Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
У Х В А Л А
25.12.2015 року № 820/5315/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мельникова Р.В.,
суддів - Мар'єнко Л.М., Полях Н.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Харківської місцевої прокуратури № 1 Харківської області в інтересах держави в особі Харківської міської ради до Харківського міського управління юстиції в особі відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, Державної реєстраційної служби України, Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України ОСОБА_1, третя особа - ОСОБА_2, про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор в інтересах держави в особі Харківської міської ради звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) індексний номер 11279141 від 28.02.2014 державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України ОСОБА_1 про проведення державної реєстрації права власності на нежитлові приміщення, що розташовані: Харківська область, м. Харків, вул. Сумська, буд. 5, за суб'єктом: ОСОБА_2, податковий номер НОМЕР_1.
19 листопада 2015 року до суду надійшло клопотання від Міністерства юстиції України про заміну відповідача - Державної реєстраційної служби України на Міністерство юстиції України.
Вирішуючи заявлене клопотання, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2015 № 17 "Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції", з метою оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції, раціонального використання бюджетних коштів та на виконання пункту 9 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України від 28 грудня 2014 р. N 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, законодавчих актів України" щодо скорочення чисельності працівників державних органів на 20 відсотків Кабінет Міністрів України постановлено: ліквідувати Державну реєстраційну службу та Державну виконавчу службу, поклавши на Міністерство юстиції завдання і функції з реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), з питань державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, договорів комерційної концесії (субконцесії), з питань реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності. Установити, що Міністерство юстиції є правонаступником Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби, що ліквідуються, в частині реалізації державної політики у сферах, зазначених у пункті 1 цієї постанови.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 150 "Питання Міністерства юстиції" погоджено пропозицію Міністерства юстиції України щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Мін'юст функцій і повноважень Державної реєстраційної служби та визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету міністрів України від 02.07.2014 № 219 "Про затвердження положення про Державну реєстраційну службу України".
Відповідно до частини 1 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України, суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Згідно статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявленого клопотання та вважає за необхідне замінити Державну реєстраційну службу України на Міністерство юстиції України.
Керуючись статтями 52, 55, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
Клопотання Міністерства юстиції України про заміну відповідача - Державної реєстраційної служби України на Міністерство юстиції України - задовольнити.
Замінити відповідача - Державну реєстраційну службу України на Міністерство юстиції України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Р.В. Мельников
Судді Л.М. Мар'єнко
ОСОБА_3