У Х В А Л А
Справа №377/1312/15-а
Провадження №2-а/377/86/15
11 грудня 2015 року Славутицький міський суд Київської області в складі головуючої судді Теремецької Н.Ф.,
при секретарі Щуковській А.М.,
з участю:
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Славутичі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування м. Славутича майора міліції ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
У С Т А Н О В И В:
16 листопада 2015 року до суду позивачем подано позовну заяву, в якій він просив визнати пропущений ним строк на звернення з позовом до суду про оскарження постанови в справі про адміністративне правопорушення, таким, що пропущений з поважних причин, визнати незаконною та скасувати постанову ПС 2 № 570061 від 06.09.2015 року начальника ВДАІ з обслуговування м. Славутича майора міліції ОСОБА_2, а також визнати незаконною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження № 49270828 від 06.11.2015 року.
Ухвалою судді цього суду від 19 листопада 2015 року позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання незаконною та скасування постанови ПС 2 № 570061 від 06.09.2015 року начальника ВДАІ з обслуговування м. Славутича майора міліції ОСОБА_2 та позовні вимоги в частині визнання незаконною і скасування постанови про відкриття виконавчого провадження № 49270828 від 06.11.2015 року розєднано у самостійні провадження.
Ухвалою судді від 20 листопада 2015 року позовна заява в частині позовних вимог ОСОБА_1 до начальника ВДАІ з обслуговування м. Славутича майора міліції ОСОБА_2 про визнання незаконною та скасування постанови ПС 2 № 570061 від 06.09.2015 року начальника ВДАІ з обслуговування м. Славутича майора міліції ОСОБА_2 була залишена без руху, оскільки не відповідала змісту ст. 106 КАС України, а позивачеві надано час для усунення недоліків.
Ухвалою судді від 30 листопада 2015 року відкрито провадження у справі і призначено справу до судового розгляду.
Обговоривши в судовому засіданні заяву відповідача про залишення позовної без розгляду з підстав пропущення позивачем строку звернення до суду, вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Постановою начальника відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування м. Славутича майора міліції ОСОБА_2 від 6 вересня 2015 року ОСОБА_1, позивача у справі, було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.126 КУпАП, та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 850 гривень.
В звязку з тим, що справа була розглянута відповідачем за відсутності позивача, то копія постанови була відправлена ОСОБА_1 08.09.2015 року рекомендованим листом за № 0710101226694, а отримана особисто ОСОБА_1 10.09.2015 року, про що зазначено на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, яке знаходиться в матеріалах справи про адмінправопорушення.
Не погоджуючись з даною постановою, позивач звернувся 16 листопада 2015 року з даним адміністративним позовом до суду.
В судовому засіданні позивач пояснив, що копію оскаржуваної постанови він особисто не отримував, а отримала його мати ОСОБА_3, яка передала копію постанови йому лише 11 листопада 2015 року.
Згідно повідомлення в.о. начальника Центру поштового звязку № 13 Київської обласної дирекції Українського державного підприємства поштового звязку «Укрпошта» рекомендований лист з рекомендованим повідомленням № 0710101226694 на імя ОСОБА_1 на адресу: АДРЕСА_1, 07101, отриманий 10.09.2015 року ОСОБА_3 (мати).
З наданої копії паспорту позивача видно, що він зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
За вказаною адресою зареєстрована ОСОБА_3, яка є матірю позивача, що підтверджено копією паспорту ОСОБА_3 та копією свідоцтва про народження позивача, які долучені до матеріалів справи.
Відповідно до п.99 Правил надання послуг поштового звязку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270 (із змінами та доповненнями) рекомендовані поштові відправлення, у тому числі рекомендовані листи з позначкою "Судова повістка", рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів, повідомлення про надходження електронних поштових переказів, які не були вручені під час доставки, повторні повідомлення про надходження реєстрованих поштових відправлень (крім зазначених вабзаці четвертому пункту 93цих Правил), поштових переказів, адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою або під час вручення в об'єкті поштового зв'язку вручаються адресату, а у разі його відсутності - повнолітньому члену сім'ї за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу, а також документа, що посвідчує родинні зв'язки з адресатом (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо), чи рішення органу опіки і піклування про призначення їх опікунами чи піклувальниками.
Таким чином, у разі одержання вказаного відправлення повнолітнім членом сімї адресата таке повідомлення визнається належним чином врученим адресату.
Як визначено ч.1 ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 3 цієї статті передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 289 КУпАП України скаргу на постанову в справі про адмінправопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї документів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Згідно ч.2 цієї статті позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Процесуальний порядок вирішення питань про поновлення та продовження процесуальних строків врегульований ст.102 КАС України.
Однак згідно ч.4 зазначеної статті правила цієї статті не поширюються на строки звернення до адміністративного суду.
Таким чином, позивач пропустив встановлений строк звернення до суду, оскільки позовну заяву подав до Славутицького міського суду 16 листопада 2015 року, про що свідчить реєстраційний штамп канцелярії суду, а підстава звернення до суду з адміністративним позовом виникла 11 вересня 2015 року, тобто з наступного дня після отримання копії оскаржуваної постанови його матірю ОСОБА_3, оскільки за змістом п.99 Правил надання послуг поштового звязку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270 (із змінами та доповненнями) вважається, що копія постанови вручена позивачу належним чином.
З позовної заяви, доданих до неї документів та пояснень позивача, не вбачається підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, оскільки та обставина, що мати позивача віддала йому копію оскаржуваної постанови лише 11 листопада 2015 року не має значення і тому суд не вважає цю обставину поважною причиною пропуску строку звернення позивача до суду.
За таких обставин позовну заяву ОСОБА_1 до начальника відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування м. Славутича майора міліції ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення необхідно залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 160 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до начальника відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування м. Славутича майора міліції ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення залишити без розгляду.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Славутицький міський суд протягом пяти днів з дня оголошення ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н. Ф. Теремецька