Постанова № 54164451, 09.12.2015, Марківський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
09.12.2015
Номер справи
417/1646/15-п
Номер документу
54164451
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 417/1646/15-п

Провадження № 3/417/330/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" грудня 2015 р. с. Марківка Луганської області

Суддя Марківського районного суду Луганської області Дідоренко А.Е., при секретарі судового засідання Грибєнік О.В., за участю прокурора Скиртача О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого головою Ліснополянської сільської ради Марківського району Луганської області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, займаючи посаду голови Ліснополянської сільської ради Марківського району Луганської області, під час виконання обовязків голови відповідної ради, та, відповідно до підпунктів «б» та «в» пункту 1 частини 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів і вчинення дії в умовах реального конфлікту інтересів, що передбачено ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», при наступних обставинах.

Рішенням першої сесії шостого скликання Ліснополянської сільської ради Марківського району Луганської області №1/1 від 16 листопада 2010 року «Про обрання сільського голови» ОСОБА_1 було визнано головою Ліснополянської сільської ради шостого скликання.

Згідно рішення першої сесії шостого скликання Ліснополянської сільської ради №1/13 від 16 листопада 2010 року «Про складання присяги, визначення рангу та умов оплати праці сільського голови» ОСОБА_1 було присвоєно девятий ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 4 категорії посад.

Згідно ч.2 п.6 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» №268 від 09.03.2006 року «преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених випадків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

20 травня 2015 року ОСОБА_1, будучи на посаді голови Ліснополянської сільської ради, підписав розпорядження №31 «Про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за травень 2015 року», згідно якого самостійно призначив собі премію та визначив її розмір, а саме 95 % від місячного окладу заробітної плати, йому, як голові відповідної ради, на підставі якого ОСОБА_1 було нараховано та виплачено премію в сумі 2650 грн., згідно платіжного доручення ГУ ДКСУ у Луганській області №131 від 20.05.2015 року та розрахунково-платіжної відомості по Ліснополянській сільській раді за травень 2015 року.

22 червня 2015 року ОСОБА_1, будучи на посаді голови Ліснополянської сільської ради, підписав розпорядження №40 «Про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за червень 2015 року», згідно якого самостійно призначив собі премію та визначив її розмір, а саме 100% від місячного окладу заробітної плати, йому, як голові відповідної ради, на підставі якого ОСОБА_1 було нараховано та виплачено премію в сумі 2790 грн., згідно платіжного доручення ГУ ДКСУ у Луганській області №163 від 22.06.2015 року та розрахунково-платіжної відомості по Ліснополянській сільській раді за травень 2015 року.

20 серпня 2015 року ОСОБА_1, будучи на посаді голови Ліснополянської сільської ради, підписав розпорядження №56 «Про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за серпень 2015 року», згідно якого самостійно призначив собі премію та визначив її розмір, а саме 100% від місячного окладу заробітної плати, йому, як голові відповідної ради, на підставі якого ОСОБА_1 було нараховано та виплачено премію в сумі 2790 грн., згідно платіжного доручення ГУ ДКСУ у Луганській області №225 від 20.08.2015 року та розрахунково-платіжної відомості по Ліснополянській сільській раді за серпень 2015 року.

21 вересня 2015 року ОСОБА_1, будучи на посаді голови Ліснополянської сільської ради, підписав розпорядження №64 «Про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за вересень 2015 року», згідно якого самостійно призначив собі премію та визначив її розмір, а саме 100% від місячного окладу заробітної плати, йому, як голові відповідної ради, на підставі якого ОСОБА_1 було нараховано та виплачено премію в сумі 2790 грн., згідно платіжного доручення ГУ ДКСУ у Луганській області №272 від 22.09.2015 року та розрахунково-платіжної відомості по Ліснополянській сільській раді за травень 2015 року.

22 червня 2015 року на сорок сьомій сесії Ліснополянської сільської ради прийнято рішення №47/7 «Про затвердження розпоряджень сільського голови», згідно якого було затверджено розпорядження голови Ліснополянської сільської ради №31 від 20.05.2015 року та №40 від 22.06.2015 року про встановлення розміру премії.

Крім того, 07 жовтня 2015 року на сорок девятій сесії Ліснополянської сільської ради прийнято рішення №49/9 «Про затвердження розпоряджень сільського голови», згідно якого було затверджено розпорядження голови Ліснополянської сільської ради №56 від 20.08.2015 року та №64 від 21.09.2015 року про встановлення розміру премії.

На підставі вказаних рішень ОСОБА_1 протягом травня, серпня та вересня 2015 року отримав премій в загальній сумі 11020 грн., що підтверджується відповідними копіями розрахункових відомостей.

Разом з тим, ОСОБА_1 вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

У відповідності до підпунктів «б», «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1, як голова Ліснополянської сільської ради, є субєктом сільської ради, є субєктом відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП визнав в повному обсязі.

Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-7 КУпАП, для цього є законні підстави.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що підтверджується наступними матеріалами справи:

-протоколом про адміністративне правопорушення №19-Б (а.с.1-6);

-рішенням Ліснополянської сільської ради Марківського району №1/1 від 16.11.2010 року (а.с.21);

-рішенням Ліснополянської сільської виборчої комісії Марківського району №1 від 01.11.2010 року (а.с.22);

-рішенням Ліснополянської сільської ради Марківського району №1/13 від 16.11.2010 року (а.с.23);

-положенням про преміювання працівників Ліснополянської сільської ради, затвердженого сільським головою Ліснополянської сільської ради від 04.01.2013 року (а.с.24);

-розпорядженням Ліснополянської сільської ради сільського голови №5 від 05.01.2015 року (а.с.27);

-протоколом Ліснополянської сільської ради Марківського району 44 сесії 6 скликання від 14.01.2015 року (а.с.28-29);

-рішенням Ліснополянської сільської ради Марківського району №44/3 від 14.01.2015 року (а.с.30);

-розпорядженням Ліснополянської сільської ради Марківського району сільського голови №6 від 21.01.2015 року про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за січень 2015 року (а.с.32);

-розпорядженням Ліснополянської сільської ради Марківського району сільського голови №10 від 20.02.2015 року про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за лютий 2015 року (а.с.33);

-розпорядженням Ліснополянської сільської ради Марківського району сільського голови №15 від 23.03.2015 року про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за березень 2015 року (а.с.34);

-розпорядженням Ліснополянської сільської ради Марківського району сільського голови №22 від 20.04.2015 року про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за квітень 2015 року (а.с.35);

-розпорядженням Ліснополянської сільської ради Марківського району сільського голови №31 від 20.05.2015 року про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за травень 2015 року (а.с.36);

-розпорядження Ліснополянської сільської ради Марківського району сільського голови №40 від 22.06.2015 року про нарахування індексації грошових доходів працівникам сільської ради за червень 2015 року (а.с.37);

-рішенням Ліснополянської сільської ради №47/3 від 26.06.2015 року про надання відпустки сільському голові ОСОБА_1 (а.с.41);

-рішенням Ліснополянської сільської ради №47/4 від 26.06.2015 року про виплату матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових потреб ОСОБА_1 (а.с.42);

-платіжними відомостями про нарахування заробітної плати з січня 2015 року по вересень 2015 року сільському голові Ліснополянської сільської ради Марківського району Луганської області (а.с.56-65).

У відповідності до підпунктів «б», «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1, як голова Ліснополянської сільської ради Марківського району Луганської області, є субєктом відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

Відповідно до ст.28 Закону України «Про запобігання» корупції, особи зазначені у пункту 1 частини 1 статті 3 цього Закону, зобовязані:

1.Вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2. Повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агенство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів;

3. Не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4. Вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Разом з тим, у відповідності до ст.12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (в редакції від 16 жовтня 2014 року), у разі виникнення конфлікту інтересів протягом строку здійснення повноважень, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді голови сільської ради, був зобовязаний негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.

Матеріалами справи підтверджується реальний конфлікт інтересів, оскільки голова Ліснополянської сільської ради Марківського району Луганської області у вигляді бажання

отримати грошові кошти реально зіткнувся з його службовими повноваженнями з моменту призначення собі премій та визначення їх розміру, більш того, вказана особа вчинила дії- а саме винисла розпорядження про призначення собі премії та встановлення її розміру в умовах реального конфлікту інтересів, оскільки не повідомила про наявність у нього конфлікту інтересів та вчинила дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги, передбачені ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».

Отже, в судовому засіданні доведено наявність, в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст.172-7 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність, судом не встановлено.

На підставі викладеного, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, враховуючи обставини, відсутність обставин помякшуючих чи обтяжуючих відповідальність, з метою запобігання вчиненню ним нових правопорушень, суд вважає, що необхідним та достатнім є застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.2 ст.172-7 КпАП України.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України «Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».

На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір підлягає стягненню на користь держави у розмірі 243,60 грн.

На підставі викладеного, на підставі ст.28 Закону України керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-7,268, 278, 283, 284, 289, 294, 307, 308 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) у скоєнні адміністративного правопорушення, що передбачено ст.172-7 ч. 2КУпАП, та піддати його адмінстягненню у виглядіштрафу в дохід держави у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

На підставі ч.2 ст.308 КупАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу у розмірі 6800 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1(ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір у сумі 243 гривні 60 копійок в дохід держави на р/р 31212206700188, МФО 804013, код ЕДРПОУ 05381372, код класифікації доходів 22030001 одержувач: УДКСУ у Марківському районі, банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області.

Строк пред'явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, а також на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня її винесення

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області через Марківський районний суд Луганської області.

Суддя: А.Е. Дідоренко