Постанова № 54296763, 01.08.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2011
Номер справи
5525/11/2070
Номер документу
54296763
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а- 5525/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2011 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бідонька А.В.,

при секретарі судового засідання Фоміній В.В.,

за участю представника позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервісагро-2006" про надання дозволу на погашення суми боргу за рахунок майна,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Червонозаводському районі м. Харкова звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісагро-2006», в якому просить суд надати дозвіл на погашення суми податкового боргу відповідача у розмірі 437653,67 грн. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що фахівцями ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова була проведена виїзна планова перевірка з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства ТОВ «Сервісагро-2006»за період з 01.10.2007 р. по 30.06.2010 р. За результатами перевірки складений акт від 17.11.2010 р. № 7791/232/34073511, зі змісту якого встановлено, що перевіряючими в діяльності підприємства відповідача встановлено порушення:

- п. 5.1, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого занижено податку на прибуток на загальну суму 98958,0 грн.;

- п.п. 7.4.1 п. 7.4, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого занижено податку на додану вартість на загальну суму 190931,0 грн.;

- п.п. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»- при виплаті доходів фізичним особам, факт реєстрації яких як субєктів підприємницької діяльності на момент перевірки підприємством не підтверджено, не утримано та не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб згідно п. 19.2 ст. 19, п. 22.3 ст. 22, п. 7.1 ст. 7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», нараховано податку з доходів фізичних осіб у сумі 1025,45 грн.

На підставі акту перевірки ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова прийнятті податкові повідомлення-рішення:

-№ 0000792320/0 від 31.12.2010 р. з податку на додану вартість у сумі 286396,5 грн.

-№ 0000802320/0 від 31.12.2010 р. з податку на прибуток у сумі 148437,0 грн.

-№ 0000011702/0 від 10.01.2011 р. з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1281,0 грн.

Крім того, підприємством самостійно задекларовані податкові зобовязання з податку на прибуток за 2010 р. у розмірі 2114,00 грн. згідно декларації з податку на прибуток підприємства № 83573 від 09.02.2011 р.

Податкове зобовязання у розмірі 437653,67 грн. (з урахуванням переплати, яка існувала на момент донарахування сум з ПДВ та податку на прибуток згідно облікової картки платника податків) відповідачем не сплачено.

ТОВ «Сервісагро-2006»вручено податкову вимогу від 11.02.2011 р. згідно поштового повідомлення про вручення.

Таким чином, на думку позивача, необхідним є надання дозволу на погашення суми боргу ТОВ «Сервісагро-2006»у розмірі 437653,67 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання, не прибув, заперечень проти позову не надавав. Про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, за адресою внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що представник відповідача не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про задоволення позову, як законного та обґрунтованого з наступних підстав.

Судом встановлено, що ТОВ «Сервісагро-2006»зареєстроване Богодухівською районною державною адміністрацією Харківської області 17.05.2006 року, що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.6-9).

ТОВ «Сервісагро-2006»знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова з 17.05.2006 р. (а.с. 12). Відповідач знаходиться за адресою: 61035, м. Харків, пр. Гагаріна, б. 154 (а.с. 9).

Фахівцями ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова проведена виїзна планова перевірка з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства ТОВ «Сервісагро-2006»за період з 01.10.2007 р. по 30.06.2010 р.

За результатами перевірки складений акт від 17.11.2010 р. № 7791/232/34073511 (а.с. 21-36), яким встановлено порушення, в діяльності підприємства відповідача, а саме: п. 5.1, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого занижено податку на прибуток на загальну суму 98958,0 грн.; п.п. 7.4.1 п. 7.4, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого занижено податку на додану вартість на загальну суму 190931,0 грн.; п.п. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»- при виплаті доходів фізичним особам, факт реєстрації яких як субєктів підприємницької діяльності на момент перевірки підприємством не підтверджено, не утримано та не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб згідно п. 19.2 ст. 19, п. 22.3 ст. 22, п. 7.1 ст. 7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», нараховано податку з доходів фізичних осіб у сумі 1025,45 грн. (а.с. 36).

Акт перевірки було надіслано відповідачу поштою та отримано ним 23.12.2010 р., про що свідчить повідомлення про вручення (а.с. 20).

Виявлені порушення стали підставою для прийняття ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова податкових повідомлень-рішень № 0000792320/0 від 31.12.2010 р. з податку на додану вартість у сумі 286396,50 грн. та № 0000802320/0 з податку на прибуток у сумі 148437,0 грн. (а.с. 19). Зазначені податкові повідомлення рішення були надіслані відповідачу поштою (а.с. 37).

В подальшому ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 10.01.2011 р. з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1281,00 грн. (а.с. 39). Повідомлення рішення було надіслано відповідачу поштою, але ним не отримано у зв'язку з закінченням терміну зберігання (а.с.40-41).

Також, підприємством самостійно задекларовані податкові зобовязання з податку на прибуток за 2010 р. у розмірі 2114,00 грн. згідно декларації з податку на прибуток підприємства № 83573 від 09.02.2011 р.(а.с.38).

ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова була винесена перша податкова вимога від 11.02.2011 р. на суму штрафу у розмірі 434257,86 грн. (а.с. 43). Податкова вимога була надіслана відповідачу поштою та отримана ним 22.02.2011 р. згідно повідомлення про вручення (а.с. 42).

Згідно копії витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 14.02.2011 року ДПІ у Червонозаводському районі м. Харкова було винесено рішення про опис майна у податкову заставу (а.с. 10).

Відповідно до ст.ст. 4, 5 Закону України «Про систему оподаткування»(тут і далі нормативно-правові акти в редакції, чинній на час виникнення відповідних правовідносин) відповідач є платником податків і зборів.

У відповідності до ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.

Відповідно до п.2, 3 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в України»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Підпунктом 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Строки подання податкових декларацій встановлені п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»встановлено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. (абз.2 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Згідно з п.20.1.28 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ (діяв на час виникнення спірних правовідносин), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно з п.п.5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно п.п. 95.3., 95.4. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Сума податкової заборгованості ТОВ «Сервісагро-2006»у розмірі 437653,67 грн. до бюджету не сплачена та не оскаржена.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" податкові органи подають до судів позови до підприємств, організацій, установ та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, у ТОВ «Сервісагро-2006»утворилась податкова заборгованість у розмірі 437653,67 грн., яка не сплачена та на думку суду підлягає погашенню, як законна та обґрунтована.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервісагро-2006" про надання дозволу на погашення суми боргу за рахунок майна - задовольнити.

Надати дозвіл на погашення суми боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервісагро-2006" у розмірі 437653,67 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 05.08.11 року.

Суддя Бідонько А.В.