Ухвала суду № 53815405, 17.11.2015, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2015
Номер справи
815/4050/15
Номер документу
53815405
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4050/15

У Х В А Л А

17 листопада 2015 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Глуханчука О.В.,

секретар судового засідання Мураховська А.І.

за участю сторін: представника позивача не зявився

представника відповідача не зявився

представника третьої особи (ОСОБА_1) ОСОБА_2 (за довіреністю)

представника третьої особи (ОСОБА_3) ОСОБА_4 (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника третьої особи (ОСОБА_3В.) про заміну відповідача по справі за адміністративним позовом Одеської міської ради до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_3 про скасування реєстрації декларації про готовність обєкта до експлуатації від 28.11.2012 року №ОД 14212232337, скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.11.2012 року №ОД 08212220034,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Одеської міської ради до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_3 про скасування реєстрації декларації про готовність обєкта до експлуатації від 28.11.2012 року №ОД 14212232337, скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.11.2012 року №ОД 08212220034.

03 листопада 2015 року через канцелярію суду від представника третьої особи ОСОБА_3 надійшла заява про заміну відповідача по справі - Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.

Клопотання мотивоване тим, що 01 вересня 2015 року набули чинності зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та відповідно до ст. 6 вказаного закону в новій редакції повноваження зі здійснення архітектурно-будівельного контролю на території міст передаються від Державної архітектурно-будівельної інспекції України до створених органами місцевого самоврядування виконавчих органів державного архітектурно-будівельного контролю відповідних місцевих рад. На сесії Одеської міської ради 10 вересня 2015 року прийнято рішення про створення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.

З огляду на зазначене, на переконання третьої особи, відповідача по справі - Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, відповідно до ст. 52 КАС України, має бути замінено на належного відповідача Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.

У судовому засіданні представник третьої особи ОСОБА_3 клопотання про заміну відповідача по справі підтримав та просив задовольнити.

Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, в заяві, що надійшла через канцелярію суду 06 листопада 2015 року просить розглянути справу в порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання також не зявився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, через канцелярію суду 05 листопада 2015 року надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження за відсутності представника Департаменту.

Представник третьої особи ОСОБА_1 клопотання третьої особи ОСОБА_3 про заміну відповідача по справі підтримав.

Вислухавши учасників процесу, розглянувши клопотання представника третьої особи про заміну відповідача на належного, суд дійшов наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 КАС України, суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову.

У відповідності з ч. 2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Позовні вимоги у даній справі про скасування реєстрації декларації про готовність обєкта до експлуатації від 28.11.2012 року №ОД 14212232337 та про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.11.2012 року №ОД 08212220034, заявлені до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року №294 затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, відповідно до якого Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляд.

Згідно пункту 7 вказаного Положення, Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.

Територіальним органом, що здійснює функції Державної архітектурно-будівельної інспекції України на території Одеської області є Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, що діє на підставі Положення про Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України № 230 від 01.10.2014 року.

Отже, Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області є територіальним органом - структурним підрозділом апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, що наділений Держархбудінспекцією повноваженнями на здійснення її функцій на території Одеської області.

З огляду на зазначене, суд вважає, що даний адміністративний позов предявлено до належного відповідача, який, у тому числі, наділений повноваженнями щодо реєстрації декларацій про початок виконання будівельних робіт та готовність обєкта до експлуатації, а також скасування реєстрації таких декларацій.

Що стосується тверджень заявника про те, що повноваження зі здійснення архітектурно-будівельного контролю на території м. Одеси перейшли до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, судом встановлено наступне.

Згідно рішення Одеської міської ради №6908-VІ від 10 вересня 2015 року, розміщеного на офіційному веб-сайті Одеської міської ради, з метою реалізації державної політики щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та покращення якості надання адміністративних послуг, у звязку із збільшенням їхньої кількості та скороченням терміну розгляду документів, Одеської міською радою вирішено створити Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.

Водночас, судом встановлено, що питання щодо утворення, функціонування, передачі повноважень від Державної архітектурно-будівельної інспекції України до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради на стадії вирішення, а згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державна реєстрація Інспекції ДЕРЖАВНОГО АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ОДЕСЬКОЇ ОСОБА_5, як юридичної особи станом на 16 листопада 2015 року не здійснювалась.

За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника третьої особи (ОСОБА_3В.) про заміну відповідача по справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 52, 133, 160, 165 КАС України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника третьої особи (ОСОБА_3В.) про заміну відповідача по справі Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано суддею 20 листопада 2015 року.

Суддя О.В. Глуханчук