ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у закритті провадження в адміністративній справі
28 жовтня 2015 року м. Київ № 826/16516/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Данилишина В.М., суддів Качура І.А., Келеберди В.І., при секретарі судових засідань Савченко А.А., за участю позивача та представника відповідача, розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання представника Міністерства юстиції України про закриття провадження в адміністративній справі.
На підставі ч.ч. 3, 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у судовому засіданні 28 жовтня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заявлене клопотання, об'єктивно оцінивши наявні у матеріалах справи докази, які мають юридичне значення для його розгляду та вирішення, суд -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) знаходиться справа №826/16516/15 (далі - справа) за позовом ОСОБА_2 (далі - позивач) до Міністерства юстиції України (далі - відповідач Мінюст України) про визнання неправомірною бездіяльності посадових осіб Мінюсту України, зокрема, першого заступника Міністра юстиції України, які не забезпечили виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 квітня 2015 року в адміністративній справі №826/3515/15.
До суду 21 жовтня 2015 року через канцелярію від представника відповідача надійшло письмове клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з тим, що справу не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства (далі - заявлене клопотання).
В обґрунтування заявленого клопотання зазначено, зокрема, що відносини, які склалися між сторонами у справі, не мають публічно-правового характеру у розумінні ст. 2 КАС України.
Присутні у судовому засіданні 28 жовтня 2015 року представник відповідача підтримала заявлене клопотання та просила задовольнити його, а позивач заперечував проти заявленого клопотання та просив відмовити у його задоволенні.
Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі: якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.п. 1, 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п.п. 1, 3, пп. 48, 49 п. 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року №395/2011, Міністерство юстиції України (Мінюст України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Основними завданнями Мінюсту України, зокрема, є: забезпечення представництва інтересів держави у судах України, здійснення захисту інтересів України у Європейському суді з прав людини, під час урегулювання спорів і розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземних суб'єктів та України.
Мінюст України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема: забезпечує підготовку документів та представництво інтересів держави в Європейському суді з прав людини під час розгляду справ про порушення Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та звітує перед Комітетом міністрів Ради Європи про стан виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України; забезпечує виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України.
Таким чином, перевіривши зазначені у заявленому клопотанні доводи на предмет їх відповідності вище викладеним нормам та з'ясованим судом обставинам, вислухавши думку присутніх у судовому засіданні позивача та представника відповідача, а також оцінивши докази, які уже містяться у матеріалах справи, суд прийшов до висновку, що заявлене клопотання є необґрунтованим та, як наслідок, не підлягає задоволенню, оскільки, за переконанням суду, спір, який виник між позивачем та відповідачем, є публічно-правовим. Відповідач є суб'єктом владних повноважень, який, у даному випадку, здійснює владні управлінські функції на основі законодавства. Тобто, справа підлягає розгляду та вирішенню саме у порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 24, 25, 122, 157, 160, 165, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання представника Міністерства юстиції України про закриття провадження в адміністративній справі №826/16516/15.
Копії ухвали у повному обсязі направити (вручити) сторонам (їх уповноваженим представникам), роз'яснивши, що ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту ухвалення.
Головуючий суддя В.М. Данилишин
Суддя І.А. Качур
Суддя В.І. Келеберда
Ухвала у повному обсязі складена 04 листопада 2015 року