Справа № 308/12705/15-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.11.2015 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області О.М. Світлик, з участю представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1 за довіреністю від 16.10.2015 року № 07-70-03-1-26-35/6282, розглянувши матеріали справи про порушення митних правил, які надійшли з Закарпатської митниці ДФС України, відносно гр. України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження - м. Ужгород, приватного підприємця ПП «ОСОБА_2Т.», мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт громадянина України для виїзду за кордон ЕA686533 від 11.02.2008 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1 - за ознакамист. 471 МК України,
В С Т А Н О В И В:
07.10.2015 року о 19 год. 08 хв. в зону митного контролю на ділянку «Вїзд» митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «Mercedes», модель «E220 CDI», реєстраційний номерний знак Угорщини NDB558, в якому в якості пасажира слідував громадянин України ОСОБА_2, що повертався з Угорщини, де перебував в приватних справах, в Україну, на адресу: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Вайди, буд. 6.
Як форму проходження митного контролю ОСОБА_3 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».
У розумінні ч. 5 ст. 366 Митного кодексу Україниобрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
У відповідності до ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Згідно з ч. 1 п. 4 ст. 336 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом усного опитування громадян та посадових осіб підприємств, а згідно п. 2 даної статтішляхом митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян).
Відповідно до ч. 4 ст. 318 Митного кодексу України митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем митного контролю, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Керуючись п. 6 Типової Технологічної Схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду.
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу було виявлено товар іноземного виробництва, а саме: запчастини (підшипники, амортизаційні пружини, стойки стабілізатора, гальмівні диски, фільтри паливні, амортизаційні пружини, стойки, водяні помпи, поворотні кулаки) нові, до легкових автомобілів, торгівельна марка невідома, країна виробництва не визначена, у загальній кількості 198 штук, загальною вагою 124,3кг.
Виявлений товар знаходився в 198 картонних коробках, в багажному відсіку автомобіля. Виявлений товар ОСОБА_2 визнав своєю власністю. Зі слів ОСОБА_2 вартість виявленого товару становить 470 євро, що по курсу Національного Банку України станом на 07.10.2015 року складає 11217,38 гривень України. Доступ до виявленого нічим не утруднювався та став можливим після відкриття багажного відсіку автомобіля.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 374 Митного кодексу України «Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України», товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами..
За приписами ч. 4 ст. 374 Митного кодексу України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.
Таким чином, ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у ОСОБА_2 під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, а саме: запчастини (підшипники, амортизаційні пружини, стойки стабілізатора, гальмівні диски, фільтри паливні, амортизаційні пружини,стойки, водяні помпи, поворотні кулаки) нові, до легкових автомобілів, торгівельна марка невідома, країна виробництва не визначена, у загальній кількості 198 штук, загальною вагою 124,3 кг, загальною вартістю 11217,38 гривень України.
У судове засідання зявився представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, подавши довіреність на представництво інтересів даного органу від 16.10.2015 року №07-70-03-1-26-35/6282. Під час розгляду даної справи представник митного органу підтримав позицію даного органу щодо притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2 за вчинення порушення митних правил за ст. 471 МК України.
Громадянин України ОСОБА_2 у дане судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи. Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, подав заяву про розгляд справи у його відсутності від 07.10.2015 року (а.с. 19).
Водночас, як встановлено з письмових пояснень гр. ОСОБА_2 від 07.10.2015 року (а.с. 6), долучених до матеріалів справи, він пояснив, що форму проходження митного контролю він обрав «зелений коридор», бо не знав, що в таких обсягах товар підлягає декларуванню.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що в діях гр. України ОСОБА_2 наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, а саме порушення встановленого, відповідно до вимог МК України, порядку проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Вина гр. України ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про порушення митних правил № 1771/30502/15 від 07.10.2015 року, письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_2 від 07.10.2015 року, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 07.10.2015 року, фотоматеріалами до протоколу про порушення митних правил № 1771/30502/15 від 07.10.2015 року, актом проведення зважування від 07.10.2015 року, поясненнями ОСОБА_4 від 07.10.2015 року, доповідною запискою старшого державного інспектора відділу митного оформлення № 1 митного посту «Тиса» ОСОБА_5 від 07.10.2015 року.
Враховуючи характер та ступінь вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника суд дійшов до висновку про те, що на гр. України ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ст. 471 МК України у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Товари, виявлені в ході митного контролю, запчастини (підшипники, амортизаційні пружини, стойки стабілізатора, гальмівні диски, фільтри паливні, амортизаційні пружини,стойки, водяні помпи, поворотні кулаки) нові, до легкових автомобілів, торгівельна марка невідома, країна виробництва не визначена, у загальній кількості 198 штук, загальною вагою 124,3 кг, повернуто на суміжну сторону, у звязку з відмовою гр. України ОСОБА_2 сплачувати митні платежі при ввезенні на митну територію в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 374 МК України.
За положеннями ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати. За ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VIІІ з 01.01.2015 р. розмір мінімальної заробітної плати становить 1218 грн. Виходячи з наведеного до стягнення з порушника підлягає судовий збір в сумі 243,60 грн.
Керуючись ст. ст. 471, 527, 528, 529 МК України, ст.ст.33, 40-1, 283-285, 287-291 КУпАП, суд , -
П О С Т А Н О В И В :
Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження - м. Ужгород, приватного підприємця ПП «ОСОБА_2Т.», мешкапнця м. Ужгород, вул. Вайди, 6, паспорт громадянина України для виїзду за кордон ЕA686533 від 11.02.2008 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень, який підлягає сплаті за наступними реквізитами: одержувач - УК у м. Ужгороді/м. Ужгород/21081100; код ЄДРПОУ - 38015610; МФО 812016; р/р 31117106705002; банк - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; призначення платежу штраф по ПМП від… №…, ПІБ порушника.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження - м. Ужгород, приватного підприємця ПП «ОСОБА_2Т.», мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт громадянина України для виїзду за кордон ЕA686533 від 11.02.2008 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1 до спеціального фонду Державного бюджету України 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок судового збору.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: О.М. Світлик