Постанова № 53777566, 17.11.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2015
Номер справи
804/14573/15
Номер документу
53777566
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2015 р. Справа № 804/14573/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Юркова Е.О.

при секретарі - Попович Н.М.

за участю: позивач - ОСОБА_1

представники позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3

представник відповідача - Синявський І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Криворізької північної об'єднаної державної податкового інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Криворізької північної об'єднаної державної податкового інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області у якому позивач з урахуванням змінених позовних вимог просить:

- визнати протиправним та скасувати повідомлення-рішення № 0000021703 від 12.01.2015р.;

- визнати протиправною та скасувати податкову вимогу № 1825-25 від 05.08.2015р.

В обґрунтування позову позивач посилається на безпідставність та необґрунтованість висновків акту документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) № 28/17-03/НОМЕР_1 від 04.12.2014р. з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, виконання вимог валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, за період з 01.01.2013р. по 31.12.2013р., на підставі якого прийнято спірне податкове повідомлення-рішення та вимога про сплату боргу, які винесено без урахування фактичних обставин справи та в порушення приписів податкового законодавства.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, надав до суду письмові заперечення, що ґрунтуються на висновках, викладених в акті перевірки № 28/17-03/НОМЕР_1 від 04.12.2014р., яким встановлено неподання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік та неподання декларації з акцизного податку за 2 та 3 квартали 2013 року, в результаті чого занижено податок на доходи фізичних осіб, який підлягає перерахуванню до державного бюджету на суму 42 300,51 грн. за 2013р. та занижено акцизний податок, який підлягає перерахуванню до державного бюджету на суму 3752,64 грн., в тому числі: за 2 кв. 2013р. - 217,70 грн.; за 3 кв. 2013р. - 3534,94 грн. Таким чином, представник відповідача вважає оскаржувані податкове повідомлення-рішення та податкову вимогу такими, що прийняті у відповідності до норм податкового законодавства, а тому у задоволенні позову просив відмовити.

Вислухавши представників позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість адміністративного позову та наявності підстав для його задоволення.

Судом встановлено, що на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 та п.79.1, п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі Криворізька північна ОДПІ, або відповідач), проведена документальна позапланова невиїзна перевірка фізичної особи ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1, або позивач), (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, виконання вимог валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, за період з 01.01.2013р. по 31.12.2013р., про що податковим органом був складений акт № 28/17-03/НОМЕР_1 від 04.12.2014р.

Вказаною перевіркою встановлено порушення платником податків - фізичною особою ОСОБА_1:

- п.46.1 ст.46, п.п.49.18.4 п.49.18 ст.49 п.п. 176.1 ст.176 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), в частині неподання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік;

- п.46.1 ст.46, п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.п.219.4 ст.219 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), в частині неподання декларації з акцизного податку за 2 кв. та 3 кв. 2013 року;

- п.п. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170, п.п. 164.2.9 п. 164.2 ст.164 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на доходи фізичних осіб, який підлягає перерахуванню до державного бюджету на суму 42 300,51 грн. за 2013р.;

- п.219.1 ст.219, п. 214.8 ст. 214 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено акцизний податок, який підлягає перерахуванню до державного бюджету на суму 3 752,64 грн., в тому числі: за 2 кв. 2013р. -217,70 грн.; за 3 кв. 2013р. - 3 534,94 грн.

На підставі Акту перевірки № 28/17-03/НОМЕР_1 від 04.12.2014р. Криворізькою північною ОДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 12.01.2015 року № 0000021703, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб: за основним платежем в розмірі 42 300,51 грн., за штрафними фінансовими санкціями (штрафами) в розмірі 10 745,13 грн. та винесено податкову вимогу про сплату боргу № 1825-25 від 05.08.2015р. на суму 53 045,64 грн.

Суд вважає, що висновки зазначені в акті перевірки № 28/17-03/НОМЕР_1 від 04.12.2014р., а отже і податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 12.01.2015 року № 0000021703 та податкова вимога про сплату боргу № 1825-25 від 05.08.2015р. є безпідставними та не відповідають дійсним обставинам справи, з огляду на наступне.

В обґрунтування висновку щодо заниження податку на доходи фізичних осіб в сумі 42 300,51 грн., викладеному в акті перевірки № 28/17-03/НОМЕР_1 від 04.12.2014р., Криворізькою північною ОДПІ зазначено про отримання відомостей з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб Міндоходів України про суми виплачених доходів (вх. №30438 від 24.11.2014р.) та інформації від ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» (вх. №4581/9 від 29.09.2014р.) та ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» (вх. №6737/16 від 02.10.2014р.), відповідно до яких фізичною особою ОСОБА_1 фактично отримано дохід за ознакою «112» у вигляді інвестиційного прибутку (доходу) від операцій з інвестиційними активами за 2013 рік в сумі 250175,92 грн., тому, з урахуванням положень п. 167.1 ст. 167 ПК України, платником податку занижено податок на доходи фізичних осіб всього у сумі 42 300,51 грн. за 2013 рік.

В результаті дослідження отриманих відомостей, перевіряючим встановлено продаж платником податків цінних паперів на загальну суму 250 175,92 грн. на підставі договорів купівлі-продажу цінних паперів, укладених з ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» та ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат».

В розумінні норми п.п. 14.1.56 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (що набрав чинності з 01 січня 2011 року) (далі - ПК України) «доходи» - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

У відповідності до п.п. 163.1.1 і 163.1.2 п. 163.1 ст. 163 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПК України об'єктом оподаткування платника податку (як резидента, так і нерезидента) є, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід та доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету визначено ст. 168 розділу IV Кодексу.

Базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. У разі використання права на податкову знижку базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу з урахуванням пункту 164.6 цієї статті на суми податкової знижки такого звітного року (абз. 1 - 3 п. 164.1 ст, 164 ПК України).

Загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), доходів, які оподатковуються у складі загального річного оподатковуваного доходу, та доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними цим Кодексом (пп. 164.1.1 п. 164.1 ст. 164 цього Кодексу)

При цьому п.п. 164.1.3 п. 164.1 ст. 164 зазначеного Кодексу визначено, що загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із статтею 177 цього Кодексу, та доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність згідно із статтею 178 цього Кодексу.

Згідно з п.п. 164.2.9 п. 164.2 ст. 164 ПК України, зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається в тому числі інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.40 і 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку врегульований спеціальними нормами ПК України - нормами п. 170.2 ст. 170 цього Кодексу.

При цьому згідно із п.п. «а» 170.2.7 п. 170.2 ст. 170 ПК України для цілей п. 170.2 цього Кодексу термін «інвестиційний актив» трактується як пакет цінних паперів, деривативів чи корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах, випущені одним емітентом.

Відповідно до п.п. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 ПК України облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.

Абзацом першим п.п. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 ПК України передбачено, що інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 цього пункту (крім операцій з деривативами).

В силу норм п.п. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 ПК України до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року.

Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.

Методика визначення інвестиційного прибутку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, спільно з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а саме: спільними Наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2011р. № 1484 та рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.11.2011р. № 1689 «Про затвердження Методики визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента» (далі - Методика), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 24.01.2012 року за № 100/20413 та набрали чинності 13 лютого 2012 року.

Відповідно до пункту 1.3 розділу І Методики «інвестиційний прибуток» - це інвестиційний прибуток, нарахований (виплачений) платнику податку у складі доходу податковим агентом - торговцем цінними паперами згідно з пунктом 170.2 статті 170 з урахуванням підпункту 165.1.40 пункту 165.1 статті 165 Кодексу та норм Методики за операціями з цінними паперами та/або за операціями з деривативами; «податковим агентом» є торговець цінними паперами (його філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), який діє на підставі договору, укладеного з платником податку, та повинен виконати всі функції, покладені на податкового агента, у порядку, визначеному чинним законодавством, а «платник податку» - вживається у значеннях, наведених у підпунктах 162.1.1, 162.1.2 пункту 162.1 статті J_62 розділу IV Податкового кодексу України, та одночасно означає фізичну особу, для якої операції з інвестиційними активами здійснюються торговцем цінними паперами на підставі договору, укладеного торговцем цінними паперами з такою фізичною особою.

Об'єктом оподаткування для цілей Методики є інвестиційний прибуток, отриманий у розрахунковому періоді платником податку за операціями з інвестиційними активами з використанням послуг торговця цінними паперами, який обчислюється як сума інвестиційного прибутку від операцій з інвестиційними активами, що перебувають в обігу на організованому ринку цінних паперів та деривативів, та інвестиційного прибутку від операцій з інвестиційними активами, що не перебувають в обігу на такому ринку (п, 2.1 розділу II Методики).

Загальні положення щодо порядку визначення бази оподаткування доходу у формі інвестиційного прибутку за операціями з інвестиційними активам та особливості визначення інвестиційного прибутку від операцій з цінними паперами, передбачені розділами И, III Методики.

Так, відповідно до п. 2.5 - 2.6 розділу II цієї Методики результат (інвестиційний прибуток або збиток) від операції з кожним окремим пакетом цінних паперів розраховується як різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого пакета цінних паперів, та його вартістю, що визначається як сума витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого окремого пакета цінних паперів з урахуванням розділу III цієї Методики.

При цьому в п. 2.13 розділу II Методики зазначено, що витрати на придбання інвестиційного активу включають документально підтверджені первинними документами суми компенсації вартості інвестиційного активу (у тому числі витрати, понесені шляхом обміну на інший інвестиційний актив) та інші витрати з урахуванням норм цієї Методики. Документальним підтвердженням (первинним документом) доходів та витрат за операціями з інвестиційними активами, укладеними в електронній формі на фондовій біржі для платника податку, є звіт торговця цінними паперами (брокера), який формується на базі біржового звіту та договору.

Так, з наданих до матеріалів справи документів вбачається, що 21.06.2010р. між ТОВ «Донфінсервіс» (Брокер) та ОСОБА_1 (Клієнт) було укладено договір на брокерське обслуговування № Б-1213/06/10 відповідно до якого Брокер зобов'язується: за окремими разовими замовленнями (дорученнями) Клієнта надавати за плату посередницькі послуги на ринку цінних паперів України, а саме: вчиняти один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок і на користь Клієнта щодо купівлі, продажу або міни цінних паперів (послуги комісіонера); вчиняти один або кілька правочинів від імені, за рахунок і на користь Клієнта щодо купівлі, продажу або міни цінних паперів (послуги повіреного); проводити переговори, виконувати і приймати виконання зобов'язань по укладеним Брокером в інтересах Клієнта договорам щодо цінних паперів, тощо.

Також, до договору на брокерське обслуговування № Б-1213/06/10 від 21.06.2010р. було укладено Замовлення № 1/Б на проведення операцій з цінних паперів від 21.06.2010р., згідно якого Клієнт доручає, а Брокер погоджується здійснити на користь Клієнта купівлю цінних паперів простих іменних акцій Емітента - ВАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» в кількості 25 000 шт. на суму 6 250 грн.

У 2013 році ОСОБА_1 на підставі письмових договорів купівлі-продажу цінних паперів № Б-1218/06/10 та № Б-1214/06/10 від 21.06.2010р. були придбані цінні папери ПАТ «Північний ГЗК» у загальній кількості 33 100 шт. на загальну суму коштів 258 239,90 грн., що підтверджується Звітом Брокера від 31.12.2013р. до договору на брокерське обслуговування №Б-1213/06/10 від 21.06.2010р.

З наданих документів вбачається, що з 2010 року по 2013 рік включно ОСОБА_1 було придбано цінні папери на суму 514 266,40 грн.: в 2010 році - на суму 180 000 грн., в 2012 році - на суму 76 026,50 грн., в 2013 році - на суму 258 239,90 грн. Проте, продано цінних паперів лише на суму 250 178,92 грн., що підтверджується звітом брокера від 29 грудня 2012 року; договором про відкриття рахунку у цінних паперах № 007583 від 14.09.2012 року; випискою з реєстру власників іменних цінних паперів № 484603/382 від 23.06.2010р.; випискою з реєстру власників іменних цінних паперів № 418461/383 від 23.06.2010р.; сертифікатом акцій серія С № 1337; сертифікатом акцій серія С № 450; квитанцією на оплату послуг ТОВ «Донфінсервіс» від 22 червня та від 25 жовтня 2010 року; повідомленням про право вимоги обов'язкового викупу акцій від 23.04.2013 року № 2643/30; банківською випискою на придбання цінних паперів - на 3 арк.

Докази у вигляді копій Договорів на придбання цінних паперів, звітів Брокера були додані позивачем до заперечень на акт перевірки № 28/17-03/НОМЕР_1 від 04.12.2014р.

Проте, для розрахунку податку на доходи фізичних осіб податковим органом не було взято до уваги суму документально підтверджених витрат на придбання цінних паперів протягом звітного періоду, що в свою чергу призвело до завищення податковим органом загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами.

З урахуванням наведеного вбачається, що загальний фінансовий результат платника податків у 2013 році є інвестиційним збитком, який становить - 8 063,98 грн., і розраховується шляхом відрахування з суми продажу цінних паперів (250 175,92 грн.) суми придбання цінних паперів (258 239,90 грн.).

Крім того, варто звернути увагу на те, що фінансовий результат за операціями з цінними паперами чи деривативами визначається платником податку.

При цьому платник податку визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами чи деривативами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями з цінними паперами чи деривативами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, (п.п. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 ПК України)

Відповідно до п.п. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 ПК України, якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від'ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення, крім фінансових результатів, зазначених в абзаці першому пункту 29 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу.

З огляду на наведене вбачається, що сума непокритого інвестиційного збитку позивача становить (514 266,40 - 250 178,921 = 264 087,48 грн.).

Враховуючи наявність у позивача належним чином оформлених первинних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій - в діях позивача відсутні порушення: п.46.1 ст.46, п.п.49.18.4 п.49.18 ст.49, п.п. 176.1 ст.176 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), в частині неподання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік; п.46.1 ст.46, п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.219.4 ст.219 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), в частині неподання декларації акцизного податку за 2 кв. та 3 кв. 2013 року; п.п. 170.2.1 п. 170.2 ст.170, п.п. 164.2.9 п. 164.2 ст.164 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), щодо заниження податку на доходи фізичних осіб, який підлягає перерахуванню до державного бюджету на суму 42 300,51 грн. за 2013р.; п.219.1 ст.219, п. 214.8 ст. 214 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), щодо заниження акцизного податку, який підлягає перерахуванню до державного бюджету на суму 3 752,64 грн., в тому числі: за 2 кв. 2013р. -217,70 грн.; за 3 кв. 2013р. - 3 534,94 грн.

В судовому засіданні був повністю доведений представниками позивача факт вчинення господарських операцій, та наявність інвестиційного збитку з продажу цінних паперів, який становить - 8 063,98 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.

З урахуванням вищезазначеного суд доходить висновку, що податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 12.01.2015 року № 0000021703, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб: за основним платежем в розмірі 42 300,51 грн., за штрафними фінансовими санкціями (штрафами) в розмірі 10 745,13 грн. та податкова вимога № 1825-25 від 05.08.2015р. про сплату боргу на суму 53 045,64 грн. - прийняті Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з порушенням використаного повноваження з метою, з якою це повноваження надано; необґрунтовано, тобто без врахування усіх обставин, які мають значення для прийняття рішення; не добросовісно та не розсудливо, а тому підлягають скасуванню.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів в повній мірі правомірність своїх дій та рішень.

Також, позивачем під час подання адміністративного позову сплачено судовий збір в розмірі 1060 грн. 91 коп., як за позовні вимоги майнового характеру, що підтверджується банківськими квитанціями: № 0.0.441072814.1 від 29.09.2015р. на суму 487,20 грн., № 2296 від 07.10.2015р. на суму 43,25 грн., № 1752 від 13.10.2015р. на суму 530,46 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, згідно із ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір у розмірі 1060 грн. 91 коп. присуджується на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань з Криворізької північної об'єднаної державної податкового інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Криворізької північної об'єднаної державної податкового інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати винесене Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області податкове повідомлення-рішення від 12.01.2015 року № 0000021703.

Визнати протиправною та скасувати винесену Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області податкову вимогу про сплату боргу від 05.08.2015р. № 1825-25.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Криворізької північної об'єднаної державної податкового інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 1060 грн. 91 коп., сплачені позивачем згідно банківських квитанцій: № 0.0.441072814.1 від 29.09.2015р. на суму 487,20 грн., № 2296 від 07.10.2015р. на суму 43,25 грн., № 1752 від 13.10.2015р. на суму 530,46 грн.

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови викладений протягом п'яти днів.

Суддя (підпис) Е.О. Юрков