Ухвала суду № 54296360, 14.12.2015, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2015
Номер справи
219/3989/15-а
Номер документу
54296360
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Фролова Н.М.

Суддя-доповідач - Компанієць І.Д.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2015 року справа №219/3989/15-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача Компанієць І.Д., суддів Сухарька М.Г., Гаврищук Т.Г.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України в Донецькій області на постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 05 червня 2015 року по адміністративній справі №219/3989/15-а за позовом ОСОБА_3 до Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач просила скасувати постанову від 20.04.2015р. (серія АА 187253), прийняту заступником начальника ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області Власовим С.О. про накладення адміністративного стягнення в розмірі 1360,00 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2015 року по граничному строку сплати 20.02.2015р., чим порушено положення п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», п. 4 ст. 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вважає постанову незаконною, оскільки вона прийнята без врахування положень Закону України №1669 від 02.09.2014р. «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Тому в діях позивача відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.4 ст.165-1 КУпАП.

Постановою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 05 червня 2015 року позов ОСОБА_3 задоволено.

Скасовано постанову першого заступника начальника Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області Власова С.О. від 20.04.2015 року серії АА №187253 про накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360,00 грн. , а справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_3 за ст.165-1 КупАП закрито за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Відповідач, не погодившись з судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову, прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову.

В обґрунтування зазначив, що ним правомірно притягнуто позивача до адміністративної відповідальності, оскільки мало місце несвоєчасна сплата єдиного соціального внеску. Вважає, що суд першої інстанції не звернув увагу на положення ч.12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», за приписами якої єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, тому за приписами п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу у порядку письмового провадження.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає апеляційну скаргу не обґрунтованою, а судове рішення таким, що підлягає залишенню без змін з наступних підстав.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що відповідачем прийнято постанову серії АА №187253 від 20.04.2015 року про притягнення головного бухгалтера ВО «Костянтинівкатепломережа» ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1360 грн за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску у розмірі 920557,67 грн. за січень 2015 року по граничному строку сплати 20.02.2015 року, чим порушено положення п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п.4 ст. 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. (а.с. 6).

Відповідно до статті 9 Кодексу України про адміністративне правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За приписами статті 10 цього Кодексу адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Як вбачається з матеріалів справи, ВО «Костянтинівкатепломережа» ОКП «Донецьктеплокомуненерго» є комунальним підприємством та фінансується за рахунок місцевого бюджету.

Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.

Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що проведення на території Донецької області антитерористичної операції, відсутність необхідних коштів на сплату єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, спростовує наявність вини позивача у порушенні вимог п. 8 ст. 9 ЗУ «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а тому судом першої інстанції правомірно задоволено позов.

Посилання відповідача на положення ч.12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», за приписами якої єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, колегією суддів не прийнято до уваги, оскільки предметом позову по цій справі є притягнення посадової особи до адміністративної відповідальності за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому не має підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду першої інстанції.

Керуючись статтями 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС України у Донецькій області на постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 05 червня 2015 року у справі №219/3989/15-а - залишити без задоволення.

Постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 05 червня 2015 року у справі №219/3989/15-а - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Суддя-доповідач І.Д. Компанієць

Судді М.Г. Сухарьок

Т.Г. Гаврищук