Справа № 699/824/15-п
Номер провадження 3/699/255/15
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.11.2015 м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Савранський О.А. розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ з обслуговування Корсунь-Шевченківського району УМВС України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований і проживає м. Корсунь Шевченківського району Черкаської області вул. Козацька буд.15, громадянин України, непрацюючий, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 (інші відомості про особу суду невідомі) за ч.1 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
В Корсунь-Шевченківський районний суд надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ч.1 за ст.130 КУпАП громадянина ОСОБА_1 за те, що він 04.09.2015 року о 20 год. 40 хв. по вул. Леніна 161 в м. Корсуні-Шевченківському керував автомобілем НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах алкоголю з порожнини роту, нестійка хода). Від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного спяніння в Корсунь-Шевченківській ЦРЛ відмовився в присутності свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України.
Своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
Повідомлений належним чином про час і місце розгляду матеріалів ОСОБА_2 у суд не зявився,заяв чи клопотань з приводу розгляду матеріалів суду не надав.
Необхідності для витребування додаткових матеріалів немає.
Всебічно, повно і обєктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, не встановлено наявність адміністративного правопорушення та винність особи у його вчиненні.
Так, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні на інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Аналогічний порядок визначений і приписами Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного спяніння, затвердженого постановою КМУ № 1103 від 17 грудня 2008 року.
Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду,затвердженого Постановою КМУ від 17 грудня 2008 року №1103 огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ. Лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ.
З матеріалів справи особа на стан спяніння оглядалася в Корсунь-Шевченківській ЦРЛ і від проходження огляду відмовилася в присутності свідків, які є особами, які перебували в іншому транспортному засобі, учасникові ДТП, тобто зацікавленими особами.
Згідно довідки №1196 виданої ВДАІ з обслуговування Корсунь-Шевченківського району ОСОБА_2 має посвідчення водія, яке 04 вересня 2015 року вилучене при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, в діяннях особи відсутній склад даного адміністративного правопорушення у звязку з чим провадження в справі підлягає закриттю.
При ухваленні судом постанови про закриття провадження судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 247 п.1, 252, 280, 287 ч.2,294 ч.ч.1,2 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП за відсутністю в його діяннях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Корсунь-Шевченківський районний суд протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Савранський О. А.