Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 25/205-А08.07.09
11:49
За позовом Державної акціонерної холдингової компанії «Артем»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва
про визнання недійсними рішень
Господарський суд м. Києва в складі колегії суддів:
Головуючий суддя Морозов С.М.
Судді: Копитова О.С.
Смирнова Ю.М.
Секретар судового засідання Денисенко А.В.
Представники:
від позивача ОСОБА_2 (представник за довіреністю)
від відповідача ОСОБА_3 (представник за довіреністю)
08.07.2009р. у судовому засіданні відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Обставини справи:
Державна акціонерна холдингова компанія «Артем»(далі по тексту позивач, ДАХК «Артем») звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва (далі по тексту відповідач, ДПІ у Шевченківському районі м. Києва) про визнання недійсними податкових повідомлень рішень №0006322309/0 від 19.07.2006р., №0006322309/1 від 04.10.2006р., №0006322309/2 від 15.12.2006р., №0006322307/3 від 20.02.2007р.
В обґрунтування заявленого позову позивач стверджує, що ним не було порушено порядок бюджетного відшкодування, встановлений пп. 7.7.1 та пп. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість».
Відповідач надав заперечення на позов відповідно до якого вказує, що позивачем було порушено вимоги пп. 7.7.1 та пп. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість»і внаслідок вказаних порушень завищено суму податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню за квітень 2006 року, на 7623938,00 грн.
Провадження у справі зупинялось та було поновлено після відпадення обставин, що зумовили його зупинення.
Заслухавши доводи сторін, дослідивши наявні докази у справі, здійснивши необхідні дії на отримання доказів у справі, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Шевченківськомуу районі м. Києва в період з 04.07.2006р. по 11.07.2006р. проведено позапланову виїзну документальну перевірку позивача з питання достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2006 року.
За результатами перевірки складено Акт №315/23-09/14307699 від 14.07.2006р. (належним чином засвідчена копія міститься в матеріалах справи).
На підставі висновків акту перевірки №№315/23-09/14307699 від 14.07.2006р. ДПІ у Шевченківському районі міста Києва було прийнято податкове повідомлення рішення №0006322309/0 від 19.07.2006р., яким зменшено позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за квітень 2006 року на суму 7623938,00 грн.
В результаті адміністративного оскарження вказаного рішення відповідачем було прийнято податкові повідомлення рішення №0006322309/1 від 04.10.2006р., №0006322309/2 від 15.12.2006р., №0006322307/3 від 20.02.2007р., якими податкове повідомлення рішення №0006322309/0 від 19.07.2006р. було залишено без змін.
Як вбачається з Акту перевірки, підставою для прийняття податкового повідомлення рішення №0006322307/0 став висновок контролюючого органу про те, що позивачем було порушено пп. 7.7.1 та пп. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме встановлено відсутність права позивача на отримання бюджетного відшкодування на додану вартість в сумі 7623938,00 грн.
В Акті перевірки вказано наступне:
В декларації з податку на додану вартість за березень 2006 року позивачем було вказано суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню з податку на додану вартість в розмірі 25508775,00 грн.
Відповідно до вимог пп. 7.7.1 Закону України «Про податок на додану вартість»(в редакції, чинній станом на момент здійснення позивачем відповідних фінансових операцій) сума податку, що підлягає сплаті до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобовязання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно вказаної норми, така сума підлягає сплаті до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При відємному значенні суми, розрахованої згідно пп. 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до вимог пп. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість»(в редакції, чинній станом на момент здійснення позивачем відповідних фінансових операцій) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій одержувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальниками таких товарів (послуг), залишок відємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно положень листа ДПА України №10937/7/16-1917-26 від 08.06.2006р. (чинний станом на момент здійснення позивачем відповідних фінансових операцій) при заповненні рядка 3 «розрахунок суми бюджетного відшкодування», платник податку може враховувати із суми податкового кредиту попереднього податкового періоду (рядок 17 декларації з податку на додану вартість), ті суми податку, які фактично сплачені у такому ж податковому періоді постачальником таких товарів (послуг) грошовими коштами, включаючи суми податку які фактично були сплачені у такому є попередньому податковому періоді, в якості оплати податкового векселя, виданого коштами у такому попередньому податковому періоді, в якості оплати податкового векселя, виданого при імпорті товарів.
Тобто, у рядок 3 Розрахунку включаться суми податку на додану вартість по тих товарах (послугах), податковий кредит по яких виник в одному податковому періоді з оплатою.
Позивачем було фактично сплачено протягом відповідного податкового періоду 17884837,00 грн.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується порушення позивачем пп. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість», в звязку з тим, що бюджетному відшкодуванню за квітень 2006 року підлягає та сума податку, яка фактично була сплачена позивачем за товари (роботи, послуги) у березні 2006 року постачальникам таких товарів (робіт, послуг) та яка віднесена до податкового кредиту в березні 2006 року в розмірі 17884837,00 грн.
Тому у ДАХК «Артем»відсутнє право на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість в сумі 7623938,00 грн. (25508775,00 17884837,00 = 7623938,00).
Вказана сума мала бути включена до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, позивачем не було спростовано висновків Акту перевірки Акт №315/23-09/14307699 від 14.07.2006р. щодо заниження суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню в розмірі 7623938,00 грн.
За таких обставин, суд дійшов висновку про правомірність прийняття відповідачем оспорюваних повідомлень - рішень.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя С.М. Морозов
судді О.С. Копитова
Ю.М. Смирнова
Дата складення постанови в повному обсязі 24.07.2009р.