ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
04 грудня 2015 рокум. Ужгород№ 807/1048/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.
при секретарі Стенавська А.М.
за участю:
позивача: Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області , предствник - не зявився;
відповідача: Комунальне автотранспортне підприємство 072801 Ужгородської міської ради , предствник - не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Комунального автотранспортного підприємства 072801 Ужгородської міської ради про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 04 грудня 2015 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 грудня 2015 року.
Позивач - Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального автотранспортного підприємства 072801 Ужгородської міської ради про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 03.11.2015 року за Відповідачем рахується податковий борг, у розмірі 287 693,63 грн. в т.ч. пеня в сумі 252 914,63 грн.
24 листопада 2015 року до суду надійшла заява про зменшення позовних вимог, а саме: просять суд стягнути з рахунків Комунального автотранспортного підприємства 072801 Ужгородської міської ради заборгованість перед бюджетом у розмірі 278 185,05 грн., в т.ч. пеню в сумі 150 921,05 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак в адміністративному позові та у заяві про зменшення позовних просять суд розглянути справу без участі інспекції.
У відповідності до ч.4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Представник відповідача будучи належним чином повідомленим про день, час та місце проведення судового розгляду повторно не з'явився та не повідомив суд про причини неявки. 19 листопада 2015 року надав суду заяву , в якій визнав заборгованість підприємства перед бюджетом у розмірі 278 185,05 грн. повністю, (а.с. 94)
Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов до висновку, що уточнений адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до Витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, Комунальне підприємство «Комунальне автотранспортне підприємство - 07280 зареєстровано як юридична особа за адресою: 88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Погорєлова, буд.3 , код ЄДРПОУ № 03344680, ( а.с.7-8).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Станом на час розгляду справи за Відповідачем рахується податковий борг у розмірі 278 185,05 грн., по :
- платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) " у розмірі 190 053,22 грн. в т.ч. пені в сумі 62 789,22 грн.;
- платежу 19050200 «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до фонду охорони» у розмірі 31411,19грн. в т.ч. пені в сумі 31411,19 грн.;
- платежу 50 18020100 «Збір за місця для паркування транспортних засобів» у розмірі 56720,64 грн. в т.ч. пені в сумі 56720,64 грн.;
Судом встановлено, та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем було сплачено борг у розмірі 17 980,00 грн. по податковій декларації від 17.04.2015 №9071695095 з ПДВ у розмірі 16799,00 грн. та частково погашено нараховану пеню по платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 101 993,58 грн. Залишок несплаченої пені становить 62 789,22 грн.
Так відповідачем залишається не погашеним податковий борг по податковій декларації № НОМЕР_1 від 19.05.2015 року у розмірі 17980,00 грн. за квітень 2015р. ( а.с.40) та не сплачено суми податкового боргу в т.ч. пені :по платежу 19050200 «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до фонду охорони» у розмірі 31411,19 грн. в т.ч. пені в сумі 31411,19грн.; платежу 50 18020100 «Збір за місця для паркування транспортних засобів» у розмірі 56720,64 грн. в т.ч. пені в сумі 56720,64 грн. ( а.с.102)
Як вбачається з матеріалів справи, а саме: податкових декларацій з податку на додану вартість з травня 2015 року по вересень 2015 року відповідач зобов'язувався сплатити наступні суми податку:
-податкова декларація №9127374481 від 18.06.2015 року - 19542,00 грн. за травень 2015 року, ( а.с. 104-105);
-податкова декларація №9147730060 від 15.07.2015 року- 15 459,00 грн. за червень 2015 року, ( а.с. 106-107);
-податкова декларація №9173841273 від 18.08.2015 року - 22 654,00 грн. за липень 2015 року, ( 108-109);
-податкова декларація №9193730630 від 18.09.2015 року - 25752,00 грн. за серпень 2015 року, ( 110-111);
-податкова декларація №9214316863 від 19.10.2015 року - 25877,00 грн. за вересень 2015 року, (112-113).
Згідно з п.54.1 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Однак, вищезазначені суми самостійно задекларовані Відповідачем станом на 03.11.2015 залишаються несплаченими.
Відповідно до п.203.2 ст.203 ПК України, відповідач зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.203.1 ст.203 ПК України для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом: такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. Вищевказані повідомлення-рішення Відповідачем не оскаржено, а відтак вважаються узгодженими.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Так, позивачу було, надіслано першу податкову вимогу №1/15 від 30.10.2001 року та другу податкову вимогу № 2/82 від 04.12.2001 року з відмітками про вручення відповідачу, (а.с.35, 36), що визнається відповідачем.
Згідно п.59.5. ст. 59 ПКУ у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Нормами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини, згідно п. 95.3 ст. 95 ПК України.
На час розгляду справи за Комунальним автотранспортним підприємством 072801 Ужгородської міської ради рахується податковий борг у сумі 278 185,05 грн. , в т.ч.пеня в сумі 150 921,05 грн., який не сплачений до бюджету, що стверджується розрахунком податкового боргу, розрахунком пені та обліковою карткою (а.с. 102, 114-118), являється узгодженим, а відтак позов підлягає до задоволення.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
1.Уточнений адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Комунального автотранспортного підприємства 072801 Ужгородської міської ради про стягнення податкового боргу - задовольнити.
2. Стягнути з Комунального автотранспортного підприємства - 072801 Ужгородської міської ради (код ЄДРПОУ 03344680, п.і. 88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Погорєлова, буд.3) податковий борг у розмірі 278 185,05 (двісті сімдесят вісім тисяч сто вісімдесят п'ять грн.,05 коп.) грн. в т.ч. пеню в сумі 150 921,05 (сто п'ятдесят тисяч дев'ятсот двадцять одна грн., 05 коп.) грн. по платежах:
- платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 190 053,22 ( сто дев'яносто тисяч п'ятдесят три грн., 22 коп.) грн. в т.ч. пені в сумі 62 789,22( шістдесят дві тисячі сімсот вісімдесят дев'ять грн., 22 коп.) грн.;
- платежу 19050200 «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до фонду охорони» у розмірі 31 411,19 (тридцять одна тисяча чотириста одинадцять грн., 19 коп. ) грн. в т.ч. пені в сумі 31411,19 грн. (тридцять одна тисяча чотириста одинадцять грн., 19 коп.);
- платежу 50 18020100 «Збір за місця для паркування транспортних засобів» у розмірі 56 720,64 ( п'ятдесят шість тисяч сімсот двадцять грн., 64 коп.) грн. в т.ч. пені в сумі 56 720,64 (п'ятдесят шість тисяч сімсот двадцять грн., 64 коп.) грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяОСОБА_1