УХВАЛА
про заміну відповідача в адміністративній справі,
залучення третьої особи та витребування доказів
07 грудня 2015 року Справа № 803/2204/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Дмитрука В.В.,
при секретарі судового засідання Гринчук Я.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Люблинецьбуд» до комунального підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» про скасування державної реєстрації права власності,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Люблинецьбуд» звернулося з адміністративним позовом до комунального підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» про скасування державної реєстрації права власності ОСОБА_2 на 49/100 частки головного корпусу (А-1) (формувальний цех), яка була проведена 09.10.2012 р.
04.12.2015р. на адресу суду надійшло письмове пояснення по справі від відповідача, згідно з яким КП «ВОБТІ» повідомило, що державна реєстрація прав на нерухоме майно з 01.01.2013р. здійснюється органами Реєстраційної служби України, в той час як БТІ виконує лише роботи по технічній інвентаризації обєктів нерухомого майна, відповідно необхідно здійснити процесуальне правонаступництво та замінити КП «ВОБТІ» на Реєстраційну службу Ковельського міськрайонного управління юстиції.
Відповідно до ч.1 ст.52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Присутній в судовому засіданні представник позивача проти заміни відповідача у справі не заперечував, відповідно суд, в звязку з передачею з 01.01.2013р. функцій державної реєстрації прав на нерухоме майно та її скасування до органів Реєстраційної служби України, дійшов висновку про необхідність заміни неналежного відповідача - комунального підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» на належного - Реєстраційну службу Ковельського міськрайонного управління юстиції, оскільки місцезнаходженням майна є смт.Люблинець Ковельського району.
Згідно з ч.2 ст.53 КАС України якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
В ході розгляду справи суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі третьої особи ОСОБА_2, оскільки предметом адміністративного позову є скасування державної реєстрації майна саме за вказаною особою, а відтак судове рішення у справі може вплинути на права та інтереси останньої.
Відповідно до п.п. 3, 5 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) В судове засідання позивач представника не направив, натомість подав 05.05.2015р. заяву про проведення судового засідання без участі останнього з підстав неможливості прибуття, а також про підтримку викладених у заяві про поновлення пропущеного строку для предявлення виконавчого листа до виконання тверджень та вимог.
Враховуючи скасування Львівським апеляційним адміністративним судом ухвали суду від 17.08.2015р. про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та направлення справи для продовження розгляду, Волинським окружним адміністративним судом було відкрито провадження у даній справі за відсутності доказів про сплату судового збору та поважність причин пропуску на звернення до адміністративного суду, оскільки саме лише зазначення про існування таких причин в позовній заяві такими доказами не є, а відтак, суд вважає за необхідне встановити строк для подачі вказаних доказів до 17.12.2015р. та попередити позивача про можливість застосування наслідків, передбачених п.п. 7, 9 ст.155 КАС України у випадку невиконання вимог даної ухвали.
Керуючись статтями 52, 53, 106, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У справі за адміністративним позовом приватного підприємства «Люблинецьбуд» до комунального підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» про скасування державної реєстрації права власності, замінити неналежного відповідача комунальне підприємство «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» на належного Реєстраційну службу Ковельського міськрайонного управління юстиції.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 (Волинська область, Ковельський район, смт.Люблинець, вул.Будівельників, 8/44).
Зобовязати позивача в наступне судове засідання подати докази сплати судового збору та докази поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Відкласти розгляд справи на 17.12.2015р. на 16год.30хв.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і не може бути оскаржена.
Суддя В.В.Дмитрук