Постанова № 54370423, 08.12.2015, Шептицький міський суд Львівської області (до 25.04.2025 - Червоноградський міський суд Львівської області)

Дата ухвалення
08.12.2015
Номер справи
459/2169/15-а
Номер документу
54370423
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 459/2169/15-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"08" грудня 2015 р. колегія суддів Червоноградського міського суду Львівської області

в складі: головуючого судді Рудакова Д.І.,

суддів Новосада М.Д., Жураковського А.І.,

з участю секретаря судового засідання Головка А.М.,

представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Червонограді адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Радехівської районної ради Львівської області про визнання рішень протиправними та скасування, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2015 року позивач звернувся до суду з позовом, у якому, з урахуванням останнього клопотання про збільшення розміру позовних вимог, просить визнати протиправними і скасувати: рішення Радехівської районної ради Львівської області № 674 від 13.01.2015 року XXXVII позачергової сесії VI скликання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4», рішення Радехівської районної ради Львівської області № 685 від 22.01.2015 року XXXVII позачергової сесії VI скликання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4», поновити його на роботі на посаді заступника голови Радехівської районної ради Львівської області та стягнути з Радехівської районної ради Львівської області на його користь 50 654,70 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу. На обґрунтування позовних вимог послався на те, що 13.01.2015 року рішенням відповідача № 674 його було звільнено з посади заступника голови Радехівської районної ради Львівської області. 22.01.2015 року рішенням відповідача його повторно було звільнено із займаної посади. Вважає ці рішення незаконними і такими, що порушують його права та інтереси, оскільки такі прийняті з порушенням регламенту Радехівської районної ради та без будь-яких законних підстав припинені його повноваження заступника голови вказаної райради. Оскаржуваними рішеннями його повторно звільнили із займаної посади, а на момент їх винесення є не скасоване попереднє рішення про дострокове припинення його повноважень.

Представник відповідача подав 19.03.2015 року заперечення на позовну заяву та 27.11.2015 року заперечення на клопотання про збільшення позовних вимог, у яких просить відмовити позивачу у задоволенні позову. На обґрунтування заперечень послався на те, що оскаржувані позивачем рішення відповідають волі депутатів. На момент прийняття цих рішень позивач виконував обовязки голови Радехівської районної ради Львівської області, оскільки ОСОБА_5 у звязку з тимчасовою непрацездатністю не могла здійснювати свої повноваження. Тобто, ОСОБА_4 на час прийняття рішень перебував на публічній службі у трудових відносинах із Радехівською районною радою Львівської області з відповідними наслідками виконанням службових обовязків, виплатою заробітної плати, тощо. У звязку з цим вважає посилання позивача на не скасоване попереднє рішення про дострокове припинення повноважень безпідставним. Також зазначає, що згідно протоколу другого пленарного засідання від 22.01.2015 року XXXVII позачергової сесії до порядку денного внесено зміни та включено питання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.». За цю пропозицію проголосувало 39 депутатів. Таємне голосування проводилося у спеціальних обладнаних кабінках. Бюлетні для таємного голосування отримали 38 депутатів. Проект рішення «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.» прийнято за основу 38 голосами депутатів. Таким чином, за результатами таємного голосування було прийнято рішення про дострокове припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4 Стверджує, що при прийнятті цього рішення не було допущено процедурних порушень і таке рішення прийнято в порядку, передбаченому законодавством України. Вказує, що позивача було звільнено на підставі рішення № 618 XXXV позачергової сесії шостого скликання «Про дострокове припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.» від 11.06.2014 року. Проте, дане рішення було скасоване постановою Радехівського районного суду Львівської області від 08.08.2014 року. Однак, позивач неналежно виконував свої повноваження, тому був повторно звільнений 22.01.2015 року. Також зазначає про те, що рішення № 674 від 13.01.2015 року XXXVII позачергової сесії VI скликання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4», що оскаржується позивачем, відмінено на підставі п.2 рішення № 683 від 22.01.2015 року «Про відміну рішень XXXVII позачергової сесії Радехівської районної ради від 13.01.2015 року». Таким чином вважає, що підстав скасовувати рішення Радехівської районної ради Львівської області № 674 від 13.01.2015 року XXXVII позачергової сесії VI скликання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4», яке відмінене Радехівською районною радою і є нечинним станом на сьогоднішній день, немає. Вказує, що поновлення позивача на посаді заступника голови Радехівської районної ради є неможливим, оскільки дана посада зайнята, іншої вакантної посади заступника у районній раді немає. Стверджує, що позивач з часу звільнення не виконує свої депутатські повноваження, не відвідує пленарні засідання ради та засідання постійних депутатських комісій, не звітує перед виборцями. Позовна вимога про стягнення з Радехівської районної ради на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу, на думку представника відповідача, задоволенню не підлягає, оскільки рішення, на підставі якого позивача звільнено із займаної посади є законним. Стверджує, що усі належні виплати та компенсації позивач отримав в повному обсязі в день звільнення. Неодноразово районна рада повідомляла позивача про отримання трудової книжки, однак останній від отримання такої відмовився.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю. Пояснили, що позивача звільнили із займаної посади двічі. Жодного разу підстави звільнення зазначено не було. Стверджують, що регламент районної ради був порушений. Просять позов задовольнити повністю.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнала, посилаючись на підстави, вказані у запереченнях на позовну заяву та клопотання про збільшення позовних вимог. Вважає, що оскаржувані позивачем рішення прийняті правомірно та є законними. Вказує, що поновити позивача на посаді неможливо, оскільки вже відбулася перша сесія сьомого скликання Радехівської районної ради. На підставі рішення першої сесії сьомого скликання Радехівської районної ради № 6 від 03.12.2015 року «Про обрання заступника голови Радехівської районної ради» заступником голови Радехівської районної ради обрано ОСОБА_6. З врахуванням наведених обставин, просить повністю відмовити позивачу у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши письмові докази по справі, колегія суддів дійшла висновку про часткове задоволення позову з огляду на таке.

Відповідно до ч.3ст.2 КАС Україниу справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Установлено, що позивач працював на посаді заступника голови Радехівської районної ради Львівської області.

Відповідно до п.п. 1, 2 рішення Радехівської районної ради Львівської областіXXXVII позачергової сесії VI скликання № 674 від 13.01.2015 року «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.» достроково припинено повноваження заступника голови районної ради ОСОБА_4, звільнено з посади заступника голови Радехівської районної ради ОСОБА_4 з 13.01.2015 року (т.1, а.с. 3).

Згідно з п. 2 рішення Радехівської районної ради Львівської областіXXXVII позачергової сесії VI скликання № 683 від 22.01.2015 року «Про відміну рішень XXXVII позачергової сесії Радехівської районної ради від 13.01.2015 року» відмінено рішення XXXVII позачергової сесії Радехівської районної ради № 674 від 13.01.2015 року «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.» (т. 1, а.с. 93).

Рішенням Радехівської районної ради Львівської областіXXXVII позачергової сесії VI скликання № 685 від 22.01.2015 року «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.» достроково припинено повноваження заступника голови районної ради ОСОБА_4, звільнено з посади заступника голови Радехівської районної ради ОСОБА_4 з 22.01.2015 року (т. 1, а.с. 94).

Згідно з довідкою Радехівської районної ради Львівської області від 26.11.2015 року № 4.10-736 депутат Радехівської районної ради Львівської області ОСОБА_4 жодного разу, з часу припинення його повноважень як заступника голови районної ради не брав участі у пленарних засіданнях районної ради та був відсутній на усіх засіданнях постійних комісій районної ради, а також не виконував своїх депутатських обовязків згідно ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (т. 1, а.с. 237).

Як видно з копії рішення Радехівської районної ради Львівської областіXXXVII позачергової сесії VI скликання № 687 від 22.01.2015 року «Про обрання заступника голови Радехівської районної ради» заступником голови Радехівської районної ради обрано ОСОБА_7 (т. 1, а.с. 5).

Рішенням Радехівської районної ради Львівської області I сесії VII скликання № 6 від 03.12.2015 року «Про обрання заступником голови Радехівської районної ради» ОСОБА_6 обрано заступником голови Радехівської районної ради.

Згідно до п.1 ч.1 ст.43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях районної ради, обласної ради вирішуються такі питання: обрання голови ради, відповідно заступника голови районної ради та першого заступника, заступника голови обласної ради, звільнення їх з посади.

Згідно ч.1 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні»,сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно.

Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Згідно ч.4 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної, обласної - головою відповідної ради.

Згідно ч.6 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», у разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради; районної у місті, районної, обласної ради - відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради.

У цих випадках сесія скликається:

1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом;

2) якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті.

Згідно ч.7 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, а сесія районної, обласної ради - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації.

Згідно ч.8 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду.

Згідно ч.9 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Згідно ч.10 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Згідно частини 2-4статті 56 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», заступник голови районної, районної у місті (у разі її створення) ради, перший заступник, заступник голови обласної ради обираються відповідною радою в межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснюють свої повноваження до припинення ними повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків дострокового припинення їх повноважень у порядку, встановленому частинами третьою та четвертою цієї статті.

Повноваження заступника голови районної у місті, районної ради, першого заступника, заступника голови обласної ради можуть бути достроково припинені без припинення повноважень депутата відповідної ради за рішенням відповідної ради, що приймається шляхом таємного голосування. Питання про дострокове припинення їх повноважень може бути внесено на розгляд відповідної ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради або голови ради.

Спосіб та порядок ухвалення рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначенийЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»та Регламентом ради.

Устатті 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»наведено перелік питань, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях. До таких питань віднесені питання обрання голови ради, відповідно заступника голови районної ради та першого заступника, заступника голови обласної ради, звільнення їх з посади.

Спірні правовідносини регулюютьсяЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування»та Регламентом Радехівської районної ради VІ скликання, що затверджений рішенням ІІ сесії Радехівської районної ради від 14.12.2010 року.

Відповідно до ст.2 Регламенту, ним встановлюється порядок скликання сесій ради, підготовки і розгляду нею питань, проведення засідань, прийняття рішень ради, порядок формування та організації роботи постійних та інших комісій ради, здійснення депутатської діяльності, обрання та затвердження посадових осіб та інші процедури, які впливають з положень ради, встановлених конституцією та законами України та інших ситуацій нерегульованих чиннимзаконодавством.

Статтею 4 Регламенту передбачено, щозасідання ради, її президії, постійних та тимчасових спеціальних комісій є відкритими і гласними, крім випадків, установленихКонституцією України,Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»та цим Регламентом.

Гласність роботи ради, у відповідності до ч.4 ст.4 Регламенту забезпечується шляхом: доведення до відома громадськості інформації про план роботи ради; можливістю трансляції її засідань засобами телебачення і радіомовлення; публікацією звітів та рішень ради у пресі; можливістю громадянам спостерігати (в порядку, обумовленому в частині 7 цієї статті) роботу ради, а також шляхом розміщення інформації на офіційному веб-сайті Радехівської районної ради.

Згідно ст.31 Регламенту: 1) сесії, наступні після першої скликаються головою районної ради відповідно до плану проведення сесій, затвердженого радою, але не рідше одного разу на квартал з його ініціативи, а також у двотижневий термін, за пропозицією не менш як третини депутатів від загального складу ради. 2) При порушенні зазначених термінів скликання сесії або за дорученням голови районної ради сесію скликає, відкриває та веде заступник голови. 3) При відмові чи порушенні зазначених термінів скликання сесії головою районної ради сесія скликається: 1) з ініціативи заступника голови районної ради; 2) з ініціативи не менш як третини депутатів від загального складу ради. 4) У випадку, передбаченому п.3) ч.2 цієї статті подання за підписами не менше третин депутатів від складу ради з поясненням причин скликання сесії, проектами порядку денного сесії та проектами необхідних рішень реєструються в районній раді. Виконавчий апарат ради зобов'язаний протягом не пізніше трьох днів від моменту отримання подання повідомити усіх депутатів рад про скликання сесії за ініціативи групи депутатів. У цьому випадку сесію відкриває за дорученням групи депутатів, якими була скликана сесія, депутат, входить до її складу, а веде сесію за рішенням ради один із депутатів ради. 5) Рішення про скликання черговоїсесії повідомляється депутатам через засоби масової інформації не пізніше як за 10 днів до сесії, у виняткових випадках - не пізніше як за день до сесії. 6) Інформація про місце, час проведення сесії та порядок денний сесії ради доводиться виконавчим апаратом до відома керівників депутатських фракцій, а також оприлюднюється через засоби масової інформації або іншим публічним способом.

Рішення Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання №674 від 13.01.2015 року «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.», не відповідає вказаним вимогамЗУ «Про місцеве самоврядування»та Регламенту. У матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували скликання сесії на 13.01.2015 року з ініціативи не менш як третини депутатів від загального складу ради у порядку визначеному регламентом. Звернення депутатів від 12.12.2014р., на яке посилається у своїй відповіді заступник голови Радехівської районної ради, та протокол засідання постійної комісії з питань законності, регламенту і депутатської етики від 12.01.2015р. не може підтверджувати скликання сесії на 13.01.2015р. Колегія суддів приходить до висновку, що Радехівською районною радою було порушено порядок скликання ХХХVІІ позачергової сесії VІ скликання. Порушення встановленої законодавством процедури ухвалення рішення може бути підставою для скасування цього рішення, якщо допущене порушення вплинуло або могло вплинути на його правильність. Ухвалення рішення, наслідком якого є припинення публічної служби, без дотримання зазначеного порядку і процедури могло вплинути на його правильність. Однак, рішенням №683 від 22.01.2015р. Радехівської районної ради відмінено рішення Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання №674 від 13.01.2015 року «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.». З цих підстав колегія суддів приходить до висновку, що рішення № 674 скасуванню не підлягає, але визнає його протиправним з підстав вказаних вище.

Рішення Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання №685 від 22.01.2015 року «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.», також не відповідає вказаним вимогамЗУ «Про місцеве самоврядування»та Регламенту. Колегія суддів приходить до висновку, що Радехівською районною радою було порушено порядок скликання ХХХVІІ позачергової сесії VІ скликання. Крім цього, при вирішенні питання про дострокове припинення повноважень заступника голови райради, необхідно не лише дотримання процедури, а для цього потрібні і підстави, передбачені законом. Звільняючи позивача із публічної служби, відповідачем не було зазначено жодної правової підстави та не зазначено будь-яких мотивів, що стали наслідком винесення оспорюваного рішення. На думку колегії суддів, одне тільки бажання певної кількості депутатів не є законною підставою для прийняття рішення про дострокове припинення повноважень заступника голови районної ради. Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що рішення Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання №685 від 22.01.2015 року «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4В.» є протиправним та підлягає скасуванню.

Оскільки заступник голови районної ради є виборною посадою, а рішенням Радехівської районної ради Львівської області I сесії VII скликання № 6 від 03.12.2015 року обрано заступника голови Радехівської районної ради, колегія суддів вважає, що ОСОБА_4 необхідно поновити на посаді заступника голови Радехівської районної ради на період з 22.01.2015р. по 03.12.2015р.

Відповідно до ч.2ст.235 КЗпП Українипри винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Згідно п. 10.4. постанови Пленуму ВАС України "Про судове рішення у адміністративній справі" від від 20 травня 2013 року N 7 задовольняючи позов про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, суди повинні вказувати розмір виплати. Період вимушеного прогулу та розрахунок розміру виплати необхідно зазначати в мотивувальній частині судового рішення.

Відповідно до п.8постанови КМ України "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати" від 8 лютого 1995 р. № 100нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

Згідно з довідкою Радехівської районної ради Львівської області від 22.07.2015 року нарахована заробітна плата ОСОБА_4 у 2014 році становила: листопад 4956,70 грн., грудень 4989,59 грн.

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2014 рік" від 04.09.2013 р. N 9884/0/14-13/13 кількість робочих днів у листопаді-грудні 2014 року становила 21 та 22 відповідно.

Таким чином, середньодення заробітна плата позивача становить 231,30 гривень.

З урахуванням листа Міністерства соціальної політики України "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік" від 09.09.2014 р. N 10196/0/14-14/13 кількість робочих днів за період з 22.01.2015 року по 03.12.2015 року становить 219.

Середній заробіток позивача за час вимушеного прогулу (з 22.01.2015 року по 03.12.2015 року) становить 50654,70 гривень.

Згідно п. 10.2. постанови Пленуму ВАС України "Про судове рішення у адміністративній справі" від 20 травня 2013 року N 7 задовольняючи позовні вимоги про поновлення на публічній службі, суд повинен визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень повністю або частково та скасувати акт індивідуальної дії повністю або ту його частину, яка стосується позивача, з моменту прийняття акта та обов'язково вказати дату, з якої особу поновлено на посаді.

Згідно п. 10.8. постанови Пленуму ВАС України "Про судове рішення у адміністративній справі" від 20 травня 2013 року N 7 відповідно до пункту 6 частини першоїстатті 161 КАС Українипід час прийняття постанови суд за наявності підстав вирішує питання про допуск її до негайного виконання. Суди повинні звернути увагу на те, що припис про негайне виконання постанови з підстав, визначених частиною першоюстатті 256 КАС України, є обов'язковим, а тому в разі задоволення всіх чи окремих позовних вимог суд у резолютивній частині постанови повинен зазначити, до якої вимоги (вимог) допускається негайне виконання. Із підстав, передбачених частиною другою зазначеної статті, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або за власною ініціативою суду допускається негайне виконання постанови шляхом зазначення про це у її резолютивній частині або постановлення відповідної ухвали. У разі задоволення всіх чи окремих позовних вимог суд у резолютивній частині рішення повинен зазначити, до якої вимоги (вимог) допускається негайне виконання.

Таким чином, з урахуванням вимогст.256 КАС Українислід допустити негайне виконання постанови щодо присудження виплати середнього заробітку - у межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до вимог ст.94 КАС України, з Радехівської районної ради Львівської області необхідно стягнути в дохід держави судовий збір у сумі 1827 грн. (майновий характер) та 73,08грн. (немайнового характеру), разом 1900,08грн.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 70, 71, 159-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИЛА:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення Радехівської районної ради Львівської області № 674 від 13.01.2015 року XXXVII позачергової сесії VI скликання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4».

Визнати протиправним та скасувати рішення Радехівської районної ради Львівської області № 685 від 22.01.2015 року XXXVII позачергової сесії VI скликання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_4».

Поновити ОСОБА_4 на посаді заступника голови Радехівської районної ради Львівської області на період з 22.01.2015р. по 03.12.2015р.

Стягнути з Радехівської районної ради Львівської області на користь ОСОБА_4 50 654 (пятдесят тисяч шістсот пятдесят чотири),70 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 22.01.2015р. по 03.12.2015р.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду у частині стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з Радехівської районної ради Львівської області в дохід держави 1900,08 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Червоноградський міський суд Львівської області. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Головуючий: Д. І. Рудаков

Судді: М.Д. Новосад

ОСОБА_8