Постанова № 54510017, 14.12.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2015
Номер справи
815/1595/15
Номер документу
54510017
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/1595/15

Категорія: 6.3 Головуючий в 1 інстанції: Завальнюк І. В. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Коваля М.П.,

суддів Домусчі С.Д.,

ОСОБА_1,

за участю: секретар судового засідання Курманова І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_1 апеляційну скаргу Першого заступника прокурора Одеської області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2015 року по справі за адміністративним позовом Київської районної державної адміністрації Одеської міської ради до Державного реєстратора Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_2, Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, за участю третіх осіб - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, за участю Прокуратури Київського району м. Одеси, про скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Київська районна державна адміністрація Одеської міської ради звернулась до суду з позовом до Державного реєстратора Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_2, Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, за участю третіх осіб - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, за участю Прокуратури Київського району м. Одеси, в якому позивач просив суд скасувати рішення про державну реєстрацію права власності на житловий будинок, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б, за ОСОБА_3, на підставі якого було видане свідоцтво про право власності від 27.07.2014 року № 26047550.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2015 року у задоволенні заявленого позову відмовлено.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, Перший заступник прокурора Одеської області подав апеляційну скаргу, в якій просить вищезазначену постанову скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення заявлених позовних вимог в повному обсязі. В обґрунтування скарги апелянт зазначив, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права, не повно зясовано обставини, що мають значення для справи та висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, що в свою чергу призвело до неправильного вирішення справи.

Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду, 21.08.2014 року до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_3 було подано заяву про державну реєстрацію права власності на обєкт нерухомого майна: «Будівництво 5-ти поверхового житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б» (а.с.207-208 т.5).

На підставі вказаної заяви та доданих до неї декларації про готовність обєкта до експлуатації «Будівництво житлового будинку», зареєстрованої ДАБІ України 16.07.2014 року № 143141970560, замовник ОСОБА_3, а також державного акту від 23.04.2008 року Серія ЯД № 913088, виданого ОСОБА_21 на право власності на земельну ділянку за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28, кадастровий номер 5110136900:41:018:0033 (а.с.218-219, 228-230 т.5) державним реєстратором було прийнято рішення від 27.08.2014 року № 15389258 про державну реєстрацію права власності ОСОБА_3 на вказаний житловий будинок (а.с.250 т.5).

Також, з матеріалів справи вбачається, що наказом ДАБІ України від 20.10.2014 року № 284, у звязку з встановленням недостовірних відомостей, наведений у декларації про готовність обєкта до експлуатації від 16.07.2014 року № 143141970560, що згідно вимог ч. 2 ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» є підставою вважати обєкт самочинним будівництвом, скасовано реєстрацію декларацію від 16.07.2014 року № 143141970560 «Будівництво житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б» (замовник ОСОБА_3В.) (а.с.52-53 т.6).

У звязку із скасуванням реєстрації декларації про готовність обєкта до експлуатації, яка була підставою для реєстрації права власності на обєкт, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б, за ОСОБА_3, позивач, на підставі ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року № 1952-IV, звернувся до суду з даним позовом про скасування рішення державного реєстратора про проведення такої реєстрації.

Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, з якого виходив останній відмовляючи у задоволенні заявлених позивачем вимог, з огляду на викладене.

Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року № 1952-IV обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме: право власності на нерухоме майно.

За правилами ч. 2 ст. 5 вказаного Закону якщо законодавством передбачено прийняття в експлуатацію обєкта нерухомого майна, державна реєстрація прав на такий обєкт проводиться після прийняття його в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

Частиною 1 статті 15 цього ж Закону визначено послідовність державної реєстрації прав та їх обтяжень, яка проводиться в такому порядку: прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; внесення записів до Державного реєстру прав; видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Також, відповідно до ч. 4 ст. 15, ч. 7 ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року № 1952-IV державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і поданим документам, яка проводиться на підставі заяви власника, іншого право набувача, сторони правочину, за яким виникло право, уповноваженої ними особи, разом із якою подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку.

Згідно вимог абз. 2 ч. 2 ст. 15 вказаного Закону перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Так, за правилами п. 49 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 року № 868 (чинного та в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований обєкт нерухомого майна заявник подає: документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку; документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом обєкта. Документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності на такий обєкт нерухомого майна, заявник не подає.

Для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на реконструйований обєкт нерухомого майна (в тому числі в результаті переведення обєкта нерухомого майна з житлового у нежитловий або навпаки) заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, подає: документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції обєктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані); документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом обєкта; технічний паспорт на обєкт нерухомого майна; письмову згоду співвласників багатоквартирного будинку (в разі добудови аттикових і мансардних поверхів та приєднання місць загального користування); документ, що підтверджує присвоєння обєкту нерухомого майна адреси (в разі коли в результаті реконструкції обєкта нерухомого майна змінилася його адреса).

За результатами розгляду заяви та документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає одне з таких рішень: про державну реєстрацію прав або про відмову в такій реєстрації (п. 20 зазначеного Порядку).

Пунктом 4 частини 1 статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року № 1952-IV передбачено, що у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.

Також, за правилами ч.ч. 1, 3 вказаного Закону у разі якщо документи для державної реєстрації прав та їх обтяжень подано не в повному обсязі, передбаченому нормативно-правовими актами, державний реєстратор у строк, встановлений частинами п'ятою, сьомою і восьмою статті 15 цього Закону для розгляду заявлених прав, приймає рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень і письмово повідомляє про це заявника. У разі невиконання зазначених вимог державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав та їх обтяжень.

З наведеного вбачається, що обовязковою умовою для реєстрації права власності на новозбудовані чи реконструйовані обєкти нерухомого майна є подання заінтересованою особою (замовником будівництва) документів, що підтверджують виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку та засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом обєкта.

Відсутність таких документів, а так само не прийняття обєкту нерухомого майна до експлуатації виключає можливість проведення реєстрації права власності на такий обєкт.

Як встановлено судом апеляційної інстанції зі змісту реєстраційної справи № 12.7-42 (№ 439736451101) щодо обєкта нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б, оригінал якої досліджений судом апеляційної інстанції в судовому засіданні, рішення від 27.08.2014 року № 15389258, про скасування якого ставиться питання у даній справі, було прийнято щодо реєстрації права власності на наступний обєкт нерухомого майна: «Будівництво 5-ти поверхового житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б» (а.с.203-257 т.5).

При цьому, зі змісту цієї ж реєстраційної справи вбачається, що зазначена реєстрація права власності на обєкт нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б, була проведена на підставі декларації про готовність обєкта до експлуатації «Будівництво житлового будинку», зареєстрованої ДАБІ України 16.07.2014 року № 143141970560, замовник ОСОБА_3 (а.с.228-230 т.5)

Водночас, як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду, наказом ДАБІ України від 20.10.2014 року № 284, у звязку з встановленням недостовірних відомостей, наведених у декларації про готовність обєкта до експлуатації від 16.07.2014 року № 143141970560, що згідно вимог ч. 2 ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» є підставою вважати обєкт самочинним будівництвом, скасовано реєстрацію декларацію від 16.07.2014 року № 143141970560 «Будівництво житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б» (замовник ОСОБА_3В.) (а.с.52-53 т.6).

За правилами ч. 2 ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року № 1952-IV у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Пунктом 2.6 Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 року № 3502/5, визначено, що для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили, та копії документів, визначених у пункті 2.3 цього розділу.

З наведеного вбачається, що підставою для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав є рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили.

Таким чином, законодавець встановив, що скасування запису про реєстрацію права власності можливе лише на підставі рішення суду про скасування рішення державного реєстратора про реєстрацію такого права власності.

Для скасування запису про реєстрацію права власності в будь-якому випадку, попередньо до звернення до реєстратора, необхідно звертатися з окремим позовом до суду. При цьому, сама по собі така реєстрація може бути правомірною.

Тобто, законодавець встановив судовий контроль за вищенаведеною процедурою за зверненням відповідних органів (права яких у наведеній процедурі не поновлюються і протиправності реєстраційних дій не мається).

За викладених обставин, враховуючи, що наказом ДАБІ України від 20.10.2014 року № 284 скасовано реєстрацію декларації від 16.07.2014 року № 143141970560 «Будівництво житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б» (замовник ОСОБА_3В.), яка і була підставою для прийняття відповідачем рішення від 27.08.2014 року № 15389258 про реєстрацію права власності на такий обєкт нерухомого майна, та фактично цей обєкт нерухомого майна є таким, що не прийнятий в експлуатацію, що суперечить приписам ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», колегія суддів вважає, що заявлені позивачем вимоги є обґрунтованими, відповідають наведеним вище вимогам ч. 2 ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року № 1952-IV, п. 2.6 Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 року № 3502/5.

Заявляючи такі вимоги позивачем дотримано приписів КАС України в частині права на звернення до суду з цим позовом, оскільки за правилами Законів України «Про місцеве самоврядування», «Про регулювання містобудівної діяльності», Положення про Київську районну адміністрацію, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 28.02.2011 року, саме на позивача покладено обовязок здійснення контролю за недопущенням самовільного будівництва в межах району, здійснення заходів щодо виявлення на території району фактів самовільного будівництва або реконструкції, та звернення до суду з відповідними позовами про знесення самовільно побудованих об'єктів або приведення самовільно реконструйованих об'єктів у первинний стан, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, який полягає в сукупності заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Висновок суду першої інстанції, що наявність у ОСОБА_3 свідоцтва про право власності № 26047550 від 27.08.2014 року, виданого на підставі оскаржуваного рішення, в подальшому на підставі, також, якого останній реалізував частинами спірний обєкт нерухомого майна на користь третіх осіб, виключає можливість скасування оскаржуваного рішення суперечить наведеним вище вимогам ч. 2 ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року № 1952-IV, якими прямо передбачено можливість скасування реєстрації права власності на нерухоме майно за рішенням суду. Колегія суддів зазначає, що зазначені обставини не можуть бути індульгенцією (гарантією захисту) будівництва/реконструкції обєкта та подальшої реєстрації права власності з порушенням будівельних норм (за відсутності прийняття такого обєкта до експлуатації), так як в протилежному випадку це зневілює взагалі необхідність дотримання будівельних норм, стандартів, вимог проектної документації, положень ЗК України при будівництві та реконструкції обєктів нерухомості.

Більш того, колегія суддів наголошує, що предметом розгляду даної справи не є правомірність набуття права власності третіми особами на окремі частини нерухомого майна за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б, в даному випадку предметом розгляду справи є саме наявність підстав для скасування рішення про державну реєстрацію права власності на житловий будинок, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б, за ОСОБА_3, податковий номер НОМЕР_1, будь-яких інших вимог позивачем не ставиться.

Також, колегія суддів вважає помилковими посилання суду першої інстанції, як на підставу для відмови у задоволенні заявлених позивачем вимог, на правомірність оскаржуваного рішення про державну реєстрацію права власності від 27.08.2014 року № 15389258 саме на момент його прийняття, з огляду на викладене.

Так, як вже зазначалось апеляційним судом, обовязковою умовою для реєстрації права власності на новозбудовані чи реконструйовані обєкти нерухомого майна є подання заінтересованою особою (замовником будівництва) документів, що підтверджують виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку, відсутність яких виключає можливість прийняття рішення про реєстрацію права власності та відповідно його правомірність у разі його прийняття за відсутності такого документу.

Разом з тим, як встановлено судом апеляційної інстанції зі змісту реєстраційної справи № 12.7-42 (№ 439736451101) щодо обєкта нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б, оскаржуване рішення від 27.08.2014 року № 15389258 про реєстрацію права власності на такий обєкт відповідачем було прийнято за відсутності документу, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав ОСОБА_3 на земельну ділянку.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що оскаржувана реєстрація права власності на обєкт нерухомого майна за ОСОБА_3 була проведена на підставі наданого ним державного акту від 23.04.2008 року Серія ЯД № 913088, виданого ОСОБА_21, а не ОСОБА_3, та на право власності на земельну ділянку саме за адресою: м. Одесавул. ОСОБА_22, 28, кадастровий номер 5110136900:41:018:0033 (а.с.218-219 т.5).

Зі змісту листа Управління Держгеокадастру у м. Одесі Одеської області від 07.12.2015 року № 9-1505/99.15-2595/15-15 вбачається, що вказаний державний акт на ОСОБА_3 не переоформлявся, а також ним не реєструвалось прав на земельну ділянку, за адресою м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б (а.с.28-32 т.6).

Більш того, як встановлено судом апеляційної інстанції з листа Прокуратури Київського району м. Одеси від 10.02.2015 року (а.с.10 т.1), рішенням Київського районного суду м. Одеси від 25.03.2011 року у справі № 1512/2-2326/11 за позовом Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій та у справах захисту від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області до Комунального підприємства «Міське агентство приватизації житла» Виконавчого комітету Одеської міської ради, Управління житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Одеської міської ради, ОСОБА_23, ОСОБА_21, ОСОБА_24, за участю третьої особи Одеського міського управління земельних ресурсів, про визнання недійсними розпоряджень органу приватизації, свідоцтва про право власності на житло, договорів купівлі-продажу та державних актів на право власності на земельну ділянку з відміткою про набрання ним законної сили, визнано недійсним зазначений державний акт від 23.04.2008 року Серія ЯД № 913088, виданий ОСОБА_21 на право власності на земельну ділянку за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28, кадастровий номер 5110136900:41:018:0033.

Зазначена справа № 1512/2-2326/11 вилучена з Київського районного суду м. Одеси старшим оперуповноваженим УДСБЕЗ ГУМВСУ України в Одеській області ОСОБА_25 на підставі ухвал слідчого судді Київського районного суду м. Одеси Чванкіна С.А. від 24.12.2014 року у справах №№ 520/17787/14-к, 520/17788/14-к (лист Київського районного суду м. Одеси від 11.12.2015 року за № С-01 (а.с.35 т.6)).

Також, є безпідставними посилання суду першої інстанції в обґрунтування правомірності прийняття оскаржуваного рішення на те, що це рішення прийнято відповідачем на підставі ухвали Малиновського районного суду м. Одеси від 06.02.2012 року у справі № 2/1519/3518/11 про затвердження мирової угоди, оскільки такі доводи суду першої інстанції спростовуються самим змістом наведеної ухвали та дослідженими судом апеляційної інстанції матеріалами реєстраційної справи № 12.7-42 (№ 160756451101) щодо обєкта нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28 (а.с.61-132 т.6), з яких вбачається, що за рішенням Малиновського районного суду м. Одеси від 06.02.2012 року у справі № 2/1519/3518/11 до ОСОБА_3 перейшло право власності на трьохповерховий житловий будинок за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28, реєстрація права власності на який за ОСОБА_3 була проведення 18.09.2013 року за рішенням № 6006642 (а.с.128 т.6).

При цьому, рішенням, що оскаржується у даній справі, було проведено реєстрацію права власності за ОСОБА_3 на обєкт нерухомого майна: «Будівництво 5-ти поверхового житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б» на підставі декларації про готовність обєкта до експлуатації від 16.07.2014 року № 143141970560.

Тобто, з наведених обставин у їх сукупності вбачається, що: 1) оскаржувана реєстрація права власності на обєкт нерухомого майна була проведена за відсутності документу, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав правонабувача на земельну ділянку; 2) на підставі державного акту, оформленого на іншу особу, та який скасований рішенням суду; 3) на підставі декларації про готовність обєкта до експлуатації, реєстрація якої скасована у звязку з встановленням наведення замовником будівництва недостовірних даних, що свідчать, що обєкт є самочинним будівництвом; що є безумовною підставою для скасування рішення про проведення такої реєстрації та задоволення заявлених вимог.

Зазначені обставини помилково не були встановлені судом першої інстанції та їм не надано належну оцінку, що призвело до неправильного вирішення справи.

Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції при розгляді справи порушено норми матеріального права, не повно зясовано обставини, що мають значення для справи та висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, що в свою чергу призвело до неправильного вирішення справи.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що судове рішення відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України підлягає скасуванню з прийняттям по справі нової постанови про задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158, 160, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Першого заступника прокурора Одеської області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2015 року задовольнити.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2015 року скасувати.

Прийняти нову постанову, якою адміністративний позов Київської районної державної адміністрації Одеської міської ради до Державного реєстратора Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ОСОБА_2, Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, за участю третіх осіб - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, за участю Прокуратури Київського району м. Одеси, про скасування рішення задовольнити.

Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_2 від 27.08.2014 року № 15389258 про державну реєстрацію права власності на житловий будинок, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 28-Б за ОСОБА_3, податковий номер НОМЕР_1.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів з дня складення постанови в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст постанови буде виготовлено протягом пяти днів.

Головуючий суддя: М.П. Коваль

Суддя: С.Д. Домусчі

Суддя: О.О. Димерлій