ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
та з питань підготовки її до судового розгляду
02 грудня 2015 року м. Київ№ 826/24766/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., ознайомившись із позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України та Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича, третя особа: Секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, народний депутат України, об'єднання "Самопоміч", ОСОБА_3, про скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд), з урахуванням усунення виявлених недоліків, 27 листопада 2015 року надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Міністерства юстиції України (далі - відповідач-1, Мін'юст) та Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича (далі - відповідач-2), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: Секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, народний депутат України, об'єднання "Самопоміч", ОСОБА_3 (далі - третя особа), про скасування наказу від 04 листопада 2014 року №1844/5 "Про утворення Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України" як такого, що постановлений з порушенням діючого законодавства, на підставі подання нелегітимно призначеного Секретаря Громадської Ради та без проведення люстраційної перевірки її членів, передбаченої Законом України "Про очищення влади" (далі - оскаржуваний наказ).
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи №826/24766/15 (далі - справа) між суддями, для розгляду та вирішення справи 06 листопада 2015 року визначено суддю Данилишина В.М.
У ході ознайомлення із позовом та доданими до нього документами з'ясовано, що: позов відповідає вимогам, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України); згідно з ч. 3 ст. 19, ч. 1 ст. 24 КАС України, позов належить розглядати судом у складі колегії суддів у порядку адміністративного судочинства; на час прийняття судом рішення про відкриття провадження у справі, підстави для повернення позову чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні; судове рішення у справі дійсно може вплинути на права та інтереси третьої особи.
Разом з тим, для забезпечення всебічного, повного і об'єктивного розгляду та вирішення позову у судовому засіданні колегією суддів протягом розумного строку виникла необхідність у витребуванні додаткових доказів, а також проведення попереднього судового засідання для уточнення позовних вимог та заперечень відповідачів проти позову, з'ясування питання про склад інших осіб, які братимуть участь у справі, та вчинення інших дій, необхідних для підготовки справи до судового розгляду.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 24, 53, 69, 71, 79, 106, 107, 110, 111, 160, 165, 171, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України та Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича, третя особа: Секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, народний депутат України, об'єднання "Самопоміч", ОСОБА_3, про скасування рішення.
2. Залучити Секретаря Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, народного депутата України, об'єднання "Самопоміч", ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів.
3. Питання щодо складу інших осіб, які братимуть участь у справі, та щодо позовних вимог, а також питання щодо строку звернення позивача до суду з позовом розглянути та вирішити у попередньому судовому засіданні.
4. Зобов'язати Мін'юст не пізніше як за 7 днів до судового розгляду опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі №826/24766/15 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України та Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича, третя особа: Секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, народний депутат України, об'єднання "Самопоміч", ОСОБА_3, про скасування наказу від 04 листопада 2014 року №1844/5 "Про утворення Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України" у виданні, в якому цей нормативно-правовий акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
5. Роз'яснити, що оголошення повинно містити вимоги ОСОБА_1 щодо оскаржуваного нормативно-правового акта, реквізити цього акта та дату, час і місце судового розгляду справи.
6. Зобов'язати Мін'юст надати у попереднє судове засідання через уповноваженого представника відповідні письмові докази на підтвердження опублікування оголошення.
7. Призначити у справі попереднє судове засідання, яке відбудеться під головуванням судді Данилишина В.М. 21 грудня 2015 року о 16 год. 30 хв. у приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця Командарма Каменєва, будинок № 8, корпус 1, зал судових засідань №37.
8. У попереднє судове засідання викликати сторін та третю особу (їх уповноважених представників).
9. Запропонувати позивачу подати до суду у строк до 16 грудня 2015 року, у тому числі через уповноваженого представника: 1) власне письмове підтвердження того, що у провадженні інших судів України або органів, які у межах своєї компетенції вирішують спори, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет, з тих же підстав та не має рішень інших судів та органів з такого спору; 2) засвідчені копії наявних додаткових письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов, у тому числі документів, на підставі яких суд міг би прийти до висновку про дотримання (пропущення з поважних причин) позивачем встановленого ст. 99 КАС України строку звернення до суду з позовом; 3) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів для сприяння у витребуванні їх судом.
10. Запропонувати відповідачам подати до суду у строк до 16 грудня 2015 року через уповноважених представників: 1) письмові заперечення проти позову (по два примірники) разом із засвідченими копіями наявних письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (у разі заперечення проти позову); 2) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів для сприяння у витребуванні їх судом.
11. У порядку підготовки справи до судового розгляду витребувати у Мін'юсту та зобов'язати його подати до суду у строк до 16 грудня 2015 року через уповноваженого представника належним чином засвідчену копію оскаржуваного наказу, а також усіх, без винятку, документів, які були або мали бути взяті відповідачами до уваги при прийнятті (оформленні) оскаржуваного наказу.
12. Запропонувати третій особі подати до суду у строк до 16 грудня 2015 року, у тому числі через уповноваженого представника: 1) письмові пояснення (заперечення) щодо позову разом із засвідченими копіями наявних письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі пояснення (заперечення); 2) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів для сприяння у витребуванні їх судом.
13. Роз'яснити, що: у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду (ч. 3 ст. 128 КАС України); якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, а також у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів (ч. 6 ст. 71, ч. 4 ст. 128 КАС України).
14. Копії цієї ухвали разом із витягом про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені ст.ст. 49, 51, 53 КАС України, направити (вручити) сторонам та третій особі (їх уповноваженим представникам) у порядку та спосіб, встановлені ст.ст. 33, 35, 38 КАС України, роз'яснивши, що за заявою однієї зі сторін про неможливість прибуття до суду попереднє судове засідання може бути відкладено, якщо причини неприбуття будуть визнані судом поважними.
Відповідачу та третій особі (їх уповноваженим представникам) також направити (вручити) копії позову, доданих до нього документів та роздрукований оскаржуваний наказ.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту ухвалення.
Відповідно до ч. 1 ст. 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб та підлягає виконанню на всій території України.
Головуючий суддя В.М. Данилишин
Витяг про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
Відповідно до ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Згідно зі ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред'явивши адміністративний позов до сторін. Задоволення адміністративного позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.