Ухвала суду № 54356148, 02.04.2015, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2015
Номер справи
820/18004/14
Номер документу
54356148
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua У Х В А Л А

02.04.2015 р. № 820/18004/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,

при секретарі - Принцевській Ю.В.,

за участю: представника позивача - ОСОБА_1В .,

представників відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3 ,

представника третьої особи - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду клопотання про зупинення провадження у справі за позовом

Фізичної особи - підприємця ОСОБА_5 до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області,третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Куп'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень та податкової вимоги,- ВСТАНОВИВ:

Позивач, Фізична особа - підприємець ОСОБА_5, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом , в якому з урахуванням клопотання від 11.02.2015 року просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення від 05.08.2014 року №0005171702, №0005161702; скасувати вимогу про сплату боргу від 05.08.2014 року №0005191702; скасувати рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 05.08.2014 року №0005181702.

Через канцелярію суду 19.03.2015 року від представника позивача - ОСОБА_1 надійшло клопотання, в якому він просить суд зупинити провадження у справі до остаточного вирішення справи №826/18330/14 . В обґрунтування поданого клопотання представник позивача зазначив, що 02.09.2014 року прийнято Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення анти терористичної операції " №1559, згідно якого заборонено проведення перевірок суб'єктів господарювання, які знаходяться в зоні дії антитерористичної операції. Так, 05.04.2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження №1053 - р, яким затверджено Перелік населених пунктів , на території яких здійснювалась антитерористична операція, серед переліку яких й визначено м.Рубіжне Луганської області. 05.11.2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження №1079-р, яким зупинено дію розпорядження № 1053-р. 09.02.2015 року Окружним адміністративним судом м.Києва по справі №826/18330/14 визнано не чинним розпорядження Кабінету Міністрів України прийнято Розпорядження №1079-р, яким зупинено дію розпорядження № 1053-р. 09.02.2015 року .

Судом поставлено на обговорення питання щодо зупинення провадження у справі.

Представник позивача - ОСОБА_1, у судовому засіданні підтримав подане клопотання.

Представники відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, у судовому засіданні проти задоволення поданого клопотання заперечували, обґрунтовуючи це тим, що контролюючі органи - органи доходів і зборів та їх територіальні органи, не здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності , у зв'язку з чим дія Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення анти терористичної операції " не розповсюджується на їх сферу діяльності.

Представник третьої особи - ОСОБА_4, у судовому засіданні проти задоволення поданого клопотання заперечував.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши подане представником позивача клопотання про зупинення провадження у справі, встановив наступне.

Судом встановлено , що 02.09.2014 року прийнято Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення анти терористичної операції " №1559.

Згідно ст. 1 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції " період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Ст. 3 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення анти терористичної операції" закріплено мораторій на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, а саме: органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Суд зазначає, що ст. 3 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення анти терористичної операції" закріплено мораторій на проведення перевірок виключно органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Так, Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності " визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Згідно ст. 2 Закону України " Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності " ( в редакції, чинній на момент проведення перевірки відповідача від ) 10.06.2014 року) дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів контролю органами доходів і зборів, державного експортного контролю, державного контролю за станом криптографічного та технічного захисту інформації, контролю за дотриманням бюджетного законодавства, використанням державного та комунального майна, банківського і страхового нагляду, інших видів спеціального державного контролю за діяльністю суб'єктів господарювання на ринку фінансових послуг, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки на автомобільному транспорті, державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, телекомунікації, поштовий зв'язок, радіочастотний ресурс України, під час проведення процедур, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також оперативно-розшукової діяльності, прокурорського нагляду, досудового розслідування і правосуддя, державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, державного контролю та нагляду в галузі цивільної авіації, державного нагляду (контролю) за дотриманням ліцензійних умов транспортування природного і нафтового газу трубопроводами та його розподілу, постачання природного газу, зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється ліцензійними умовами провадження господарської діяльності із зберігання природного газу.

Таким чином, органи доходів і зборів не відносяться до органів, які здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Відповідно до ч.1,2 ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.41.1 ст. 41 ПКУ контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

Крім того, згідно зі статтею 2 Податкового кодексу України зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу. Будь - які зміни на підставі Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення анти терористичної операції " не вносились до Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Таким чином, судом не встановлено підстав для зупинення провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову в зупиненні провадження у справі .

Керуючись ст.ст. 156, 160 ,165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі за позовом Фізичної особи- підприємця ОСОБА_5 до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області,третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Куп'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень та податкової вимоги -відмовити.

Повний текст ухвали виготовлено 07 квітня 2015 року.

Суддя Л.М. Мар'єнко