Постанова № 54078452, 12.10.2011, Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
12.10.2011
Номер справи
3-1768/11
Номер документу
54078452
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 3/2517/6256/11

Єдиний унікальний № 3-1768/11

Постанова

Іменем України

12 жовтня 2011 року Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Циганко М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області ДНА України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно протоколу проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 163-1 ч.І Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

26.09.2011 року працівником Прилуцької ОДПІ ОСОБА_2 складений протокол про адміністративне правопорушення КН № 950758 за ст. 163-1 ч.І КУпАП у відношенні головного бухгалтера ВАТ«Будмаш» ОСОБА_1, з приводу порушення порядку ведення даткового обліку. Даний протокол був складений на підставі акту планової виїзної ревірки від 21.07.2011 року № 933/23-00240307 вказаного підприємства за період з 01.07.2009 р. по 31.03.2011 р.

В ході підготовки справи до судового розгляду суд вирішує зокрема такі питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали .

З матеріалів справи вбачається, що після складення вищевказаного акту та на основі такого на адресу вищезазначеного підприємства були направлені повідомлення-рішення Прилуцької обєднаної держаної податкової інспекції від 10 серпня 2011 року №0000522302/689, від 10 серпня 2011 року №0000502302/690 та від 10 серпня 2011 року № 0000512302/691 про сплату сум нарахованих грошових зобов'язань .

ВАТ«Будмаш» 19.08.2011 р. до ДПА в Чернігівській обл. було подано скаргу №48- 517 про скасування вище вказаних повідомлень - рішень як необгрунтованих, яка після втримання вказаної скарги своїм рішенням від 30.08.2011 р. № 1604 зазначила, що порушені у скарзі питання потребують додаткового вивчення та з метою зясування всіх обставин справи продовжило строк розгляду скарги до 20.10.2011 р.

Відповідно до ст. 56 Податкового Кодексу України п. 56.15., скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою; відповідно ж п.56.22. якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу в адміністративному порядку до контролюючих органів та/або до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може грунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження або до остаточного вирішення справи судом. Це правило не поширюється на випадки, коли таке обвинувачення базується не тільки на рішенні контролюючого органу, а й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України.

На підставі вищевикладеного вбачається, що платник податків звернувся до контролюючого органу із скаргою про перегляд рішення останнього яке вважає, що суперечить законодавству, і відповідно на даному етапі проходить процедура адміністративного оскарження, і вона не закінчена, норми ж Податкового Кодексу України прямо вказують, що при процедурі адміністративного оскарження сума грошового зобов'язання, що оскаржується вважається неузгодженою, і обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може грунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження .

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністра правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністрати правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що м значення для правильного вирішення справи.

Зазначений протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП. не вказані відо. необхідні для вирішення справи, так ОСОБА_1 інкримінується адміністративне правопорушення повязане з порушенням порядку ведення податкового обліку, надано суду відповідних матеріалів що містять інформацію щодо пред доказування, на основі яких посадова особа встановила наявність да адміністративного правопорушення, оскільки таке грунтується на рішенні контролюючого органу яке проходить процедуру адміністративного оскарження. Тому для всебічного, повного, обєктивного вирішення даної справи, направити даний адміністративний матеріал на доопрацювання начальнику Прилуцької об'єднаної Державної податкової інспекції Чернігівської обл. для виконання зазначених суддею вимог, звернувши увагу останнього про недопустимість спрощеного підходу співробітників Прилуцької ОДПІ щодо складання відповідних протоколів .

На підставі наведеного, оскільки складений посадовою особою протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП. то адміністративний матеріал підлягає поверненню на доопрацювання начальнику Прилуцької обєднаної державної податкової інспекції Чернігівської області ДНА України.

Керуючись ст. ст. 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

Направити адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.І КУпАП на доопрацювання начальнику Прилуцької об'єднаної державної податкої інспекції Чернігівської області ДПА України.

Суддя М.Циганко