ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" липня 2006 р.
Справа № 1/196-06-5181A
за позовом заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі, якою є Одеське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до відповідача: ВАТ „Кодимський завод продтоварів”
про стягнення 8 500,00 грн.
Суддя Гарник Л.Л.
Секретар судового засідання Рябошапка О.М
Представники:
Лянна О.А.- прокурор відділу,
Рожкова В.Ю. –прокурор відділу;
від позивача: Жумбей Л.М., згідно довіреності;
від відповідача представник не з’явився.
Суть спору: заступник прокурора Одеської області звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі, якою є Одеське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, з позовом про стягнення з відповідача - ВАТ „Кодимський завод продтоварів”, штрафу в розмірі 8 500,00 грн. на підставі постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 01.09.2005р. № 656-ОД.
Представник позивача позовну заяву підтримав, наполягає на своїх вимогах.
Відповідач у засідання не з’явився, заперечення на позов не надав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив:
Згідно складеного уповноваженим представником Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.08.2005р. № 647-ОД ВАТ „Кодимський завод продтоварів” не виконало розпорядження про усунення порушення законодавства про цінні папери від 22.02.2005р. № 44-ОД у термін до 21.03.2005р.
Згідно постанови Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 01.10.2005р. № 656-ОД на ВАТ „Кодимський завод продтоварів” накладено санкцію у вигляді штрафу в сумі 8 500,00 грн. за ухилення від виконання розпорядження про усунення порушення законодавства про цінні папери.
З огляду на ту обставину, що ВАТ „Кодимський завод продтоварів” названу постанову в установленому порядку не оскаржило, але штраф не оплатило, Одеське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку ставить питання про стягнення суми штрафу в судовому порядку.
Розглянувши викладені позивачем доводи, господарський суд дійшов висновку про те, що останні заслуговують на увагу з наступних підстав.
Фактичні обставини справи свідчать про вчинення ВАТ „Кодимський завод продтоварів” правопорушення на ринку цінних паперів, наслідком чого сало застосування до нього штрафної санкції в сумі 8 500,00 грн. на підставі постанови Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 01.10.2005р. № 656-ОД. Відповідач у судове засідання не з’явився, доказів зворотного або оплати штрафу не надав.
Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та п. 18.3 „Правил розгляду справ про правопорушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затверджених наказом ДКЦПФР, передбачено накладення на юридичних осіб штрафу за неподання, несвоєчасне подання або подання за відомо недостовірної інформації у розмірі до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 1 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.01.1996р. №448/96–ВР, державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України за №861/2002 від 25.09.2002р., Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Таким чином, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до пункту 2 статті 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Відповідно п. 3 ч. 2 ст. 60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Таким органом відповідно до ст.ст. 6, 7, 13, 143 Конституції України, може виступати орган державної влади, якому законом надані повноваження органа виконавчої влади. Орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних стосунках, фактично є позивачем у справах за позовною заявою прокурора.
За таких обставин, господарський суд доходить висновку про те, що вимоги позивача обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Клопотання позивача про накладення арешту на розрахунковий рахунок відповідача з метою забезпечення позову господарський суд відхиляє як таке, що не відповідає чинному законодавству.
Витрати по сплаті державного мита та послуг з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.
Керуючись статями 158-164 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ВАТ „Кодимський завод продтоварів” /юридична адреса: 66000, Одеська область, м. Кодима, вул. Маяковоського, буд. 21, ід. код 00379175, р/р 260014203 в ООФ АППБ „Аваль” МФВ 328351/
на користь Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку /65009 м. Одеса, вул. Сонячна, б. 10, ід. код 23215849, р/р 31111106600250, МФВ 828011 в Управлінні Державного казначейства в Одеській області 8 500,00 грн. /вісім тисяч п’ятсот грн. 00 коп./ заборгованості.
3. Стягнути з ВАТ „Кодимський завод продтоварів” /юридична адреса: 66000, Одеська область, м. Кодима, вул. Маяковоського, буд. 21, ід. код 00379175, р/р 260014203 в ООФ АППБ „Аваль” МФВ 328351/ до державного бюджету України на р/р 31117095600008 управління Державного казначейства в Одеській області, МФО 8280011, на код бюджетної класифікації № 22090200, ЄДРПОУ 23213460, державне мито в сумі 102,00 грн. / сто дві грн. 00 коп./.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст. 186 КАС України.
Виконавчі листи видати після набрання постановою законної сили.
Суддя Гарник Л.Л.