Ухвала суду № 54079026, 02.12.2015, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
02.12.2015
Номер справи
б38/29/39-08
Номер документу
54079026
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

02.12.15р. Справа № Б38/29/39-08

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши справу

за заявою Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська, м. Дніпропетровськ

до боржника Державного виробничого підприємства "Дніпронерудпром", м. Дніпропетровськ (ЄДРПОУ 00292273)

про визнання банкрутом

Відомості про сторін та учасників судового процесу:

від кредитора: ОСОБА_1, дов. № 425 від 27.07.13р.

від боржника: ліквідатор не з'явився

ОСОБА_2 : не з'явився

від Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області в усіх судах України: ОСОБА_3, дов. №10-58/2129 від 17.03.15р.

від ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровськ: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 10.11.15р. клопотання УПФУ в Кіровському районі м. Дніпропетровська від 09.11.15р. щодо відкладення розгляд скарги Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого ОСОБА_4 № 9483/08/14 від 20.10.2015р. задоволено. Відкладено розгляд клопотання ліквідатора № 02-05/55 від 07.09.2015р. про припинення повноважень ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_4, призначення ліквідатором ДВП "Дніпронерудпром" ОСОБА_5 (свідоцтво № 19 від 01.02.2013р.) та продовження строку ліквідаційної процедури на 3 місяці, скарги розгляд скарги Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого ОСОБА_4 № 9483/08/14 від 20.10.2015р. на 02.12.15 р. о 10:30.

До суду від Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання № б/н від б/д в якому остання просить суд прийняти дане клопотання до розгляду, зобов'язати ДВП «Дніпронерудпром» надати виписки з рахунків за останні три роки та необхідні первинні документи для проведення перевірки на виконання вимог чинного законодавства.

Ухвалою суду від 16.11.15р. клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС в у Дніпропетровській області № б/н від б/д прийнято до розгляду. Призначено засідання суду на 02.12.2015р. об 10:30.

У судове засідання 02.12.15р. ліквідатор по справі про банкрутство у судове засідання не з'явився, вимоги попередніх ухвал по справі Б38/29/39-08 не виконав, будучи належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, причини неявки суду не відомі.

Розглянувши в судовому засіданні 02.12.15р. скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого ОСОБА_4 № 9483/08/14 від 20.10.2015р., заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, суд встановив наступне.

В судовому засіданні представник УПФУ в Кіровському районі м. Дніпропетровська зазначив наступне, 12.05.2015р. листом №4437/08/10 УПФУ в Кіровському районі м. Дніпропетровська звернулося до арбітражного керуючого ОСОБА_4 із проханням надати управлінню письмову інформацію про проведені заходи за перший квартал 2015 року, та інформацію щодо формування реєстру вимог кредиторів та аналізу фінансового стану підприємства банкрута, щодо розшуку майна підприємства, та щодо результатів проведених заходів в процедурі ліквідації боржника.

Відповідно до корінця про вручення поштового відправлення лист від 12.05.2015 №4437/08/10 ліквідатором був отриманий 15.05.2015р.

Станом на даний час, управління так і не отримало зазначену вище інформацію. Такими діями (бездіяльністю) арбітражний керуючий ОСОБА_4 грубо порушує норми Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в частині отримання кредитором затребуваної інформації.

Також в скарзі УПФУ в Кіровському районі м. Дніпропетровська зазначило, що за період призначення арбітражного керуючого ОСОБА_4 ліквідатор ДВП «Дніпронерудпром» на адресу управління не надійшло жодного звіту про роботу (діяльність) ліквідатора, що в свою чергу з боку останнього грубо порушується норма п.9. ст.41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в якій законодавець зазначив, що ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Як повідомив в судовому засіданні представник УПФУ в Кіровському районі м. Дніпропетровська 04.09.2015р. відповідно до повідомлення (без дати та вихідного номеру) арбітражним керуючим ОСОБА_4 скликалися збори кредиторів ДВП «Дніпронерудпром» де в порядку денному мали би заслухати звіт ліквідатора про проведену роботу ліквідатора.

На зборах, які відбулися 04.09.2015р. УПФУ в Кіровському районі м. Дніпропетровська так і не було надано звіт про роботу арбітражного керуючого ОСОБА_4 В свою чергу ліквідатором не було і сказано про причини, які стали на заваді щодо формування звіту. З приводу таких дії (бездіяльності) для управління так залишається не зрозумілим, які ж ліквідатором ДВП «Дніпронерудпром» за період з 17.02.2015 по 04.09.2015рр. були проведені дії щодо пошуку покупців на не реалізоване нерухоме майно боржника та, що ним було зроблено для прискорення завершення ліквідаційної процедури.

Також представник УПФУ в Кіровському районі м. Дніпропетровська зазначило, що заборгованість по даному боржнику, справа, яка довгий час знаходяться на стадії ліквідації є коштами, які належать державі. Несвоєчасне та неналежне виконання арбітражним керуючим своїх обов'язків, а також не своєчасне надання ними відповідної інформації щодо стану виконання своїх дій позбавляє УПФУ в Кіровському районі ОСОБА_6 можливості вживати відповідних заходів.

Таким чином, бездіяльністю та неналежним виконанням арбітражним керуючим ОСОБА_4 ліквідатором ДВП «Дніпронерудпром» своїх функціональних повноважень, наносяться збитки державі в особі управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська.

Відповідно до ч.6 ст.3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.

Пунктом 2 частини 8 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" про невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого, господарський суд може винести ухвалу, яка направляється державному органу з питань банкрутства.

Згідно ч.9 ст.3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, може бути підставою для усунення арбітражного керуючого від виконання ним своїх обов'язків, про що господарський суд виносить ухвалу.

Відповідно до ч. 13 ст. 30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів може припинити повноваження ліквідатора і, за пропозицією комітету кредиторів, призначає нового ліквідатора.

Господарським судом Дніпропетровської області встановлено неналежне виконання обов'язків ліквідатора ДВП «Дніпронерудпром» арбітражним керуючим ОСОБА_7, а саме було встановлено порушення вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Виходячи з вищенаведеного, суд вирішив, скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого ОСОБА_4 № 9483/08/14 від 20.10.2015р. задовольнити.

Визнати неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого (ліквідатора) ОСОБА_4 згідно вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Також в матеріалах справи міститься клопотання ліквідатора № 02-05/55 від 07.09.15р. про припинення повноважень ліквідатора ДВП «Дніпронерудпром» арбітражного керуючого ОСОБА_7

До даного клопотання ліквідатором додано протокол зборів комітету кредиторів від 04.09.15р. на засіданні якого вирішили прийняти звіт ліквідатора про проведену роботу в ліквідаційній процедурі ДВП «Дніпронерудпром» до відома, визнати роботу ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_7 незадовільною, припинити повноваження ліквідатора ДВП «Дніпронерудпром» арбітражного керуючого ОСОБА_7, призначити ліквідатором ДВП «Дніпронерудпром» арбітражного керуючого ОСОБА_8

Розглянувши в судовому засіданні клопотання ліквідатора № 02-05/55 від 07.09.15р. про припинення повноважень ліквідатора ДВП «Дніпронерудпром» арбітражного керуючого ОСОБА_7, протокол зборів комітету кредиторів від 04.09.15р., суд встановив наступне.

Відповідно до абз.7 п.4 ст.3-1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх обовязків.

Згідно з ч. 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів, а не окремих кредиторів, належить звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість.

У звязку з викладеним, суд вважає за необхідне клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_4 з урахуванням протоколу зборів комітету кредиторів від 04.09.15р. задовольнити.

Припинити повноваження ліквідатора ДВП «Дніпронерудпром» арбітражного керуючого ОСОБА_7

Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого ОСОБА_8 (свідоцтво № 19 від 01.02.13р.; 49101, м. Дніпропетровськ, вул. Чкалова, 11), який своєю заявою надав відповідну згоду.

Зобовязати арбітражного керуючого ОСОБА_7 відповідно до ст.25 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передати ліквідатору ОСОБА_8 бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.

Зобовязати ліквідатора ОСОБА_8 прийняти документи та завершити ліквідаційну процедуру ДВП «Дніпронерудпром» та надати суду звіт про проведену роботу, ліквідаційний баланс банкрута в межах строку, передбаченого Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Встановити строк ліквідаційної процедури на три місяці.

Судом також розглянуто клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС в у Дніпропетровській області № б/н від б/д та встановлено наступне.

Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

В той же час згідно з пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.

Відповідно до п 78.1. п. 78.1.7. ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;

Згідно п. 78.4. ст. 78 Податкового Кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області не було надано суду документальних доказів, а саме наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Саме після прийняття даного наказу керівником і починається документальна позапланова перевірка та з цього моменту податкова має право витребувати з посадових осіб (ліквідатора) боржника документи фінансово господарської діяльності та бухгалтерського обліку ДВП «Дніпронерудпром».

Представником ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області не надано суду підтвердження того, що вона зверталась до посадових осіб (ліквідатора) боржника з вимогою про надання документів фінансово господарської діяльності та бухгалтерського обліку ДВП «Дніпронерудпром» за період його діяльності, що суперечить вимогам ст. 38 ГПК України.

Отже виходячи з вищенаведеного суд вважає за потрібне клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області № б/н від б/д залишити без задоволення у звязку з ненаданням податковою наказу керівника про проведення документальної позапланової перевірки та звернення до посадових осіб (ліквідатора) боржника з проханням про надання документів фінансово господарської діяльності та бухгалтерського обліку ДВП «Дніпронерудпром» для проведення перевірки.

Керуючись ст.ст. 3-1, 5, 24, 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст.ст. 2, 11, 78, 82 Податкового кодексу України, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого ОСОБА_4 № 9483/08/14 від 20.10.2015р. задовольнити.

Визнати неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого (ліквідатора) ОСОБА_4 згідно вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_4 з урахуванням протоколу зборів комітету кредиторів від 04.09.15р. задовольнити.

Припинити повноваження ліквідатора ДВП «Дніпронерудпром» арбітражного керуючого ОСОБА_7

Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого ОСОБА_8 (свідоцтво № 19 від 01.02.13р.; 49101, м. Дніпропетровськ, вул. Чкалова, 11).

Зобовязати арбітражного керуючого ОСОБА_7 відповідно до ст.25 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передати ліквідатору ОСОБА_8 бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.

Зобовязати ліквідатора ОСОБА_8 прийняти документи та завершити ліквідаційну процедуру ДВП «Дніпронерудпром» та надати суду звіт про проведену роботу, ліквідаційний баланс банкрута в межах строку, передбаченого Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Встановити строк ліквідаційної процедури на три місяці.

Клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області № б/н від б/д залишити без задоволення.

Копію ухвали направити: кредиторам, ліквідатору, Головному територіальному управлінню юстиції у Дніпропетровській області, арбітражному керуючому ОСОБА_4, ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Суддя ОСОБА_9