Ухвала суду № 54331912, 08.12.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2015
Номер справи
813/3623/14
Номер документу
54331912
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

щодо встановлення способу виконання постанови

08 грудня 2015 року Справа № 813/3623/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії:

головуючий суддя Кравців О.Р.,

суддя Кузан Р.І.,

суддя Кухар Н.А.,

секретар судового засідання Приймак С.І.,

від заявника (відповідача 1) ОСОБА_1,

від позивача не прибув,

від відповідача 2 не прибув,

від відповідача 3 не прибув,

від третьої особи не прибув не прибув,

розглянув у відкритому засіданні заяву відповідача 1 про встановлення способу виконання постанови у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області, Головного управління юстиції у Львівській області, Державної казначейської служби України, третя особа Червоноградський міський суд Львівської області, про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, матеріальних збитків та відшкодування моральної шкоди, -

в с т а н о в и в :

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2015 року у справі № 813/3623/14, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2015 року, адміністративний позов задоволено частково: стягнуто з Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 124518,74 грн., моральну шкоду в сумі 20000,00 грн., судові витрати в сумі 8685,60 грн. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Відповідачем 1, Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Львівській області (далі - територіальне управління ДСА), подано заяву про зміну способу і порядку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2015 року у справі № 813/3623/15. З врахуванням уточнень до заяви від 06.11.2015 року /Т.ІІІ а.с.39/, просив встановити спосіб виконання постанови, а саме: стягнути кошти з Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області за рахунок коштів бюджетної програми "Виконання рішень судів на користь суддів" у порядку встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" та постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845 "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників".

Заява мотивована тим, що Головним управлінням Державної казначейської служби України у Львівській області (далі - ГУ ДКС України у Л/о) скеровано до територіального управління ДСА повідомлення від 15.09.2015 року №9.3-11 про здійснення безспірного списання коштів, в якому зазначено, що з метою виконання виконавчого листа від 10.08.2015 року у справі № 813/3623/14 ГУ ДКС України у Л/о визначено рахунки територіального управління, з яких буде проведено безспірне списання коштів. Однак, Територіальне управління ДСА не погоджується з визначеним способом стягнення коштів з огляду на те, що у постанові суду від 15.01.2015 року зазначено про наявність бюджетної програми "Виконання рішень судів на користь суддів" розпорядником якої є Державна судова адміністрація України. Зазначено, що територіальному управлінню ДСА на 2015 рік затверджено паспорти бюджетних програм за кодами програмної класифікації видатків (КПКВ) 0501040 "Здійснення правосуддя місцевими загальними судами", 0501010 "Організаційне забезпечення діяльності судів та установ судової системи" та кошторис на загальну суму 98073300 грн., в т.ч. загальний фонд - 66021900 грн., спеціальний фонд - 32051400 грн. Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 року № 333, видатки за бюджетними програмами здійснюються по кодах економічної класифікації видатків (КЕКВ) бюджету /а.с.40-41/.

Для виконання рішень судів на користь суддів введена бюджетна програма КПКВ 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів", яка відкрита по загальному фонду Державній судовій адміністрації України в сумі 7722,8 тис. грн.

Відповідно до абз. 2 п. 25 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників у разі за наявності у боржника окремої бюджетної програми для забезпечення виконання рішень суду безспірне списання коштів з боржника (виконання рішень суду про стягнення коштів з боржника) здійснюється лише за цією бюджетною програмою.

Таким чином, з позиції відповідача 1, є підстави для встановлення способу і порядку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2015 року.

У судовому засіданні представник відповідача 1 підтримав заяву та просив суд задовольнити її.

Позивач в судове засідання не з'явився, уповноваженого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотань про відкладення розгляду заяви чи іншого змісту не подавав.

Відповідачі 2, 3 та третя особа явки уповноважених представників у судове засідання не забезпечили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, клопотань про відкладення розгляду заяви чи іншого змісту не подавали.

Суд заслухав пояснення представника відповідача 1 та розглядаючи вказане клопотання керується наступним.

Згідно з приписами ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

З приводу покликань відповідача на вказівку у постанові суду від 15.01.2015 року про наявність бюджетної програми "Виконання рішень судів на користь суддів України" розпорядником коштів щодо якої є ДСА України, суд звертає увагу позивача, що дані обставини викладені у постанові від 15.01.2015 року встановлювалися судом в контексті покликань територіального управління ДСА на відсутність між управлінням та позивачем трудових відносин та на відмову з цих підстав у задоволенні адміністративного позову про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, матеріальних збитків та відшкодування моральної шкоди.

Таким чином, зробивши висновок щодо розпорядника коштів за відповідною бюджетною програмою, суд поклав обов'язок виплатити відповідні кошти на територіальний підрозділ ДСА України, а саме: на територіальне управління ДСА України у Львівській області, що є відповідачем у справі.

Слід зазначити, що постанова суду від 15.01.2015 року у цій справі залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2015 року та набрала законної сили /Т.ІІ а.с.218-224/.

Також, суд звертає увагу відповідача 1, що згідно з ч. 1 ст. 263 КАС України, встановлення способу та порядку виконання судового рішення можливе за ухвалою суду за наявності обставин, що ускладнюють його виконання (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).

У контексті викладеного, суд зважає на покликання позивача на те, що розпорядником коштів за бюджетною програмою "Виконання рішень судів на користь суддів України" є ДСА України, однак зазначає, що відповідачем не надано доказів вчинення дій на виконання рішення суду та доказів існування обставин, що ускладнюють його виконання, як цього вимагають приписи ч. 1 ст. 263 КАС України. Крім того, можливість виплати коштів за відповідною бюджетною програмою не суперечить постанові суду про стягнення коштів від 15.01.2015 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви відповідача 1 про встановлення способу виконання постанови, а отже, у її задоволенні слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 158-160, 165, 167, 263 КАС України, -

у х в а л и в :

1. У задоволенні заяви представника Територіального управління державної судової адміністрації України у Львівській області про встановлення способу виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2015 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області, Головного управління юстиції у Львівській області, Державної казначейської служби України, третя особа Червоноградський міський суд Львівської області, про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, матеріальних збитків та відшкодування моральної шкоди - відмовити.

2. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови складено та підписано о 14.12.2015 року.

Головуючий суддя Кравців О.Р.

Суддя Кузан Р.І.

Суддя Кухар Н.А.