Постанова № 5449018, 03.09.2009, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2009
Номер справи
11517/08
Номер документу
5449018
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2009 року №22а-11517/08/9104

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого-судді: Пліша М.А.,

суддів: Шавеля Р.М.,Стародуба О.П.,

при секретарі судового засідання: Романишин О.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області на постанову господарського суду Тернопільської області від 10 липня 2008 р. у справі за позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до військової частини А-3200 про стягнення 12616 грн. 88 коп.,-

В С Т А Н О В И Л А :

Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області звернулось в суд першої інстанції з адміністративним позовом до військової частини А-3200 в якому просило стягнути з відповідача 12616 грн. 88 коп. в дохід державного бюджету.

Постановою господарського суду Тернопільської області від 10 липня 2008 р. в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не поголившись з таким рішенням суду першої інстанції Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області оскаржило його в апеляційному порядку.

В апеляційній скарзі зазначає, що працівниками КРВ в Козівському районі на підставі планів роботи та відповідних направлень проведено планову ревізію використання бюджетних коштів, виділених військовій частині А-3200. За результатами вказаної ревізії складено акт ревізії від 20.11.2007 №25-21/71, згідно якого встановлено, що відповідно до ст. 100 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» з 1 січня 2007 року запроваджено утримання з військовослужбовців збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Військовою частиною А-3200 проводиться утримання вказаних внесків відповідно до вищевказаного Закону, однак, при відсутності відповідних нормативно-правових актів, проведено виплату військовослужбовцям повної компенсації утриманого з них збору протягом січня - квітня 2007 року в розмірі 2166 грн. (в межах фонду грошового забезпечення). Згідно пояснення головного бухгалтера, компенсацію військовослужбовцям виплачено на підставі телеграми Міністра оборони України від 23.01.2007. Внаслідок допущеного порушення у формі «Звіт про виконання загального фонду кошторису установи» за 9 місяців 2007 року касові та фактичні видатки за КЕКВ 1112 «Грошове утримання військовослужбовців» завищено на суму 2166 грн., що є порушенням п. 1 ст. З Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Ревізією дотримання законодавства при списанні (відчуженні) необоротних активів та запасів встановлено, що військовою частиною в 2006 -2007 роках проводилося списання товарно-матеріальних цінностей та будівельних матеріалів на об'єкти, які не знаходяться на балансі установи.

Ревізією встановлено, що в серпні місяці 2006 року та лютому, березні і червні 2007 року для поточного ремонту приміщень використано товарно-матеріальні цінності та будівельні матеріали на загальну суму 9803,38 грн., в тому числі за 2006 рік в сумі 7435,06 грн. та за 2007 рік в сумі 2368,32 грн. Як пояснив головний бухгалтер, списання матеріалів проводилося в зв'язку з тим, що будівлі необхідно підтримувати в належному стані, а КЕЧ практично матеріалів не виділяє і чіткого розмежування обов'язків для КЕЧ та військових частин не має. Також необхідно зазначити, що будь-які бюджетні призначення в кошторисах видатків по КЕКВ 1137 «Поточний ремонт обладнання, інвентаря та будівель» по програмах, військовій частині на 2006-2007 роки для ремонту відповідних приміщень не затверджувалися.

Окрім цього встановлено, що у відповідності до договору №5 від 29.03.2007 між військовою частиною А-3200 та Тернопільською дирекцією залізничних перевезень Львівської залізниці, остання надає послуги пов'язані з перевезенням вантажів, в тому числі подача для завантаження вагонів за що військовою частиною проводиться розрахунок відповідно до умов договору. Однак, як встановлено ревізією, військовою частиною в липні місяці 2007 року, згідно актів списання №780 та №786 від 20.07.2007, списано на ремонт залізничних платформ матеріальних цінностей на суму 647, 50 грн., що не передбачено умовами договору. Як пояснив головний бухгалтер, в окремих випадках під час завантаження військової техніки виникали поломки дерев'яних частин залізничних платформ (з чиєї вини не вказано) і тому використовувалися власні матеріали. Таким чином, протягом 2006 - 2007 років установою незаконно списано товарно-матеріальних цінностей і будівельних матеріалів по видатках, які не передбачені в кошторисах видатків військової частини А-3200 на суму 10450, 88 грн., чим порушено ст. 7, ст. 51 БК України, п.5 Порядку №228 «Роз'яснення щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету», затвердженого наказом Державного казначейства України від 04.11.2004 № 194.

На підставі ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», командиру військової частини А-3200 направлено лист-вимогу від 21.11.2007 №25-14/461 щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на повне усунення фінансових порушень і встановлено термін виконання вимог 20.12.2007 року. Згідно ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

На даний час виявлені збитки, допущені внаслідок фінансових порушень не відшкодовані.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» органи ДКРС уповноважені звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

З врахуванням вище викладеного просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення , яким позовні вимоги задовольнити.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних міркувань.

Судом першої інстанції та матеріалами справи встановлено, що КРВ в Козівському районі на підставі планів роботи та відповідних направлень проведено планову ревізію використання бюджетних коштів, виділених військовій частині А-3200. За результатами вказаної ревізії складено акт ревізії від 20.11.2007 №25-21/71, згідно якого встановлено, що відповідно до ст. 100 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» з 1 січня 2007 року запроваджено утримання з військовослужбовців збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Військовою частиною А-3200 проводиться утримання вказаних внесків відповідно до вищевказаного Закону, однак, при відсутності відповідних нормативно-правових актів, проведено виплату військовослужбовцям повної компенсації утриманого з них збору протягом січня - квітня 2007 року в розмірі 2166 грн. (в межах фонду грошового забезпечення). Таку компенсацію військовослужбовцям виплачено на підставі телеграми Міністра оборони України від 23.01.2007 р. на суму 2166 грн., що є порушенням п. 1 ст. З Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Крім того ревізією дотримання законодавства при списанні необоротних активів та запасів встановлено, що військовою частиною в 2006 -2007 роках проводилося списання товарно-матеріальних цінностей та будівельних матеріалів на об'єкти, які не знаходяться на балансі установи. Так в серпні місяці 2006 року та лютому, березні і червні 2007 року для поточного ремонту приміщень використано товарно-матеріальні цінності та будівельні матеріали на загальну суму 9803,38 грн., в тому числі за 2006 рік в сумі 7435,06 грн. та за 2007 рік в сумі 2368,32 грн. Списання матеріалів проводилося в зв'язку з тим, що будівлі необхідно підтримувати в належному стані, КЕЧ матеріалів не виділяє, а чіткого розмежування обов'язків для КЕЧ та військових частин не має. Прим цьому будь-які бюджетні призначення в кошторисах видатків по КЕКВ 1137 «Поточний ремонт обладнання, інвентаря та будівель» по програмах, військовій частині на 2006-2007 роки для ремонту відповідних приміщень не затверджувалися.

Окрім цього у відповідності до договору №5 від 29.03.2007 між військовою частиною А-3200 та Тернопільською дирекцією залізничних перевезень Львівської залізниці, остання надає послуги пов'язані з перевезенням вантажів, в тому числі подача для завантаження вагонів за що військовою частиною проводиться розрахунок відповідно до умов договору. Ревізією встановлено, що військовою частиною в липні місяці 2007 року, згідно актів списання №780 та №786 від 20.07.2007, списано на ремонт залізничних платформ матеріальних цінностей на суму 647, 50 грн., що не передбачено умовами договору. Таким чином, протягом 2006 - 2007 років установою незаконно списано товарно-матеріальних цінностей і будівельних матеріалів по видатках, які не передбачені в кошторисах видатків військової частини А-3200 на суму 10450, 88 грн.

В звязку з цим позивачем командиру військової частини А-3200 направлено лист-вимогу від 21.11.2007 №25-14/461 щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на повне усунення фінансових порушень і встановлено термін виконання вимог 20.12.2007 року.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції дав оцінку акту перевірки та вимозі позивача, як таким що не відповідають вимогам законодавства.

Проте колегія суддів з такими доводами суду першої інстанції не погоджується з огляду на те, що в звязку з виявленими в ході ревізії порушеннями фінансової дисципліни у відповідності до ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» позивачем командиру військової частини А-3200 направлено лист-вимогу від 21.11.2007 №25-14/461 щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на повне усунення фінансових порушень і встановлено термін виконання вимог 20.12.2007 року.

У відповідності до ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Вимога КРВ в Козівському районі Тернопільської області ніким не оскаржена, не змінена та не скасована, а отже вона підлягає до виконання.

Оскільки виявлені збитки, допущені внаслідок фінансових порушень не відшкодовані, то, відповідно, позивач скористався правом наданим ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» та звернувся з позовом в суд про стягнення вище вказаних коштів.

А відтак суд апеляційної інстанції вважає, що позовні вимоги слід задовольнити.

З врахуванням вище викладено колегія суддів вважає, що постанову суду першої інстанції слід скасувати, бо вона прийнята з порушенням норм матеріального права, а позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Керуючись ч.3 ст. 160, п. 3 ч. 1 ст. 198, п.4 ч.1 ст. 202, ст.205, ст.207, ст. 254 КАС України, колегія суддів,

П О С Т А Н О В И Л А :

апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області - задоволити, скасувати постанову господарського суду Тернопільської області від 10 липня 2008 р. у справі №5а/59-1292/5022, позов Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області задоволити.

Стягнути з військової частини А-3200 кошти в сумі 12616,888 грн. у дохід державного бюджету за реквізитами: код класифікації доходів 21080500, ідентифікаційний код 23588183, МФО 838012, р/р 31115090700003, призначення платежу інші надходження.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя : М.А.Пліш

Судді: О.П.Стародуб

Р.М.Шавель

Повний текст постанови виготовлено

08.09.2009 р.