ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
05 листопада 2015 року м. Київ К/800/46699/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Нечитайло О.М.,
перевіривши касаційну скаргу Приватного сільськогосподарського підприємства «Рідна земля»
на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 жовтня 2015 року
у справі №876/2178/15
за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства «Рідна земля»
до Державної податкової інспекції у Галицькому районі Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
Приватне сільськогосподарське підприємство «Рідна земля» звернулось до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 жовтня 2015 року у справі №876/2178/15.
Перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги та доданих до неї документів вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя-доповідач приходить до висновку, що вказана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 4 ст. 213 КАС України, касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Згідно ч. 3 ст. 58 КАС України, довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Як встановлено суддею-доповідачем, скаржником подано касаційну скаргу, яка не відповідає наведеним законодавчим приписам, а саме – не підписана особою, яка її подала.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 213 КАС України, до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
З 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 № 484-VIII, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції чинній на момент подання касаційної скарги, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання касаційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції чинній на момент подання позовної заяви, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Враховуючи те, що предметом даного адміністративного позову є скасування податкового повідомлення-рішення від 17 жовтня 2014 року №0004951500, яким позивачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість у загальному розмірі 78 161,33 грн., скаржник за подання касаційної скарги мав сплатити судовий збір у розмірі 2 192,40 грн. (1,5*1218,00*120%).
Разом з тим, скаржником при подачі касаційної скарги сплачено судовий збір у розмірі 1 461,60 грн., що не відповідає розміру встановленому законом на день подання касаційної скарги.
Згідно ч. 3 ст. 214 КАС України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих вище недоліків до 07 грудня 2015 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 108 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст..ст. 58, 108, 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Касаційну скаргу Приватного сільськогосподарського підприємства «Рідна земля» залишити без руху.
2. Встановити Приватному сільськогосподарському підприємству «Рідна земля» строк для усунення недоліків касаційної скарги до 07 грудня 2015 року.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Нечитайло