Справа № 405/6040/15-п
3/405/1811/15
ПОСТАНОВА
07.10.2015 Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Черненко І.В., за участю прокурора Черевка Є.М., розглянувши матеріали справи, що надійшли з Управління служби безпеки України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого агентом комерційником в ТОВ «Торгівельна дистрибуційна компанія»,
- за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
Встановив:
ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбачену Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Адміністративне правопорушення вчинено за наступних обставин.
Наказом Управління ДСНС України в Кіровоградській області № 80 від 05.06.2013 року молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду пожежного-рятувальника 29 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Кіровоградській області з 5 червня 2013 року.
Наказом Управління ДСНС України в Кіровоградській області № 205 від 05.08.2013 року молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду водія 29 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Кіровоградській області з 5 серпня 2013 року.
Наказом Управління ДСНС України в Ківоградській області № 395 від 05.06.2014 року сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1, водія 29 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Кіровоградській області, звільнено із служби у запас у зв'язку з визнанням лікарсько - експертною комісією Управління ДСНС України обмежено придатним до
військової служби.
Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206 (зі змінами), ОСОБА_1 є суб'єктом - відповідальності за корупційні правопорушення, під час проходження служби з вимогами ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» ознайомлювався.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на знання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206 (зі змінами), ОСОБА_1 є суб'єктом - відповідальності за корупційні правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, зазначені у пункті 1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону.
Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом, а саме згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, зазначені у пункті 1 ст.4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до закону.
Відповідно до ч. 2 п. 2 Порядку зберігання і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 №16, декларації, подані особами у разі призначення або обрання їх на посади, зазначені в пункті 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування разом з іншими документами щодо проведення спеціальної перевірки стосовно таких осіб.
Водночас, встановлено, що ОСОБА_1, будучи водієм 29 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Кіровоградській області, посадовою особою державного органу, у порушення вимог ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», будучи достовірно обізнаним про обов'язок подати за останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, що підтверджується його підписом про ознайомлення з вимогами ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ні до 01.04.2015 року, ні протягом року не подав за останнім місцем роботи (Управління ДСНС України в Кіровоградській області) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік передбачену Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», а подав лише 05.08.2015.
ОСОБА_1 з 05.06.2014 року по 01.04.2015 року у відпустці по догляду за дитиною, за межами України, під вартою та на лікарняному не перебував. У період з червня 2014 року по теперішній час працює в ТОВ «Торгівельна дистрибуційна компанія».
У частині щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Закон України «Про запобігання корупції» у порівнянні із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» посилює відповідальність за вчинення правопорушення. Тому, ОСОБА_1 підлягає відповідальності по Закону, що діяв на момент вчинення правопорушення.
Таким чином, своїми діями, які виразилися у несвоєчасному поданні декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_1 вчинив правопорушення, яке пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Викладені обставини підтверджуються пояснення ОСОБА_1, який свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що дійсно декларацію подав лише після того, як йому надіслали відповідного листа, повідомленням начальника Управління цивільного захисту про відсутність декларації ОСОБА_1 станом на 22.07.2015 року, копією особової справи ОСОБА_1
Викладене дає підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП України.
При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який характеризується виключно з позитивного боку, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з правопорушника судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 283, 284, 287 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: р/р 31114149700001, отримувач коштів: УК у м. Кіровоград, банк отримувача: ГУДКСУ в Кіровоградській області, МФО: 823016, ідентифікаційний код: 37918230, код бюджетної класифікації: 21081300.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 243,60 гривень за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м. Кіровогр./м. Кіровоград/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38037409, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Кіровоградській області,код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31214206700004, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1В.), Ленінський районний суд м. Кіровограда код ЄДРПОУ 2896905.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда І. В. Черненко