КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 761/25595/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Букіна О.М. Суддя-доповідач: Губська Л.В.
У Х В А Л А
Іменем України
21 грудня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого-судді Губської Л.В.
суддів Ісаєнко Ю.А.,
Оксененка О.М.,
при секретарі: Агаркові Б.М.
за участю: позивача: ОСОБА_3
представника позивача ОСОБА_4,
представника відповідача Івашова Г.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Шевченківського районного суду м.Києва від 07 вересня 2015 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Шевченківської районної у м.Києві державної адміністрації, третя особа: ОСОБА_6, про визнання незаконним розпорядження та його скасування, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулася до суду з даним позовом, в якому просила визнати розпорядження Шевченківської районної державної адміністрації від 29 жовтня 2003 року №87 «Про затвердження перепланування в квартирі АДРЕСА_1» незаконним та скасувати його.
Ухвалою Шевченківського районного суду м.Києва від 07 вересня 2015 року позовну заяву повернуто позивачу для її подання до належного суду.
Позивач, не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
В судовому засіданні позивачка та її представник доводи апеляційної скарги підтримали і просили її задовольнити, в той час, як представник відповідача проти цього заперечувала, просила залишити без змін рішення суду першої інстанції..
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає апеляційну скаргу не обґрунтованою, а судове рішення таким, що підлягає залишенню без змін з наступних підстав.
Так, з матеріалів справи вбачається що 31.08.2015 року ОСОБА_3 звернулася до суду з даним позовом, в якому оскаржувала розпорядження Шевченківської районної державної адміністрації м.Києва.
Повертаючи позовну заяву, суд першої інстанції виходив з того, що вказаний спір не належить до розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом, оскільки дана категорія справ підсудна окружному адміністративному суду.
Колегія суддів погоджує такий висновок суду першої інстанції з огляду на наступне.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктом владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених п. 1-4 частини першої цієї статті.
Частиною 2 статті 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 9 квітня 1999 року N 586-XIV місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Особливості здійснення виконавчої влади у містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.
Відповідно до ст. 10-1,11 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» від 15 січня 1999 року N 401-XIV виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві.
У районах міста Києва діють районні в місті Києві державні адміністрації, які підпорядковуються Київській міській державній адміністрації, а в разі утворення районних у місті Києві рад, також є підзвітними і підконтрольними відповідним радам як виконавчі органи таких рад.
Оскільки, Шевченківська районна у м.Києві державна адміністрація - відповідач по справі - є органом виконавчої влади, судом першої інстанції зроблено правильний висновок, що зазначена справа підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва.
Крім того, у судовому засіданні суду апеляційної інстанції представником відповідача повідомлено, що позивач вже звернулася з аналогічним позовом до Окружного адміністративного суду м.Києва, та у справі відкрито провадження, вказане позивачем та його представником не заперечувалось.
Відповідно до ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві якщо, зокрема, справа не підсудна цьому адміністративному суду.
В свою чергу, відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими, ухвала суду першої інстанції постановлена з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для її зміни або скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 199, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення, а ухвалу Шевченківського районного суду м.Києва від 07 вересня 2015 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Ухвала в повному обсязі складена 25 грудня 2015 року.
Головуючий-суддя Л.В.Губська
Судді Ю.А.Ісаєнко
О.М.Оксененко
.
Головуючий суддя Губська Л.В.
Судді: Ісаєнко Ю.А.
Оксененко О.М.