Справа 2-1277/10
Номер провадження 2-1277/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.11.10 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - судді Тулик І.І.
при секретарі - Шемота М.І.
з участю прокурора - Цинайко Н.І.
відповідача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів справу за позовом прокурора Рахівського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Рахівського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень.
Позов обгрунтовано тим. що за відповідачем ОСОБА_1 державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області під час проведення ними 18 грудня 2009 року перевірки в м. І.Франківськ, зафіксовано порушення законодавства про автомобільний транспорт при здійсненні перевезень пасажирів. Зокрема, водій ОСОБА_1 надавав послуги з перевезення 12 пасажирів без оформлення документів: ліцензійної картки, дорожнього листа. За результатами перевірки складено акт № 163784. На підставі даного акту начальником управління ТУ ГДІАТ в Закарпатській області ОСОБА_2 було винесено постанову № 99849 від 10.02.2010 року про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 гривень, яка направлена правопорушнику рекомендованим листом 10.02.2010 року. У встановлений у постанові строк відповідач суму фінансових санкцій не сплатив. Постанова не оскаржувалась. Пред'являючи позов в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області прокурором переслідується мета відшкодування збитків державі. На підставі наведеного прокурор просив стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 1700 гривень в користь державного бюджету Рахівського району на рахунок 31112050700211 в УДК у Закарпатській області, код 22108293, МФО 812016 та судові витрати.
В судовому засіданні прокурор, ОСОБА_3 позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач, ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснив, що 18 грудня 2009 року в м. І.Франківськ перебував біля супермаркету «Велика кишеня», коли до нього підійшли інспектора територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області і попросили пред'явити документи на право перевезення. Тобто не перебував на автовокзалі і не здійснював перевезення пасажирів. Просить в позові відмовити.
Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши їх доказами, прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що 18 грудня 2009 року о 15 годині 45 хвилин, під час проведення перевірки державними інспекторами теруправління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області виявлено порушення, а саме надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, зокрема ліцензійної картки, дорожнього листа. За результатами розгляду акту та справи про порушення, начальник територіального управління Головавтотрансінспекції в Закарпатській області 10 лютого 2010 року виніс постанову № 99849 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 1700 гривень.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова № 99849 від 10.02.2010 року про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду протягом 10 днів після її винесення не оскаржувалась, не опротестована прокурором.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачена відповідальність у виді штрафу за вчинення правопорушень у сфері автомобільного транспорту. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначається Кабінетом Міністрів України, а саме Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» № 1567 від 8 листопада 2006 року.
Відповідно до п.3, 4, 21, 27, 28, 29, 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, в даному випадку, в Закарпатській області або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути . перерахована на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.
Діяльність щодо перевезення пасажирів і вантажів автотранспортом регулюється Цивільним Кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Законом України «Про автомобільний транспорт», «Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176, «Правила перевезення вантажів автомобільним транспортом в України», затверджені наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363, «Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт», затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008р. № 9/119, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21.02.2008р. № 140/14831 та іншими нормативними актами.
Чинним законодавством, зокрема, передбачений порядок здійснення діяльності при нерегулярних пасажирських перевезеннях для водія автобуса. Для здійснення цього виду перевезення статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачений обов'язок оформлення таких документів: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автобус - транспортний засіб, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більше ніж дев'ять з місцем водія включно.
Здійснення діяльності по наданню послуг з перевезення пасажирів є такою, що відповідає вимогам транспортного законодавства, у разі оформлення кожного із необхідних документів, визначеним вказаним переліком.
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено застосування до автомобільних перевізників стягнення - штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Таким чином, вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.ст. 1, 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п.п. З, 4, 21, 27, 28, 29, 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. № 1567.
За таких обстави, враховуючи, що у встановлений термін фінансові санкції порушником добровільно сплачені не були, постанова про накладення штрафних санкцій ОСОБА_1 в установленому порядку не оскаржувалась, в результаті чого прокуратурою ініційовано питання про звернення до суду для винесення рішення про стягнення коштів у примусовому порядку, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити.
Окрім того, судові витрати по даній справі, на підставі ст. 88 ЦПК України слід віднести за рахунок Держави.
Керуючись ст.ст. 3, 6, 8, 10,11, 57, 60, 154, 212-215, 223, ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2. 1700 гривень фінансових санкцій в користь Державного бюджету Рахівського району на рахунок 31112050700211 в УДК в Закарпатській області код 22108293, МФО 812016.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 51 гривню судового збору та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді на рахунок 31214259700211, назва рахунку 22050000, код ОКПО 22108293, банк одержувача ГУДКУ у Закарпатській області, МФО 812016.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Тулик І.І.