КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 363/3188/14-а
У Х В А Л А
01 грудня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі судді Степанюка А.Г., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної казначейської служби України на ухвалу Вишгородського районного суду Київської області від 04 листопада 2015 року за наслідками розгляду заяви головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про роз'яснення постанови Вишгородського районного суду Київської області від 15 жовтня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
У липні 2014 року ОСОБА_1 (далі - Позивач, ОСОБА_1) звернувся до Вишгородського районного суду Київської області з позовом до Державної казначейської служби України (далі - Відповідач, ДКС України) про:
- визнання протиправними дій щодо невиконання рішень судів у справі №2-2725/10 (виконавчий лист №2-2725/2010), що набрали законної сили;
- зобов'язання Відповідача здійснити дії щодо виконання рішень судів у справі №2-2725/10 (виконавчий лист №2-2725/2010), що набрали законної сили, а саме перерахувати недоотриману суму щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 рік в сумі 4 225,00 грн.;
- зобов'язання ДКС України відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» нарахувати та виплатити компенсацію у розмірі 3% річних від несплаченої суми, починаючи з 22.11.2013 року;
- стягнення з ДКС України моральної шкоди у розмірі 3 000,00 грн.;
- зобов'язання Відповідача подати звіт про виконання судового рішення.
Постановою Вишгородського районного суду Київської області від 15.10.2014 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 25.11.2014 року, позов задоволено частково - зобов'язано ДКС України подати до суду звіт про виконання рішення Вишгородського районного суду Київської області від 05.07.2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації про зобов'язання виплатити ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2009 рік. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
У вересні 2015 року Головний державний виконавець Відділу примусового виконання рішення Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України звернувся до Вишгородського районного суду Київської області із заявою про роз'яснення судового рішення, в якій просив роз'яснити постанову Вишгородського районного суду Київської області від 15.10.2014 року в частині терміну її виконання, а саме: який строк для подання звіту про виконання рішення Вишгородського районного суду Київської області від 05.07.2010 року встановлено судом.
Ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 04.11.2015 року у задоволенні заяви відмовлено.
Не погоджуючись із викладеним в ухвалі рішенням, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову, якою заяву державного виконавця про роз'яснення рішення задовольнити.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
При поданні апеляційної скарги Апелянтом не було дотримано вимог ч. 6 ст.187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Приписами ч. 6 ст. 187 КАС України визначено, що до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VІ в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII (далі - Закон).
Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 вказаного Закону судовий збір справляється за подання апеляційних скарг на ухвалу суду першої інстанції в розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Приписами ч. 1 ст. 4 Закону закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року.
Станом на 01 січня 2015 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції становить 1 218,00 грн.
Однак, всупереч вимог КАС України, Апелянтом до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору або обґрунтованого клопотання про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору чи розстрочення або відстрочення.
Згідно ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи, що Апелянтом не додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху та надання строку для усунення визначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 206 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної казначейської служби України на ухвалу Вишгородського районного суду Київської області від 04 листопада 2015 року за наслідками розгляду заяви головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про роз'яснення постанови Вишгородського районного суду Київської області від 15 жовтня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Надати Апелянту строк для усунення недоліків - десять днів з моменту отримання копії вказаної ухвали.
У разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута Апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до ст.ст. 211, 212 КАС України.
Суддя А.Г. Степанюк