17.10.2014 Єдиний унікальний № 371/1899/14-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2014 року м. Миронівка № 371 / 1899 / 14-п
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1, який народився 12 лютого 1961 року, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, займає посаду начальника відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Миронівському районі Київської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, до адміністративної відповідальності
за ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, займаючи посаду начальника відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Миронівському районі Київської області, порушив вимоги ст.ст. 49, 324, 326, 328 Податкового кодексу України, оскільки не подав податкових розрахунків збору за спеціальне використання води за три квартали 2011 року та за 2011 рік, та занизив задекларовані показники збору за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2011 року в сумі 2,31 грн. та за ІV квартал 2014 року в сумі 2,31 грн.
Даний факт було виявлено Миронівською ОДПІ ГУ Міністерства доходів у Київській області 26 вересня 2014 року під час проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства.
ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав.
За правилами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов"язаний з"ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду.
Відповідальність за ст. 163-1 ч.1 КУпАП настає у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
За положеннями ст. 326 Податкового Кодексу України водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.
Ст. 328 цього Кодексу встановлено, що базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу.
ОСОБА_1 не подав податкових розрахунків збору за спеціальне використання води за три квартали 2011 року та за 2011 рік, та занизив збір за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2011 року в сумі 2,31 грн. та за ІV квартал 2014 року в сумі 2,31 грн. Вина у вчиненні правопорушень підтверджується письмовими матеріалами справи: даними, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 711058 та акті про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства № 585/22-011/25886080 від 26 вересня 2014 року. Відповідальність за вказані правопорушення настає за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення може бути накладене не пізніш як через три місяці з дня його вчинення.
Пунктом 7 частини 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.
ОСОБА_1 вчинив зазначені правопорушення в період з 01.07.2011 по 31.12.2011. Вчинені правопорушення не характеризуються безперервним здійсненням єдиного діяння, а тому правопорушення не є триваючими. Точкою відліку строку накладення адміністративного стягнення за вчинені правопорушення є день вчинення кожного з них.
З часу вчинення правопорушень пройшло більше трьох місяців, тобто закінчився строк накладення адміністративного стягнення, визначений ст. 38 КУпАП. Зазначені обставини виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вказані обставини, керуючись ст.ст. 38, 163-1 ч. 1, 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити за спливом строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного терміну з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис ОСОБА_2
Згідно з оригіналом.
Суддя Л.О.Капшук