ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
15 грудня 2015 р.
справа № 808/8567/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Дурасова Ю.В.
перевіривши на відповідність нормам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області
на ухвалу: Запорізького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року
за позовом: Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Славія-Плюс»
про: стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року подання Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області повернуто.
Позивач – Державна податкова інспекція у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області, не погодившись з вищезазначеною ухвалою суду, подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року.
Вважаю, що апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.
Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 23 листопада 2015 року (дата звернення скаржника до суду з апеляційною скаргою) розмір мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України "Про державний бюджет України на 2015 рік" становить 1218 грн.
У відповідності до підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на апеляційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на ухвалу суду – 1 розмір мінімальної заробітної плати (1 218 грн.).
Державною податковою інспекцією у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області заявлено клопотання щодо звільнення від сплати судового збору.
Позивачем в обґрунтування клопотання щодо звільнення від сплати судового збору зазначено, що у Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області не має можливості сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів для сплати судового збору.
Згідно статті 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Отже, імперативних приписів норми названих статей не містить.
Розглянувши клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд дійшов висновку про неможливість його задоволення з огляду на те, що обставини фінансування бюджетної установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору, встановленого законом. Аналогічну правову позицію висловив Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 13 січня 2015 року у справі №К/800/93/15.
Також необхідно звернути увагу на те, що правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України “Про судовий збір”, який прийнято відповідним державним органом - Верховною Радою України.
Отже, саме держава, яка є відповідальною за діяльність її органів (суб'єктів владних повноважень), законодавчо визначає випадки, коли названі особи звільняються від сплати судового збору.
Як свідчить зміст названого закону, позивач у даному випадку повинен сплачувати судовий збір. Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України діяльність державних органів повинна відповідати нормам Конституції та законам України, що виключає можливість вирішення судом питань щодо звільнення органів держави від сплати судового збору.
Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області на ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року за позовом Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Славія-Плюс» про стягнення податкового боргу – залишити без руху.
Надати Державній податковій інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області строк 10 (десять) днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути недоліки апеляційної скарги, а саме
- надати суду оригінал документа про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 1218,00 грн.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів
УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області
Код отримувача (код за ЄДРПОУ)
Банк отримувача
ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровськ
Код банку отримувача (МФО)
805012
Рахунок отримувача
31217206781004
Код класифікації доходів бюджету
22030001
Призначення платежу
*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)
Копію ухвали направити заявнику для виконання.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку ст. 212 КАС України.
Суддя Ю.В.Дурасова