Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2015 р. Справа №805/4840/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови: 14:40
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Хохленкова О.В.
секретаря судового засідання Проніна Д.С.
за участю
представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «КЕРАМЕТ» до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправним та скасування податкової вимоги від 12.10.2015 року № 66-23, -
В С Т А Н О В И В :
Приватне акціонерне товариство «КЕРАМЕТ» (надалі позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до міжрегіонального головного управління ДФС України центрального офісу з обслуговування великих платників Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкової вимоги від 12.10.2015 року № 66-23 на суму 203110,26 грн.
В ході розгляду справи позивач заявив клопотання про заміну неналежного відповідача - міжрегіонального головного управління Міндоходів центрального офісу з обслуговування великих платників на належного відповідача - Спеціалізовану Державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС.
Ухвалою суду від 09.12.2015 року було замінено неналежного відповідача міжрегіональне головне управління ДФС України центрального офісу з обслуговування великих платників на належного відповідача - Спеціалізовану Державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує наступним.
Відповідно до Договору оренди земельної ділянки від 16.02.2011 року позивач орендує у Донецької міської ради земельну ділянку площею 0,6053 га для експлуатації існуючої будівлі адміністративно-ділового центру з гостьовою автостоянкою за адресою м.Донецьк, вул..Калузька, 16 «а».
Орендна плата відповідно до вищевказаного договору становить 106830,13грн. на рік.
Податковим органом була сформована вимога від 12.10.2015 року № 66-23 відповідно до якої сума узгодженого податкового зобовязання становить 203110,26 грн.
Позивач не згоден з цією вимогою та вказує що відповідно до ст..6 Закону України № 1669 під час проведення антитерористичної операції суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності звільняються.
Просить суд визнати протиправними та скасувати вищевказану податкову вимогу.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві, просив суд задовольнити заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився. Був повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи. Надав суду клопотання про розгляд справи в його відсутність. Проти позову заперечував та надав до суду письмові заперечення в яких вказав, що дійсно ст..6 Закону 1669 під час проведення антитерористичної операції суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності звільняються. Але, населені пункти де проводилась антитерористична операція до теперішнього часу Кабінетом Міністрів не визначені і тому підстави від звільнення позивача від сплати земельного податку, відсутні.
На підставі цього, просив у позові відмовити.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши обставини,що мають значення для вирішення спору та перевіривши їх доказами, наданими сторонами, визначившись із правовою нормою, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд приходить до висновку про наступне.
Судом встановлено, що позивач у справі Приватне акціонерне товариство «КЕРАМЕТ» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом ЄДРПОУ 13508852, що підтверджується витягом з ЄДР та його місцем знаходження є м.Київ, Шевченківський район, вул..Якіра, буд.8 (а.с.11-15).
Відповідач у справі Спеціалізована Державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС є юридичною особою, код ЄДРПОУ 39789047 та у відповідності до норм Податкового кодексу України є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за своєчасністю, достовірністю,повнотою нарахування і сплати податків та зборів,установлених цим Кодексом, а також перевіряти достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.
Отже, відповідач у справі є субєктом владних повноважень, чиї дії та рішення підлягають оцінці та перевірці у відповідності до положень ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Правовідносини, що склалися між сторонами регулюються нормами Податкового кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», нормами Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» № 1669 та розпорядженням КМУ № 1275 від 02.12.2015 року «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».
Згідно з Договором оренди земельної ділянки від 16.02.2011 року ПрАТ «Керамет» спільно з ТОВ «Промвуглесервіс», ТОВ «Пуянг-Керамет», ЗАТ «Технопарк «Екотехнології» орендує у Донецької міської ради земельну ділянку площею 0,6053 га для експлуатації існуючої будівлі адміністративно-ділового центру з гостьовою автостоянкою за адресою м.Донецьк, вул..Калузька, 16 «а» та орендна плата ПрАТ «Керамет» складає 106830,13 грн. на рік. Договір укладено до 24.09.2015 року (а.с.35-43).
Відповідно до звітної податкової декларації з плати за землю за 2015 рік ПрАТ «Керамет» від 19.02.2015 року підприємство самостійно задекларувало річну суму земельного податку яка підлягає сплати за даними платника в розмірі 304702,72 грн. (а.с.45-48).
Згідно з Додатком № 1 до звітної податкової декларації з плати за землю від 19.02.2015 року відомості про наявні земельні ділянки у ПрАТ «Керамет» мається в наявності земельна ділянка площею 3704,0000 кв.м. на підставі Договору оренди від 16.02.2011 року до 24.09.2015 року (а.с.50-51).
Квитанцією № 2 від 19.02.2015 року підтверджено прийняття пакету (а.с.49,52).
Відповідно до уточнюючої податкової декларації з плати за землю за 2015 рік ПрАТ «Керамет» від 05.10.2015 року підприємство самостійно задекларувало річну суму земельного податку яка підлягає сплати за даними платника в розмірі 222602,28 грн. (а.с.53-56).
Згідно з Додатком № 1 до уточнюючої податкової декларації з плати за землю від 05.10.2015 року відомості про наявні земельні ділянки у ПрАТ «Керамет» мається в наявності земельна ділянка площею 3704,0000 кв.м. на підставі Договору оренди від 16.02.2011 року до 24.09.2015 року (а.с.58-59).
Квитанцією № 2 від 06.10.2015 року підтверджено прийняття пакету (а.с.57, 60).
Відповідно до інформації наданої СДПІ з ОВП у м.Донецьку Межрегіонального ГУ ДФС № 6567/10/2203110 від 23.12.2015 року заборгованість ПрАТ «Керамет» виникла у звязку з несплатою зобовязань задекларованих платником за березень жовтень 2015 року відповідно до декларації № НОМЕР_1 від 19.02.2015 року (а.с.71).
Податковою вимогою № 66-23 від 12.10.2015 року СДПІ з ОВП у м.Донецьку Межрегіонального ГУ ДФС вимагає від ПрАТ «Керамет» 203110,26 грн. з орендної плати з юридичних осіб (а.с.10).
Згідно зі ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 9.1.10 пункту 9.1 статті 9 Податкового кодексу України встановлено, що плата за землю належіть до загальнодержавних податків.
Відповідно до ст..269 ПК України платниками податку на землю є власники земельних ділянок та землекористувачі.
Згідно зі ст..270 ПК України обєктами оподаткування є земельні ділянки які перебувають у власності або користуванні.
15.10.2014 року набрав чинності Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» № 1669.
Відповідно до ст..6 Закону 1669 під час проведення антитерористичної операції звільнити суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
Згідно з абзацом третім п.5 ст..11 Прикінцеві та перехідні положення ЗУ № 1669 на Кабінет Міністрів України покладений обовязок затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення.
Розпорядження КМУ № 1085-р від 07.11.2014 року Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, на яке посилається позивач, не є розпорядженням по затвердженню переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, який приймається КМУ на виконання вимог ЗУ 1669.
Розпорядженням КМУ № 1053 від 30.10.2014 року був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася анти терористична операція.
Натомість, розпорядженням КМУ № 1079 від 05.11.2014 року дію розпорядження КМУ № 1053 було зупинено.
Розпорядженням КМУ № 1275 від 02.12.2015 року був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція та розпорядження № 1053 від 30.10.2014 року та № 1079 від 05.11.2014 року були визнані такими, що втратили чинність.
Згідно п.п.1) п.1 вищезазначеного розпорядження місто Донецьк відноситься до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
Таким чином, судом було встановлено що ПрАТ «Керамет» орендує земельну ділянку в населеному пункті на території якого здійснювалась антитерористична операція та нього розповсюджуються дія норми ст..6 Закону України № 1669 і він, відповідно до вимог Закону, повинен бути звільнений від сплати земельного податку.
З урахуванням наведеного та встановлених у справі обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст..94 КАС України, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 3046,66 грн.
Керуючись ст..ст. 2, 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 122, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов приватного акціонерного товариства «КЕРАМЕТ» до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправною та скасування податкової вимоги від 12.10.2015 року № 66-23, задовольнити повністю.
Визнати податкову вимогу від 12.10.2015 року № 66-23 протиправною та скасувати її.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань зі Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 3046 (три тисячі сорок шість) гривень 66 копійок.
Постанову прийнято в нарадчій кімнаті та її вступну та резолютивну частину проголошено в судовому засіданні 24 грудня 2015 року в присутності представника позивача.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова,якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складений 25 грудня 2015 року.
Суддя Хохленков О.В.