Постанова № 54909816, 15.12.2015, Фортечний районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
15.12.2015
Номер справи
404/4623/15-а
Номер документу
54909816
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 404/4623/15-а

Номер провадження 2-а/404/423/15

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 грудня 2015 року Кіровський районний суд м. Кіровограда

в складі : головуючого судді - Бершадської О.В.

при секретарі - Домарецькому Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Новенської селищної ради, третя особа на стороні позивача, без самостійних вимог: Управління Держземагенства у Кіровоградському районі Кіровоградської області, третя особа на стороні відповідача, без самостійних вимог: ОСОБА_2 про скасування неправомірних рішень, -

ВСТАНОВИВ:

У червні 2015 року ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом, яким просить скасувати рішення Новенської селищної ради №1882 від 16.06.2015 року про відмову, йому, ОСОБА_1 в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність по вул. Трояндова 10 (орієнтовною площею 0,15га) смт. Нове м. Кіровоград; та скасувати рішення Новенської селищної ради №1878 від 16.06.2015 року про подовження терміну дії рішення №785 від 27.03.2013р. ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність по вул. Трояндова 10 (площею 0,1га) смт. Нове м. Кіровоград ( а.с. 29-32). Вимоги мотивує тим, що 25.05.2009 року він подав заяву відповідачу на отримання земельної ділянки площею 1200 кв.м, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та 20.06.2009 року йому було повідомлено про те, що виділити земельну ділянку не має можливості, так як були відсутні вільні земельні ділянки та він буде поставлений в чергу на виділення ділянки. Разом з тим, 18.11.2011 року рішенням №338 п.22 був наданий дозвіл ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки по вул.Трояндова, 10, площею 0,1 га. 19.11.2012 року вказана земельна ділянка була вільна, закінчився у ОСОБА_3 дозвіл. 27.03.2013 року комплексним рішенням №785 ОСОБА_3 знову надано дозвіл , який закінчився 28.03.2014 року. Земельна ділянка знаходилась в запасі Новенської селищної ради. 07.05.2015 року він, позивач, подав заяву з клопотанням та графічним додатком розташування земельної ділянки, яка співпадає з ділянкою Трояндова, 10 надати дозвіл відповідно до ст. 118 п.6 ЗК України . 14.05.2015 року ОСОБА_2, який є близькою особою ОСОБА_3, подав заяву на подовження терміну дії нечинного рішення №785 від 27.03.2013 року. 03.06.2015 року, він, позивач, отримав лист відповідача щодо відмови у наданні йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки. Надалі, 11.06.2015 року не отримавши мотивованої відмови , він, позивач, після перебігу місячного терміну з дня подання клопотання , уклав договір із землевпорядною організацією про розроблення проекту землеустрою. 16.06.2015 року відповідачем були прийняті незаконні рішення №1878 та №1882, про які він дізнався 22.06.2015 року. Вважає, що відповідач при прийнятті рішення №1882 від 16.06.2015 року порушив ст.14 абз. 2 ,ст. 24 п.1. п.2 Конституції України, зокрема : надано було перевагу в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність по вул. Трояндова 10 іншому громадянинові ; ст.1 п.2 , ст. 118 п.7 Земельного Кодексу України, зокрема: відповідач мав розглянути його клопотання у місячний строк і надати дозвіл або надати мотивовано відмову , що не було вчинено; ст.6 п.2 Закону України Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», зокрема: лист №467/01-11 від 22.06.2015 року містить явно дискримінаційний характер юриста відповідача щодо нього і заінтересований характер на користь ОСОБА_2; ст. 15 п.1 пп.7, ст.15 п.3 та ст.4 Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема Протокол №82 від 15.06.2015 р. постійної комісії з питань архітектури, будівництва, регулювання земельних відносин, та охорони навколишнього середовища - не бачив, на розгляд не був запрошений, в протоколі навмисно не зазначена дата подачі заяви ОСОБА_2 про продовження терміну дії рішення №785 , а була показана тільки дата його заяви 07.05.2015р., рішення №1882 від 16.06.2015р.«Про відмову» не було оприлюднено взагалі і не було на стенді НСР для оприлюднення. На даний час є небезпека підроблення документів для покриття порушення, про що ним була подана скарга в прокуратуру Кіровоградської області 23.06.2015 р. Також, в технічному записі чітко чути, секретар НСР відкриває 42-гу сесію, а оголошує відкритою 43-тю. Також, в тексті рішення №1882 міститься посилання на рішення №1878 яке не набрало законної сили і є без візи селищного голови чи секретаря НСР; було порушено ст.1 , ст.22 Закону України « Про запобігання корупції», а саме юрист Жадейкіте Л.А. перевищила повноваження, без законних на те підстав, з власної ініціативи, передала особисто нечинне рішення №1882 ще до сесії , яке не набрало законної сили і без віз, землевпорядній організації, тим самим сподіваючись на зупинення дії договору виконання робіт із землеустрою по ділянці Трояндова 10, затягування часу для просунення процесу набуття у власність ОСОБА_2 Передача листа не була узгоджена з ним, копія не була направлена одночасно і на його адресу, що дає підстави вважати, що ці дії були сплановані завчасно. Законом заборонено порушення зазначеного закону державними службовцями. Надавати переваги і сприяти особі, близькій депутату і бути бездіяльним до іншого громадянина - неправомірно.

Відповідачем порушено при прийнятті рішення №1878 від 16.06.2015 року наступні положення Закону: ст. 15 п.1, пп.7. також ст.15 п.3 та ст.4 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст.ст . 251-255 Цивільного кодексу України, ст.53, ст.54, ст.111 Регламенту Новенської селищної ради, п.6 ст.118 ЗК України ,

ст.1, ст.22 Закон України « Про запобігання корупції».

В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав, просив задовольнити , на їх обґрунтування послався на обставини, які викладені у позовній заяві.

Відповідач- Новенська селищна рада, її представник в суді заявлений позов не визнала, у його задоволенні просила відмовити, так як вимоги щодо скасування спірних рішень Новенської селищної ради є безпідставними, при їх прийнятті рада діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб , що передбачений Конституцією та законами України.

Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління Держземагенства у Кіровоградському районі Кіровоградської області, яка була реорганізована шляхом приєднання до Управління Держгеокадастру у Кіровоградському районі Кіровоградської області , його представник в суді щодо заявлених вимог позивача заперечила, не підтримала, зазначила, що згідно чинного законодавства ОСОБА_2 на законних підставах на даний період отримав у власність земельну ділянку, що підтверджено Свідоцтвом про право власності від 24.09.2015 року.

Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2, його представник в суді просив у задоволенні заявлених вимог відмовити, оскільки вважає, що вимоги позивача суперечать не тільки національним нормам, але й міжнародним. Своє право власності ОСОБА_2 реалізував виключно та відповідно до закону з дотриманням всіх законодавчих вимог, а тому він не може бути обмежений в своїх Конституційних правах.

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, представників третіх осіб, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку щодо відмови у задоволенні вимог, з наступного.

Судом встановлено, що рішенням Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда №1878 від 16.06.2015 року , продовжено термін дії п.9 рішення Новенської селищної ради від 27.03.2013 року №785 «Про надання дозволу ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність на один рік , за адресою : м. Кіровоград , смт.Нове, вул.Трояндова,10 ( а.с. 107).

Крім того, цього ж числа , рішенням Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда №1882 , відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,1500 га , утому числі по угіддях: 0, 1500 га землі житлової та громадської забудови, що перебуває у запасі Новенської селищної ради , яка розташована за адресою : м. Кіровоград , смт. Нове, вул.Трояндова,10 , для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд ( а.с. 17) .

Також в суді з»ясовано, що згідно Свідоцтва про право власності , виданого реєстраційною службою Кіровоградського міського управління юстиції Кіровоградської області 24.09.2015 року , за номером 44431987, ОСОБА_2 є власником земельної ділянки, що розташована по вулиці Трояндова, 10, смт. Нове, м. Кіровограда , кадастровий номер:3510166900:09:118:0303, яка призначена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд( присадибна ділянка) площею 0,1 га ( а.с. 130).

Статтею 12 Земельного Кодексу України визначено, що до повноважень сільської, селищної, міської ради у галузі земельних відносин належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до частини першоїстатті 116 ЗКгромадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Згідно з положеннями частини шостоїстатті 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Частиною сьомою вказаної статтіЗКвстановлено, що Рада міністрів Автономної Республіки Крим, районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Відповідно до частини восьмоїстатті 118 ЗКпроект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленомустаттею 186-1 цього Кодексу.

Частинами десятою та одинадцятоюстатті 118 ЗК Українивідмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

У подальшому були внесені зміни до цієї статті, які направлені на спрощення процедури відведення земельних ділянок у власність, зокрема запроваджено принцип мовчазної згоди на етапі отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою, оскільки у випадку бездіяльності суб'єкта владних повноважень, внаслідок якої протягом місяця не розглянута заява про надання дозволу на виготовлення проектної документації, заявник має право здійснити замовлення проекту відведення земельної ділянки.

Системний аналіз наведених норм права дає підстави вважати, що ними встановлені підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у власність громадян та органи, уповноважені розглядати ці питання. Ці норми передбачають, зокрема, що для передачі земельної ділянки у власність зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у власність, за результатами розгляду яких визначені в статті 118 ЗКоргани приймають одне з відповідних рішень. При цьому, зазначення на карті бажаного місця розташування земельної ділянки має значення для надання об'єктивної оцінки та відповідні на клопотання заявника, оскільки пошук такої ділянки до повноважень ради не віднесено.

Так, пунктом 9 рішення Новенської селищної ради від 27.03.2013 р. № 785« Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок» ОСОБА_2 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 га у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ( присадибна ділянка) за рахунок земель житлової та громадської забудови, що перебувають у запасі, яка розташована за адресою : м. Кіровоград, смт. Нове, вул. Трояндова, 10.

Вказане рішення є підставою для здійснення землевпорядними організаціями дій, спрямованих на виготовлення проекту землеустрою, формування земельної ділянки відповідно до ст. 79-1 ЗКУ, встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Ці дії є необхідною технічною процедурою, що передує одержанню правовстановлюючого документа та його державної реєстрації.

Пунктом 13 рішення № 785 передбачено , що термін дії рішення один рік, з дня прийняття даного рішення.

Статтею 251 ЦК України визначено поняття строків та термінів. Строком є певний період у часі зі спливом якого повязана дія чи подія, яка має юридичне значення. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого закон повязана дія чи подія, яка має юридичне значення.

В залежності від того , ким встановлюються ті чи інші строки у матеріальному праві розрізняють наступні види строків : законні (законодавчі) строки, тобто такі, що визначені законодавством у відповідних нормах права, а також актах цивільного законодавства України; договірні строки, які встановлюються сторонами (стороною) у відповідних правовідносинах; строки призначені судом або іншім органом, уповноваженим розглядати цивільні спори; строки позовної давності.

Зокрема, договірні строки можуть бути змінені, скорочені або продовжені за домовленістю сторін, як правило у письмовій формі.

Згідно ст.59 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Статтею 12 Земельного Кодексу України (далі - ЗКУ ) визначено, що до повноважень сільської, селищної, міської ради у галузі земельних відносин належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Тобто , Новенська селищна рада у земельних правовідносинах щодо передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб виступає стороною, яка має право встановлювати строки (терміни) виконання рішень ради.

Метою встановлення терміну дії рішення селищної ради № 785 є визначення певного періоду у часі, у який мають бути виконані конкретні зобовязання щодо розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки та надання його на затвердження сесії селищної ради.

На підставі рішення № 785 гр. ОСОБА_2 замовив розроблення проекту землеустрою в організації, яка має право на виконання землевпорядних робіт відповідно до законодавства. Але, з незалежних від нього причин, організацією, яка виконувала розроблення проекту землеустрою, роботи не були виконані у передбачений строк.

Відповідно до ст. 111 Регламенту Новенської селищної ради шостого скликання, селищна рада має право на пленарних засіданнях сесії вносити своїм рішенням зміни, доповнення та інші правки у раніше прийняті рішення селищної ради або визнати його в цілому чи окремі його розділи,абзаци, пункти такими, що втратили силу через законодавчі підстави, втрату актуальності та з інших причин.

Гр. ОСОБА_3 звернувся до Новенської селищної ради із заявою від 14.05.2015 року про продовження терміну дії рішення № 785.

На підставі його заяви було підготовлено відповідний проект рішення, який після оприлюднення, попереднього розгляду постійною комісією з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища згідно протоколу засідання комісії від 15.06.2015 р. № 82, було внесено на розгляд селищної ради.

У встановленому Регламентом Новенської селищної ради порядку на засіданні 43 - ї сесії Новенської селищної ради було прийнято рішення № 1878.

При прийнятті вказаного рішення Новенська селищна рада діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб , що передбачений Конституцією та законами України.

На даний час, рішенням Новенської селищної ради від 16.09.2015 р. № 1934 гр. ОСОБА_2 затверджено проект землеустрою та надано у власність земельну ділянку площею 0,1000 га по вул. Трояндова, 10. Як зазначалось вище , станом на 24.09.2015 року за гр. ОСОБА_2 зареєстровано право власності на земельну ділянку по вул. Трояндова, 10. Фактично , затвердженням проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки рішення № 785 виконано, а тому на даний час втратило силу.

Таким чином , суд вважає, що рішення Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда №1878 від 16.06.2015 року прийнято останнім у межах повноважень та у спосіб , що передбачений Конституцією та законами України, а тому і скасуванню не підлягає.

Разом з цим, позивач також оскаржує рішення № 1882 від 16.06.2015 року « Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1Б.»

Як зазначалось вище , рішенням № 785 гр. ОСОБА_2 було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 га у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за рахунок земель житлової та громадської забудови, що перебувають у запасі, яка розташована за адресою : м. Кіровоград, смт. Нове, вул.Трояндова, 10.

На виконання цього рішення гр. ОСОБА_2 було вчинено певні дії, а саме, замовлено розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, оплачено вартість виконання робіт. Крім того, землевпорядною організацією розпочато роботи по розробленню проекту землеустрою та формуванню земельної ділянки.

07.05.2015 року від позивача надійшла заява про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки із графічним ескізом бажаного місця розташування земельної ділянки ( а.с. 13-14).

Листом від 03.06.2015 року позивачу було надано відповідь про те, що зазначена на графічному ескізі земельна ділянка співпадає із земельною ділянкою, що розташована по вул. Трояндова, 10, на яку рішенням № 785 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою гр. ОСОБА_2 ( а.с. 15).

15.06.2015 року позивач надав повідомлення про укладення договору на виконання робіт із землеустрою, посилаючись на вимоги ч.7 ст. 118 ЗК України .

Відповідно до ч.7 ст.118 ЗКУ у разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної або комунальної власності у власність відповідно до ст.122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або вмотивовану відмову у його наданні (так звана « мовчазна згода»), то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє відповідний орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

При цьому, факт « мовчазної згоди» не відповідає дійсності, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст.40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобовязані розглянути звернення громадян і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Також, ст. 15 Закону України « Про звернення громадян» передбачено, орган державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадової особи підприємств, установ, організацій , незалежно від форм власності, обєднання громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобовязані обєктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Із дотриманням вимог чинного законодавства позивачу було надано відповідь на його заяву від 07.05.2015 року.

Крім того, відповідно до вимог ч.7 ст. 118 ЗКУ відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної або комунальної власності відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування обєкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно - правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем планів і техніко - економічних обґрунтувань, використання та охорони земель адміністративно - територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому порядку.

Враховуючи те, що відповідно до вимог чинного законодавства на законних підставах Новенською селищною радою прийнято нормативно - правовий акт індивідуальної дії - рішення № 785, відповідно до якого гр. ОСОБА_2 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки по вул. Трояндова, 10, указана земельна ділянка не могла бути надана позивачу.

Оскільки, зазначене місце розташування земельної ділянки по заяві позивача від 07.05.2015 року співпало із місцем розташування земельної ділянки , стосовно якої раніше вже було прийнято рішення селищної ради, у встановленому порядку було підготовлено відповідний проект рішення, який після попереднього розгляду постійною комісією з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища згідно протоколу засідання комісії від 15.06.2015 р. № 82, було внесено на розгляд селищної ради.

У встановленому Регламентом Новенської селищної ради порядку на засіданні 43 - ї сесії Новенської селищної ради було прийнято рішення № 1882 « Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1Б.».

Таким чином, при прийнятті вказаного рішення Новенська селищна рада діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб , що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно ч. 2ст. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Таким чином, суд вважає заявлені вимоги безпідставними та недоведеними, а відтак у їх задоволенні слід відмовити.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 10-11, 71, 86, 160-163, 167 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні вимог ОСОБА_1 до Новенської селищної ради, третя особа на стороні позивача, без самостійних вимог: Управління Держземагенства у Кіровоградському районі Кіровоградської області, третя особа на стороні відповідача, без самостійних вимог: ОСОБА_2 про скасування рішення Новенської селищної ради №1882 від 16.06.2015 року про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність по вул. Трояндова, 10 ( орієнтовною площею 0,15 га. ) смт. Нове м. Кіровоград; скасування рішення Новенської селищної ради №1878 від 16.06.2015 року про подовження терміну дії рішення №785 від 27.03.2013 року ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність по вул.Трояндова, 10 (площею 0,1 га) смт. Нове м. Кіровоград відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда ОСОБА_4