Постанова № 54267077, 11.12.2015, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.12.2015
Номер справи
760/20852/15-п
Номер документу
54267077
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/6508/15

у справі №760/20852/15-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 грудня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., за участю представника Київської міської митниці ДФС Панькіна Д.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_3, АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України, -

В С Т А Н О В И В:

25.11.2015 року до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС надійшов адміністративний матеріал з протоколом № 0817/10000/15 від 27.10.2015 року, складеним відносно ОСОБА_3 про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Згідно протоколу вбачається, що 18.08.2015 року в зоні митного контролю відділу митного оформлення №1 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці на території цеху ДПСЗ «EMS» за адресою: м. Київ, пл. Вокзальна, 3, до митного огляду було подано міжнародне поштове відправлення №ЕЕ519312445UA, яке пересилалося з України до Литви, за міжнародною митною декларацією/супровідною адресою форми CN 23.

Згідно даних зазначених у митній декларації :

-відправником є гр. ОСОБА_3, АДРЕСА_1;

-одержувачем є ОСОБА_4, адреса: АДРЕСА_2.

У митній декларації форми CN 23 в графі детальний опис вкладення, задекларовано «synthetic ceramsit», що в перекладі означає «синтетичний керамзит», але під час проведення детального огляду даного відправлення було виявлено каміння сірого та жовтого кольорів різних фракцій, вагою брутто ? 28,100 кг. Цінність поштового відправлення не оголошена.

Листом Київської міської митниці ДФС №3267/8/26-70-26-06 від 19.08.2015 вказані зразки направлено для проведення експертного дослідження до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС.

Відповідно до висновку Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС від 11.09.15 №142005902-0046 в результаті проведених досліджень, опрацювання довідникової літератури та керуючись термінами, визначеними Законом України «Про державне регулювання видобутку виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» від 18.11.1997 №637/97-ВР, надані на дослідження зразки ідентифіковано як дорогоцінне каміння органогенного утворення - бурштин (або сукциніт), у стані сировини та частково обробленому вигляді, вагою нетто 28054, 15г.

Вартість наданого на дослідження бурштину у сировині, станом на момент проведення дослідження, становить 79146,66 грн. (за висновком експерта).

Таким чином, на думку митного органу, у діях відправника міжнародного поштового відправлення №ЕЕ519312445UA гр. ОСОБА_3, АДРЕСА_1, наявні ознаки порушення митних правил передбачені ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, а саме: переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом, поданням митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів.

27.10.2015 року працівниками Київської міської митниці відносно гр. ОСОБА_3 складено протокол про порушення митних правил №0817/10000/15, за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Предмет правопорушення - дорогоцінне каміння органогенного утворення - бурштин (або сукциніт) у сировині, вагою 28054,15г, вартістю 79146,66 грн., вилучено та передано на зберігання до каси митниці за адресою м, Київ, бул. І.Лепсе 8-а.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, гр. ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, будучи належним чином повідомлена про день, час та місце судового засідання за зазначеною адресою в поштовій митній декларації.

Представник Київської міської митниці ДФС, вважав обставини викладені в протоколі №0817/10000/15 від 27.10.2015 року доведеними та просив притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останньої.

Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України, товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних експрес відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.

Згідно з частиною 1 статті 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Пунктом 2 частини 1 статті 235 Митного кодексу України встановлено, що забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях , зокрема, товарів, відправлених з порушенням митних правил.

За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначають вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 483 МК України, об'єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином вбачається, що дорогоцінне каміння органогенного утворення - бурштин (або сукциніт) у сировині, вагою 28054,15г, вартістю 79146,66 грн., яке знаходилось у міжнародному поштовому відправленні №ЕЕ519312445UA, переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані щодо найменування товару відправлення, оскільки в митній декларації форми CN 23 не заявлено точних та достовірних відомостей щодо найменування товару, а також долучено копію висновку експерта Державного гемологічного центру України від 15.08.2014 №090823-Д, де об'єктом експертизи є «керамзит».

Виходячи з вищевикладеного, оцінивши в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, а факт вчинення гр. ОСОБА_3 правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України при переміщенні через митний кордон України - доведеним, у зв'язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Як встановлено вище вартість предметів правопорушення митних правил дорогоцінне каміння органогенного утворення - бурштин (або сукциніт) у сировині, вагою 28054,15г, становить 79146,66 грн.

З огляду на викладене, гр. ОСОБА_3 слід визнати винною у порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 79146,66 грн. та конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_3 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянку ОСОБА_3 визнати винною у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 79146,66 грн., який необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095 від (ПІБ платника), згідно ч. 1 ст. 483 МКУ та постанови суду від __.__.20__№___.

Безпосередні предмети порушення митних правил, а саме: «дорогоцінне каміння органогенного утворення - бурштин (або сукциніт) у сировині, вагою 28054,15г, вартістю 79146,66 грн.», які були вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил №0817/10000/15 від 27.10.15 року - конфіскувати.

Стягнути з громадянки ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 243,60 грн., який підлягає сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220300 01.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10 діб з дня її проголошення.

Суддя О.М. Букіна