Ухвала суду № 53834317, 24.11.2015, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2015
Номер справи
816/3263/15
Номер документу
53834317
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2015 р.Справа № 816/3263/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Сіренко О.І.

Суддів: Жигилія С.П. , Спаскіна О.А.

за участю секретаря судового засідання Федоренко І.М.

представників позивача Римар Я.П., Головко Л.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко" на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 15.09.2015р. по справі № 816/3263/15

за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області

до Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко" в особі Лубенської філії Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко"

про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),

ВСТАНОВИЛА:

15 вересня 2015 року постановою Полтавського окружного адміністративного суду адміністративний позов задоволено.

Застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко" (ідентифікаційний код 30382533) у вигляді повного зупинення до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки роботи наступних будівель, споруд та агрегатів Лубенської філії Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко":

- будівлі гаражу легкових автомобілів за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с. Хорошки, вул. Леніна, 21б;

- будівель та агрегатів тракторної бригади за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с. Хорошки, вул. Жовтнева, 35, 37, 37в, 37г, 37д, 37з;

- будівель МТФ №1 за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с. Хорошки, вул. Фермівська, 3в, 3д, 3г, 3е, 3є, 3ж, 3и, 3і;

- будівлі кормоцеху за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с. Хорошки, вул. Фермівська, 6а;

- будівлі складу току за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с. Хорошки, вул. Фермівська, 10;

- будівель зерноскладів за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с.Хорошки, вул. Фермівська 3а, 3б, 3л;

- будівель МТФ №2 за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с. Ломаки, пров. Новоселівки 2, 4б, 4в, 4г, 4д;

- будівель центрального складу за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с.Новаки, вул. Щербаня, 1а;

- будівель та споруд комплексу за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с.Вили, вул. Жовтнева, 12е.

Встановлено для Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко" наступний порядок і спосіб виконання судового рішення, а саме, зобов'язано Приватне акціонерне товариство "Райз-Максимко" зупинити роботу вказаних будівель, споруд, агрегатів шляхом їх знеструмлення.

Покладено на Лубенський районний відділ Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області обов'язки щодо забезпечення виконання судового рішення, а саме, накласти печатки на пристрої, за допомогою яких проведено знеструмлення будівель, споруд та агрегатів, проводити зовнішній огляд будівель та споруд, технологічних установок для здійснення контролю за виконанням відповідачем рішення суду.

У апеляційній скарзі Приватне акціонерне товариство "Райз-Максимко" просить постанову суду першої інстанції скасувати, прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального та процесуального права. Вказує, що фактично виявлені у ході перевірки відповідача порушення у сфері пожежної та техногенної безпеки не створюють реальної загрози для життя і здоров'я людей, зворотне позивачем не доведено. Крім того, на час розгляду справи строк, наданий на усунення вказаних порушень, не сплив, тому застосування заходів реагування у виді зупинення Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко" є передчасним.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області у письмових запереченнях просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників позивача, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги відповідно до ст. 195 КАС України, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав:

Судом першої інстанції встановлено, що у період з 20.07.2015 по 31.07.2015 уповноваженою на перевірку посадовою особою Лубенського районного відділу ГУ ДСНС України у Полтавській області здійснено планову перевірку будівель, приміщень та територій ПрАТ "Райз-Максимко", розташованих за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с. Тернавщина, с. Хорошки, с. Снітин, с.Новаки, с. Ломаки, с. Таранденці, с. Вила.

31 липня 2015 року за результатами проведеної планової перевірки складено акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб №39, яким встановлено наступні порушення:

1) Загальні порушення на об'єктах Лубенської філії ПрАТ "Райз-Максимко":

- відсутній наказ (інструкція) про встановлення протипожежного режиму у Лубенській філії ПрАТ "Райз-Максимко" (розділ II, пункт 3 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417 та зареєстрованих у Мін'юсті України 05.03.2015 за №252/26697 - далі НАПБ А.01.001-2014);

- не проводяться інструктажі з питань пожежної безпеки при прийнятті на роботу, на робочому місці (розділ II, пункт 15 НАПБ А.01.001-2014);

- посадові особи не пройшли навчання з питань пожежної безпеки (розділ II, пункт 16 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено заміри опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання (розділ IV пункт 1.20 НАПБ А.01.001-2014);

- на всіх пожежних щитах відсутні порядкові номери та номери виклику пожежно-рятувальних підрозділів (розділ V пункт 3.12 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутні розроблені та затверджені накази, інструкції, розпорядження щодо виконання вимог цивільного захисту та техногенної безпеки, здійснення контролю за їх додержанням (пункт 3 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України від 15.08.2007 №557 та зареєстрованих у Мін'юсті України 03.09.2007 за №1006/14273 - далі ПТБ, ст. 20, 51 КЦЗУ);

- відсутній план заходів для захисту своїх працівників, об'єктів господарювання та довкілля від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (пункт 3 ПТБ, ст. 20, 51 КЦЗУ);

- відсутній журнал реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки (ст. 20, 51 КЦЗУ, підпункт 4.5.1 ПТБ);

- відсутні евакуаційні заходи на випадок загрози або виникнення надзвичайної ситуації, розрахунків укриття персоналу (ст. 33 КЦЗУ, підпункт 4.7 ПТБ);

- відсутнє фінансування необхідне для повного і якісного забезпечення вимог цивільного захисту (пункт 3.1 ПТБ);

- не проведено ідентифікацію для встановлення факту наявності або відсутності джерел небезпеки, які за певних обставин можуть ініціювати виникнення надзвичайних ситуацій, а також визначення рівнів можливих надзвичайних ситуацій щодо визначення на них потенційної небезпеки (пункт 2 Методики ідентифікації потенційно небезпечних об'єктів, затвердженої наказом МНС України від 23.02.2006 №98 та зареєстрованої у Мін'юсті України 20.03.2006 за №286/12160);

- захисна споруда цивільної оборони не готова до використання за призначенням (пункт 4.6 ПТБ);

- на захисній споруді відсутня документація, яка підтверджує її відповідність вимогам техногенної безпеки та цивільного захисту (пункт 4.6.5 ПТБ);

- відсутні інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об'єкта у разі виникнення надзвичайних ситуацій або інших нестандартних подій (пункт 13 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 №444, пункт 4.5.5 ПТБ);

- відсутні посвідчення встановленого зразка про проходження функціонального навчання відповідними категоріями осіб (пункт 10 Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 №819);

- відсутній акт про проведення занять за тематикою спеціальних програм підготовки населення на підприємствах, в установах і організаціях (ст. 20, 40 КЦЗУ, підпункт 4.5.2 ПТБ);

- відсутні документи з організації видачі засобів індивідуального захисту працівникам. Працівники не забезпечені засобами індивідуального захисту (ст. 20, 69 КЦЗУ, ст. 8 Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки", пункт 1 Порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2013 №1200);

- відсутній пункт видачі засобів радіаційного та хімічного захисту (ст. 20, 69 КЦЗУ, пункт 4.3 ПТБ).

2) Порушення у гаражі легкових автомобілів за адресою: с. Хорошки, вул. Леніна, 21б:

- приміщення не забезпечене відповідними знаками безпеки згідно з ДСТУ ІSO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір" (розділ II пункт 8 НАПБ А.01.001-2014);

- не оброблено вогнезахисним розчином дерев'яні конструкції будівлі (розділ III пункт 2.5 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

3) Загальні порушення у тракторній бригаді за адресою: с. Хорошки, вул. Жовтнева:

- територія, а також будівлі, споруди, приміщення не забезпечені відповідними знаками безпеки згідно з ДСТУ ІSO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір" (розділ II пункт 8 НАПБ А.01.001-2014);

- керівником не визначені та не обладнані спеціальні місця для куріння (розділ III пункт 1.19 НАПБ А.01.001-2014);

- будинки та інші об'єкти не забезпечені адресними вказівниками (назва вулиці, номер будинку), встановленими на фасадах будівель або інших видних місцях і освітлюваними у темний час доби (розділ III пункт 2.22 НАПБ А.01.001-2014);

- для всіх будівель і приміщень виробничого, складського призначення не визначені категорії щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки "Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою", а також клас зони за "Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок" (розділ III пункт 2.9 НАПБ А.01.001-2014);

- вогнегасники не розміщені шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника (розділ V пункт 3.10 НАПБ А.01.001-2014);

- пожежні щити укомплектовані не в повному обсязі (розділ V пункт 3.11 НАПБ А.01.001-2014).

4) Порушення на АЗС тракторної бригади зі складом за адресою: с. Хорошки, вул. Жовтнева, 37в:

- не оброблено вогнезахисним розчином дерев'яні конструкції будівлі (розділ III пункт 2.5 НАПБ А.01.001-2014);

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів складу виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутні вказівні знаки місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння згідно з ДСТУ ІSO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір", ГОСТ 12.4.026-76 "ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности" (розділ V пункт 3.10 НАПБ А.01.001-2014);

- вогнегасники не розміщення шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника (розділ V пункт 3.10 НАПБ А.01.001-2014);

- пожежний щит укомплектований не в повному обсязі (розділ V пункт 3.11 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- на автозаправній станції працює особа, яка не пройшла навчання за програмок пожежно-технічного мінімуму (розділ VI пункт 10.1 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутнє тверде водонепроникне покриття проїзної частини і майданчиків на території АЗС (пункт 2.1.1 Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.12.2005 №376 та зареєстрованої у Мін'юсті України 20.03.2006 за №291/12165, далі - НАПБ Б.05.019-2005);

- на в'їзді на територію АЗС відсутні похилі підвищення або дренажні лотки для відведення забруднених, нафтопродуктами атмосферних опадів. Відсутній збірник атмосферних опадів, забруднених нафтопродуктами (пункт 2.1.1 НАПБ Б.05.019-2005);

- АЗС не забезпечена зовнішнім протипожежним водопостачанням згідно норм належності (розділ V пункт 2.1 НАПБ А.01.001-2014, п.4.4 НАПБ Б.05.019-2005);

- резервуари не забезпечені обвалуванням (розділ V пункт 3 підпункт 1 Правил пожежної безпеки для об'єктів зберігання, транспортування та реалізації нафтопродуктів затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України 24.12.2008 №658 та зареєстрованих у Мін'юсті України 16.03.2009 за №235/16251, далі - НАПБ В.01.058-2008/112);

- територія не забезпечена відповідними знаками пожежної безпеки (розділ II пункт 8 НАПБ А.01.001-2014, Розділ VII пункт 1 підпункт 16 НАПБ В.01.058-2008/112);

- АЗС не забезпечена розрахунковою кількістю піноутворювача (Розділ VII пункт 1 підпункт 31 НАПБ В.01.058-2008/112);

- АЗС не забезпечена переносним газоаналізатором у вибухозахищеному виконанні (розділ VII пункт 30 НАПБ В.01.058-2008/112);

- не укладено договір (угоду) про обов'язкове обслуговування АЗС державними аварійно-рятувальними службами (ст. 133 КЦЗУ).

5) Порушення у ремонтній майстерні тракторної бригади за адресою: с. Хорошки, вул. Жовтнева, 35:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

6) Порушення у складі тракторної бригади за адресою: с. Хорошки, вул. Жовтнева, 37з:

- апарат відключення (вимикач) силової та освітлювальної мереж складського приміщення встановлена безпосередньо в середині приміщення (розділ IV пункт 1.15 НАПБ А.01.001-2014);

- освітлювальні електросвітильники експлуатуються зі знятими ковпаками (розділ IV пункт 1.18 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

7) Порушення у майстерні тракторної бригади за адресою: с. Хорошки, вул. Жовтнева, 37д:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1,2 НАПБ А.01.001 -2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

8) Порушення в ангарі для техніки тракторної бригади за адресою: с. Хорошки, вул. Жовтнева, 37:

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01:001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

9) Порушення у столовій за адресою: с. Хорошки, вул. Жовтнева, 37г:

- не оброблено вогнезахисним розчином дерев'яні конструкції будівлі (розділ III пункт 2.5 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

10) Загальні порушення у МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська:

- для кожного приміщення не розроблені інструкції про заходи пожежної безпеки (розділ II пункт 4 НАПБ А.01.001-2014);

- територія, а також будівлі, споруди, приміщення не забезпечені відповідними знаками безпеки згідно з ДСТУ 18.0 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір" (розділ II пункт 8 НАПБ А.01.001-2014);

- керівником не визначені та не обладнані спеціальні місця для куріння (розділ III пункт 1.19 НАПБ А.0,1.001-2014);

- будинки та інші об'єкти не забезпечені адресними вказівниками (назва вулиці, номер будинку), встановленими на фасадах будівель або інших видних місцях і освітлюваними у темний час доби (розділ III пункт 2.22 НАПБ А.01.001-2014);

- для всіх будівель і приміщень виробничого, складського призначення не визначені категорії щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки "Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою", а також клас зони за "Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок" (розділ III пункт 2.9 НАПБ А.01.001-2014);

- вогнегасники не розміщення шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника (розділ V пункт 3.10 НАПБА.01.001-2014);

- пожежні щити укомплектовані не в повному обсязі (розділ V пункт 3.11 НАПБ А.01.001-2014).

11) Порушення у телятнику МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3є:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

12) Порушення у телятнику МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3г:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001 -2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

13) Порушення у корівнику МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3і:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1:6 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників- (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

14) Порушення у корівнику МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3е:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014); .

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

15) Порушення у корівнику МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3и:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

16) Порушення у корівнику МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3ж:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників, (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.2 І НАПБ А.01.001-2014).

17) Порушення у корівнику МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3д:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001 -2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

18) Порушення у корівнику МТФ №1 за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3в:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт-1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

19) Порушення у кормоцеху за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 6а:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт Ґ.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014);

20) Порушення у складі току за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 10:

- освітлювальні електросвітильники експлуатуються зі знятими ковпаками (розділ IV пункт 1.18 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена внутрішнім протипожежним водопроводом (розділ V пункт 2.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

21) Порушення у зерноскладі за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3а:

- апарат відключення (вимикач) силової та освітлювальної мереж складі приміщення встановлено безпосередньо в середині приміщення (розділ IV пункт 1.15 НАПБА.01.001-2014);

- освітлювальні електросвітильники експлуатуються зі знятими ковпаками (розділ пункт 1.18 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена внутрішнім протипожежним водопроводом (розділ V пункт 2.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

22) Порушення у зерноскладі за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3б:

- освітлювальні електросвітильники експлуатуються зі знятими ковпаками (розділ пункт 1.18 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001 -2014);

- будівля не забезпечена внутрішнім протипожежним водопроводом (розділ V пункт 2.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належної (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.1 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

23) Порушення у зерносховищі за адресою: с. Хорошки, вул. Фермівська, 3л:

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001 -2014);

- будівля не забезпечена внутрішнім протипожежним водопроводом (розділ V пункт 2.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявії (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014);

24) Загальні порушення у МТФ №2 за адресою: с. Ломаки, пров. Новоселівки 2:

- для кожного приміщення не розроблені інструкції про заходи пожежної безпеки (розділ II пункт 4 НАПБ А.01.001-2014);

- територія, а також будівлі, споруди, приміщення не забезпечені відповідними знаками безпеки згідно з ДСТУ ІSO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір" (розділ II пункт 8 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутній запас води для пожежогасіння, кількість якої повинна відповідати вимогам ДБН В.2.5-74:2013 "Зовнішні мережі і споруди. Водопостачання" (розділ V пункт 2.1 НАПБ А.01.001-2014);

- керівником не визначені та не обладнані спеціальні місця для куріння (розділ III пункт 1.19 НАПБ А.01.001-2014);

- будинки та інші об'єкти не забезпечені адресними вказівниками (назва вулиці, номер будинку), встановленими на фасадах будівель або інших видних місцях і освітлюваними у темний час доби (розділ III пункт 2.22 НАПБ А.01.001-2014);

- вогнегасники не розміщення, шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника (розділ V пункт 3.10 НАПБ А.01.001-2014);

- пожежні щити укомплектовані не в повному обсязі (розділ V пункт 3.11 НАПБ А.01.001-2014).

25) Порушення у корівнику МТФ №2 за адресою: с. Ломаки, пров. Новоселівки 2, 4б:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

26) Порушення у телятнику МТФ №2 за адресою: с. Ломаки, пров. Новоселівки 2, 4в:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

27) Порушення у телятнику МТФ №2 за адресою: с. Ломаки, пров. Новоселівки 2, 4д:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.О1.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

28) Порушення у телятнику МТФ №2 за адресою: с. Ломаки, пров. Новоселівки 2, 4г:

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (розділ V пункт 3.6 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014);

- будівля не забезпечена захистом від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (розділ IV пункт 1.21 НАПБ А.01.001-2014).

29) Порушення у центральному складі за адресою: с. Новаки, вул. Щербаня, 1а:

- для кожного приміщення не розроблені інструкції про заходи пожежної безпеки (розділ II пункт 4 НАПБ А.01.001-2014);

- відсутній запас води для пожежогасіння, кількість якої повинна відповідати вимогам ДБН В.2.5-74:2013 "Зовнішні мережі і споруди. Водопостачання" (розділ V пункт 2.1 НАПБ А.01.001-2014);

Керівником не визначені та не обладнані спеціальні місця для куріння (розділ III пункт 1.19 НАПБ А.01.001-2014);

- будинки та інші об'єкти не забезпечені адресними вказівниками (назва вулиці, номер будинку), встановленими на фасадах будівель або інших видних місцях і освітлюваними у темний час доби (розділ III пункт 2.22 НАПБ А.01.001-2014);

- вогнегасники не розміщення шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника (розділ V пункт 3.10 НАПБ А.01.001-2014);

- пожежні щити укомплектовані не в повному обсязі (розділ V пункт 3.11 НАПБА.01.001-2014);

- у складі для посівного матеріалу відсутня система протипожежного захисту (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001.-2014);

- у складі для посівного матеріалу з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано за допомогою скруток (розділ IV пункт 1.6 НАПБ А.01.001-2014);

- у складі для посівного матеріалу та вісовій не проведено технічне обслуговування вогнегасників (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014).

30) Порушення у комплексі за адресою: с. Вили, вул. Жовтнева, 12е:

- для кожного приміщення не розроблені інструкції про заходи пожежної безпеки (розділ II пункт 4 НАПБ А.01.001-2014);

- територія, а також будівлі, споруди, приміщення не забезпечені відповідними знаками безпеки згідно з ДСТУ 180 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір" (розділ II пункт 8 НАПБ А.01.001-2014);

- керівником не визначені та не обладнані спеціальні місця для куріння (розділ III пункт 1.19 НАПБ А.01.001-2014);

- будинки та інші об'єкти не забезпечені адресними вказівниками (назва вулиці, номер будинку), встановленими на фасадах будівель або інших видних місцях і освітлюваними у темний час доби (розділ III пункт 2.22 НАПБ А.01.001-2014);

- вогнегасники не розміщення шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника (розділ V пункт 3.10 НАПБА.01.001-2014);

- пожежні щити укомплектовані не в повному обсязі (розділ V пункт 3.11 НАПБА.01.001-2014);

- відсутня система протипожежного захисту у будівлі пункту технічного обслуговування (розділ V пункт 1.2 НАПБ А.01.001-2014);

- не проведено технічне обслуговування вогнегасників у будівлі пункту технічного обслуговування та ангарі комплексу (розділ V пункт 3.17 НАПБ А.01.001-2014).

Акт перевірки від 31.07.2015 №39 без висловлення будь-яких зауважень підписано директором Лубенської філії ПрАТ "Райз-Максимко" Сенько В.І., який приймав безпосередню участь у проведенні перевірки. Крім того, в день оформлення акту останній був надісланий рекомендованим листом з повідомленням на ім'я генерального директора ПрАТ "Райз-Максимко" Ковток Г.І. за адресою: Полтавська область, Лохвицький район, м.Червонозаводське, вул. Матросова, 10 (а.с. 36-47).

З метою усунення порушень, виявлених під час проведення планової перевірки, провідним інспектором Лубенського РВ УДСНС України у Полтавській області Бугунаєвим А.О. видано припис про усунення виявлених порушень №39 від 31.07.2015 (а.с. 85-93).

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що допущені ПрАТ "Райз-Максимко" та виявлені позивачем в ході перевірки порушення створюють реальну небезпеку для життя та здоров'я людей, що свідчить про наявність підстав для зупинення роботи підприємства.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходами державного нагляду (контролю) - є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) серед іншого здійснюється за принципами пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров'я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності.

Частиною 5 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.

Згідно із частиною 7 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Згідно із пунктом 12 частиною 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей

Відповідно до частини 2 статті 68 Кодексу цивільного захисту України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Таким чином, законодавством передбачено право посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки на звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Згідно із частиною 1 статті 70 Кодексу цивільного захисту України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання;11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.

Державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, згідно з Указом Президента України «Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій» від 16.01.2013 року № 20/2013, здійснює Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України), яка є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України та входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.

Відповідно до статті 64 Кодексу цивільного захисту України, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області реалізує повноваження центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки.

З матеріалів справи вбачається, що ПрАТ "Райз-Максимко" не усунено порушень, які вказані в акті перевірки від 31.07.2015р. №39, згідно переліку.

Згідно із пунктом 26 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України, небезпечний чинник - складова частина небезпечного явища (пожежа, вибух, викидання, загроза викидання небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин) або процесу, що характеризується фізичною, хімічною, біологічною чи іншою дією (впливом), перевищенням нормативних показників і створює загрозу життю та/або здоров'ю людини.

Отже, законодавець пов'язує настання реальної загрози життю та здоров'ю людей від пожежі з обставинами, які можуть призвести до займання та розповсюдження вогню.

За таких обставин, судом першої інстанції вірно враховано, що такі порушення як відсутність вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій будівель; необладнання будівель пристроями захисту від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів; незабезпечення об'єктів засобами первинного пожежогасіння, а також відсутність на деяких об'єктах запасу води для пожежогасіння, кількість якої має відповідати вимогам ДБН В.2.5-74:2013, безумовно пов'язані з ризиком настання реальної загрози життю та здоров'ю людей від пожежі та є обставинами, які можуть призвести до займання та розповсюдження вогню. З наведених підстав доводи відповідача у апеляційній скарзі про недоведеність існування реальної загрози життю і здоров'ю людей колегія суддів вважає безпідставними.

Враховуючи, що ПрАТ "Райз-Максимко" не усунуті порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо зупинення діяльності зазначених у переліку будівель підприємства позивача шляхом їх знеструмлення.

Посилання відповідача у апеляційній скарзі на той факт, що наданий підприємству згідно з приписом №39 від 31.07.2015 строк для усунення виявлених під час перевірки порушень не сплив, тому рішення суду першої інстанції є передчасним, колегія суддів вважає безпідставними.

За змістом частини 7 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», частини 2 статті 68 Кодексу цивільного захисту України, складення акту, яким встановлені порушення вимог законодавства, а також винесення на його підставі відповідного припису є самостійною підставою для звернення до суду органу державного нагляду (контролю) незалежно від перебігу строку на усунення порушень, наданого підприємству.

Доводи апеляційної скарги відповідача щодо ненадання позивачем обґрунтування, що всі встановлені в ході перевірки порушення створюють реальну загрозу життю та здоров'ю людей, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки будь-яка загроза за своїм характером є потенційною. В момент, коли загроза переходить з потенційного стану у реальний (відбувається у дійсності), відбувається і перетворення загрози у пряму небезпеку.

Згідно чинного законодавства застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є превентивним заходом, який унеможливлює виникнення надзвичайної події (пожежі тощо, тобто реальних наслідків), що загрожує життю та здоров'ю людей, на стані потенційної загрози.

Відповідно до вищевикладеного, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального права, у відповідності до вимог норм матеріального права, тому підстав для її скасування не вбачається.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко" - залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 15.09.2015р. по справі № 816/3263/15 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Сіренко О.І.Судді Жигилій С.П. Спаскін О.А. Повний текст ухвали виготовлений 24.11.2015 р.