вказаного позову йому необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1653,60 грн.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовна заява подана без додержання вимог ст. 106 КАС України.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що без усунення вказаного вище недоліку, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає позивачеві строк для його усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105, 106, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити п'ятиденний строк для усунення недоліку, зазначеного в мотивувальній частині ухвали, з дати у отримання копії ухвали.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя В.К. Левицький